Гудаки

Рахів Закарпатської обл. Керівник – Руслан Іщук.

Колектив створений наприкінці 1975 року Русланом Іщуком, якого після концерту у м. Рахові ВІА «Беркут» Івано-Франківської філармонії, де він працював музичним керівником (художній керівник і соліст Микола Мозговий), директор місцевого Будинку Культури Володимир Волічек (однокурсник по музично-педагогічному факультету Івано-Франківського педагогічного інституту, де був заснований і працював ВІА «Опришки») запросив на роботу для створення вокально-інструментального ансамблю. Руслан Васильович встояти не міг, адже Рахів – це серце Гуцульщини. Умови для роботи чудові. Маестро створює новий ВІА – «Гудаки»: запрошений з Івано-Франківська побратим з «Опришків» – Валерій Ліщук (ударні), Тамара Бачиць–Волічек, випускниця Івано-Франківського інституту, колишня учасниця славнозвісної «Росинки» (вокал), Володимир Маринець (вокал), Наталка Лемак (скрипка), Степан Горват (гітара), Володимир Кобаль (бас-гітара), Степан Штодлер (ударні), Олександр Ганущин (саксофон), Василь Ціглер (труба), Микола Мойсюк (тромбон), Руслан Іщук (клавішні, гітара) та Бейло Горнінг (ілюзіоніст).
«Рахівський» період був напрочуд плідний – гори надихали. З’являються нові обробки народних пісень, котрі пізніше входитимуть до репертуару наступних колективів, якими керуватиме Руслан Іщук. На фольклорному ґрунті народжується пісня «Непочата вода» (сл. Ярослава Рудія), від аранжування якої оркестрова група (професійні музиканти) просто розкошувала.
У «Гудаках» було цікаво працювати. Улюблені гори – поряд. Їздити на гастролі не було потреби, оскільки містечко туристичне, глядачі з усього СРСР – до 25 туристичних поїздів щомісяця приїжджало до Рахова, аби побачити чудові Карпати і стрімку Тису, відвідати географічний центр Європи та Яблуницький перевал і побувати на концерті «Гудаків».
ВІА «Гудаки» за короткий час здобуває звання лауреата багатьох обласних фестивалів-конкурсів. А в 1978 році у Харкові ансамбль стає лауреатом Всесоюзного конкурсу вокальних та вокально-інструментальних ансамблів, присвяченого ХІ Всесвітньому фестивалю молоді і студентів на Кубі (трансляція на ЦТ). Поряд з «Гудаками» на сцені стояло багато зірок української естради, серед них – тріо Мареничів, ансамбль «Світязь» та інші.
У 1980 році на запрошення Івана Поповича Руслан Іщук переїхав до м. Ужгорода на посаду музичного керівника ВІА «Закарпаття» Закарпатської обласної філармонії (соліст – Іван Попович).

Записи розшукуються.

One Response to Гудаки

  1. Віталій Кукурудза коментує:

    файно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *