Граймо

Дискографія

Київ. Керівник – Олег Слободенко.

Передісторія ансамблю починається з легенди київського біґ-біту, гурту «Друге дихання», який було створено в червні 1966 року. Вчорашні школярі: Олег Слободенко (гітара), Сергій Чаришников (барабани), Михайло Ніколаєв (бас-гітара) і Володимир Ткалич (гітара) не тільки «знімали» один-в-один «Бітлз» та «Холіз», але й складали власні пісні та робили обробки народних. На другому київському фестивалі біґ-біту в жовтні 1967 року «Друге дихання» виграло перше місце. Володіючи відмінною, як на той час, апаратурою, навесні 1968 року гурту вдалося влаштуватися в Укрконцерт, отримавши офіційну вивіску «Веселі шпаки» (на той час Ніколаєва замінив Ігор Федосюк). “Шпаки” співали недовго – після одного зі збірних концертів, який транслювався на Москву (в кінці 1968 року) в Укрконцерті пролунав «дзвінок із столиці» – на кшталт «що ви там собі дозволяєте?». Наступна спроба легалізації привела до створення нового естрадного ВІА – весною 1969 року Слободенко і Чаришников, об’єднавшись з екс-музикантами гурту «Onсe» (Юрій Виноградов (вокал, клавішні), Григорій Махно (бас-гітара) та Олександр Кузнєцов (гітара), складають професійний ВІА «Граймо». Ансамбль став акомпануючим складом Юлії Пашковської та супроводжував її в програмах Юрія Тимошенка і Юхима Березіна (Штепселя і Тарапуньки). Без своєї лідер-солістки виступав дуже рідко (наприклад, у спектаклі “От и до”, де виконав пісню Е. Ханка “Верба”). І хоча від хлопців вимагали стандартного супроводу, вони й тут спромоглися вийти з-під контролю. Існувала певна категорія слухачів, які ходили саме на них — акомпаніаторів легендарних зірок. Протягом тих років Сергій Чаришников виношував ідею перенесення на наш грунт справжнього блюзу — з усіма його нюансами і особливостями. “Граймо” приймав участь у всіх театралізованих програмах Тарапуньки, Штепселя і Пашковської, знімався в їхніх фільмах, брав участь у декількох “Голубих вогниках”.
У 1986 році Юрій Тимошенко (Тарапунька) помер. У 1989 р. Юлія Пашковська йде з Укрконцерту, і ВІА “Граймо” припиняє своє існування. Надалі співачка виступає на естраді дуже рідко.
Олег Слободенко працював коментатором Держтелерадіо, став відомим естрадним композитором – його пісні співають Тамара Гвердцителі, Катя Семенова, Софія Ротару, Лев Лещенко, Василь Зінкевич, Алла Кудлай, «Краяни» та ін. Також виступав як співак з сольними програмами.

Сторінку Юлії Пашковської дивіться тут

Список пісень ВІА “Граймо”, доступних в мережі, знаходиться тут

Тиха вода (І. Поклад – Ю. Рибчинський)

Три поради (І. Шамо – Ю. Рибчинський)

2 Responses to Граймо

 1. Полищук коментує:

  К 20-летию Независимости Украины Олегу Слободенку присвоили звание Народного Артиста Украины.

  Все попытки найти какую-либо информацию о последних концертах или новых песнях Олега в интернете приводят к только к одному единственному результату – “Дикая Роза”.

  Куда подевался Олег?
  Что с ним?
  Где можно почитать онем?

  • uaestrada коментує:

   Нажаль, більше інформації про Олега Слободенка знайти не вдалося, як і про його теперішню діяльність. Ми відкрили сторінку, присвячену йому, де незабаром будуть викладені його пісні – як у виконанні пана Олега, так і у виконанні інших співаків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *