Намисто

Дискографія

«Намисто» – україно-американський жіночий вокальний ансамбль (секстет), який існував у 70-ті – 80-ті роки. Репертуар колективу складався з українських народних пісень, власних творів і пісень українських композиторів (зокрема Володимира Івасюка).

Ансамбль заснований в 1972 році у Вашингтоні (США) як жіночий секстет у складі Уляни Сось, Юлі Ломацької, Соні Круль, Оксани Лев, Галини Максим’юк та Віри Пилипець. На виступах «Намисту» акомпонували Олена Курилас – гітара, Лариса Курилас – гітара, сопілка, ударні інструменти та Ірина Ясінська – клавішні. Організував ансамбль і був його незмінним керівником Петро Круль, адміністратор – Олег Звадюк.

До того, як почати концертні виступи, ансамбль кілька місяців тренував голоси, вивчав репертуар та опрацьовував музичну програму. Така підготовка врешті-решт дала результат – вийшов добре зіспіваний ансамбль зі своєрідним звучанням, яке було синтезом гармонійності голосів, музичного оформлення пісень і їх виконання. Перші виступи ансамблю були вдалими, і «Намисто» дуже швидко здобуло популярність численної української громади в США.

У 1976 році почалась підготовка до запису першої платівки «Намиста». Учасники ансамблю кілька місяців проводили репетиції. Консультантами під час запису були Квітка Цісик та її чоловік Джек Кортнер. Для запису пісень були запрошені професійні музиканти з Нью-Йорка – Вил Булвейр, Джін Бертонсіні, Рассел Джордж та Ронні Зіто. Записи проводили в одній з найкращих студій Нью-Йорка. В результаті цього ж року була видана професійно підготовлена платівка «Намисто співає», яка мала непоганий успіх серед шанувальників української пісні в Північній Америці.

В 1977-му році перша сопрано ансамблю Соня Круль відвідала Україну і, перебуваючи в Чернівцях, зайшла до хати Володимира Івасюка, познайомилась з його батьком (Володимир тоді був у відпустці і перебував в іншому місці), передала йому першу платівку “Намиста“, фото ансамблю і одержала три рукописи нот композитора. Ансамбль “Намисто“ готував репертуар до своєї другої платівки, коли з України прийшла вістка про жахливу смерть Володимира Івасюка. “Ця вістка сильно вплинула на нас – згадує Галина Максимюк, перший альт ансамблю, – і в нас усіх зродилось бажання якось зареаґувати на це“. Ансамбль відклав запланований репертуар і натомість відзначив першу річницю смерті Івасюка, випускаючи платівку його пісень – це був своєрідний поклін своєму музичному батькові. За словами керівника ансамблю Петра Круля, “ми свіваємо Івасюка від самого початку. Івасюк був нашим натхненням, його ритміка стала основою нашого стилю співання. Навіть назва ансамблю підкреслює це: в пісні Івасюка “Водограй“ є слова “зоряне намисто“.

За майже два десятиліття своєї діяльності ансамбль «Намисто» виступав на численних українських фестивалях, концертах та інших заходах в різних штатах США. Наприкінці 80-х ансамбль припинив свою роботу.

“Золотий” склад ансамблю, 70-ті – поч. 80-х:
Петро Круль – керівник
Уляна Сось – перше сопрано
Юлія Ломацька – перше сопрано
Соня Круль – друге сопрано
Оксана Лев – друге сопрано
Галина Максим’юк – перший альт
Віра Пилипець – другий альт
З початку 80-х до ансамблю долучилися нові учасниці:
Наталія Захарченко
Ірина Ясінська
Віра Звадюк
Христина Кузьмович
Марта Ясінська

(За матеріалами діаспорної преси та інформації з обкладинок платівок ансамблю).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *