Черемош

Дискографія

Чернівці. Керівники – Леонід Затуловський, Петру Теодорович, Олександр Сєров, Олександр Тищенко.

ВІА “Черемош” було створено при Чернівецькій філармонії. Солістками ансамблю були молодші сестри Софії Ротару – Ауріка і Лідія Ротару (до цього – солістка Хмельницької обласної філармонії), керівником – знаменитий композитор Леонід Затуловський. Репертуар багато в чому повторював репертуар ансамблю “Червона рута”. Протягом наступного періоду “Черемошем” керує Петру Теодорович, який написав хіти молдавською (“Sentimente”, “Melancolie”) і російською мовами, що увійшли згодом до репертуару Софії Ротару. В ансамбль прийшов ще один Ротару – Євген (раніше – ВІА “Орізонт”).
У 1979 році ансамбль став лауреатом першого Всеукраїнського фестивалю естрадної комсомольської пісні у Хмельницькому. Надалі “Черемош” ставав неодноразовим лауреатом республіканських конкурсів ВІА, 3-го конкурсу артистів естради та конкурсу “Молоді голоси”. З 1981 по 1983 роки в колективі працював музичним керівником співак, саксофоніст і аранжувальник Олександр Сєров.
У 1985 році Петру Теодорович переїжджає до Кишинева, а потім до Москви, де стає керівником групи “Теодор”, в якій почав співати Філіп Кіркоров.
У 90-х роках родичі Ротару – Лідія та Євген покинули сцену. Єдина Ротару, що залишилася – Ауріка – заспівала багато пісень для різних збірок лейблу “Мелодія”.
Преса тих років відзначала, що кожен виступ ВІА “Черемош” був маленькою театралізованою виставою, яка була поставлена з добрим смаком та високою сценічною культурою виконання, а злагодженість, тембральне злиття і гармонійність голосів сестер Ротару залишали неповторне враження у слухачів.

Список пісень ВІА “Черемош”, доступних в мережі, знаходиться тут

Нам співає весна (П. Дворський – Р. Борисюк)

Свiти, зоря (О. Злотник – В. Герасимов)

Там, де ясні зорі (О. Сєров – О. Богачук)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *