Кольори Закарпаття

Ужгород.

Сьогодні сучасна закарпатська молодь, щоб розповісти комусь про музичну культуру краю, неодмінно згадає про молодий мукачівський фольк-рок гурт «Rock-H». А представники старшого покоління свого часу, певне, в першу чергу назвали б «Кольори Закарпаття». Існує гурт і дотепер, щоправда вже не в повному складі та й власне своїх пісень майже не виконує. Тим не менше, свій вклад у музичну спадщину Закарпаття він вніс.

Створили гурт ще в 1973 році, і називався він спочатку «Сладкий миг». Однак, коли справа дійшла до офіційного визнання і виступів у складі обласної філармонії, тодішня партноменклатура не могла затвердити таку, на їхню думку, неоднозначну назву. Відтоді й почали називатися «Кольорами Закарпаття». Ось що згадує про той період соліст гурту Володимир Лазорик: «Виховувались ми всі на рок-н-ролі і рок-музиці. Як і все тодішнє покоління, слухали контрабандні пластинки. Училися на Beatles, Rolling Stones, Black Sabbath… Але виконували тоді тільки власні пісні. Автором був наш гітарист, я – лише виконавець».

Перший вихід гурту на професійну сцену відбувся 1978-го року. Тоді ж «Кольори Закарпаття» здобували популярність, працюючи в молодіжному таборі «Верховина» в Невицькому. Там молоді музиканти, крім своїх пісень, мали сміливість виконувати навіть дещо з англійського року та італійської класики, а обов’язкові оди комсомолу залишали лише на перший і на останній день. Згодом усі учасники гурту закінчили культосвітнє училище, після чого хобі для хлопців остаточно переросло в професію. «1980-й рік був надзвичайно багатим на враження й досвід, — ділиться Володимир Лазорик. — Тоді «Кольори Закарпаття» працювали в обласній філармонії разом з Тетяною Анциферовою, яка на той час за популярністю сягала рівня Алли Пугачової. Цілий рік ми провели в гастролях, де мали змогу спілкуватися з такими артистами, як Володимир Винокур, Надія Рум’янцева, Тонков і Владіміров, «Песняры» та ін.». Працювали «Кольори» і в Івано-Франківській філармонії, від якої також активно гастролювали. Основні учасники гурту: Василь Фучко – бас-гітара, Володимир Лазорик – вокал, Валерій Іванов – гітара, Степан Дудаш – ударні, Міко Людвіг – ударні, Сергій Герасимович – клавішні, Олег Гораль – клавішні.

Зважаючи на збіг інтересу молоді до старої музики з особистими вподобаннями музикантів, закономірним видається рішення команди почати розучувати і виконувати вживу для публіки старі відомі рок-хіти. Так, у 2009 році Володимир Лазорик разом із колегами з «Кольорів Закарпаття» почали переспівувати кілька класичних речей кожного рок-гурту і регулярно виступати в ужгородських пабах. У їх репертуарі обов’язково звучали Led Zeppelin, Black Sabbath, AC/DC, ZZ Top. З більш сучасних гуртів можна було почути балади Metallica і Guns N’ Roses. Та з часом публіка мінялася, а разом з нею і репертуар гурту. Впливали на це також і втрати у складі команди, адже без гітариста та клавішника музиканти не могли якісно виконувати таку музику. А неякісно — не посміли б. Адже, як говорить В. Лазорик, вони завжди грали чужі пісні точно по нотах, як в оригіналі, а не робили свої авторські інтерпретації. Останні два роки «Кольори Закарпаття», залишивши за собою стару назву, продовжують виступати в одному ужгородському рок-н-рол пабі, проте через відповідний попит грають частіше щось із радянської естради.

КОЛЬОРИ ЗАКАРПАТТЯ – збірка

СЛАДКИЙ МИГ – збірка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *