Веселі скрипки

Львів. Керівник – Мирослав Скорик.

У Львові, в 1963 році композитор Мирослав Скорик створив зі студентів та викладачів львівської консерваторії естрадний ансамбль “Веселі скрипки”. Його назва походить від одноіменної оркестровоі п’єси (автор невідомий, дехто з сучасників приписує її М. Скорику), яка поряд з п’єсою Карменді “Тирольські телята” була візиткою ансамблю. Колектив складався з чотирьох-п’яти скрипок, альта, духових, ритм-групи. Керівник грав на роялі.

Мирослав Скорик написав для ансамблю ряд пісень, які в той час були дуже популярними – “Намалюй мені ніч”, “Не топчіть конвалій”, “Аеліта”, “Львівський вечір”, “Карпати” та ін. В тих піснях композитор започаткував новий напрямок української естрадної пісні, де поєднав українські інтонації та слово з ритмами джазу, танго, блюзу, халі-галі, боссанови, що панували тоді у світі, але були маловідомі в Україні. А пісня “Не топчіть конвалій” стала першим українським твістом, дуже тоді популярним.

Тексти до пісень М. Скорика писали поети Ростислав Братунь, Олександр Вратарьов, Микола Петренко, Микола Сом, Богдан Стельмах.

“Веселі скрипки” виступали на сценах не тільки Львова, вони були постійними учасниками гала-концертів в Києві та Москві в Кремлі. Виступали з відомими співаками Любою Чайковською, Дмитром Гнатюком, Анатолієм Мокренком, Людмилою Божко, Борисом Жайворонком. Одним з постійних солістів ансамблю був Олександр Щеглов, який одночасно грав на контрабасі.

Радіо та телебачення часто транслювали пісні М. Скорика, які виконували “Веселі скрипки”. А вершиною популярності можна вважати участь пісні “Намалюй мені ніч” в найбільш престижній тоді телепередачі Радянського Союзу – “Голубому вогнику”.

У 1966 році Мирослав Скорик переїхав до Києва, а “Веселі скрипки” продовжили своє існування в іншому форматі – як оркестр Львівського радіо і телебачення під керівництвом Богдана Янівського.

Всі доступні записи ансамблю “Веселі скрипки”:

Аелiта (М.Скорик-Б.Стельмах) – з Ф.Богданом
Карпати (М.Скорик-М.Петренко)
Кінчалась ніч (М.Скорик-М.Петренко) – з О.Щегловим
Коли любиш (М.Скорик-Р.Братунь) – з О.Щегловим
Львiвський вечiр (М.Скорик-Б.Стельмах)
Намалюй мені ніч (М.Скорик-М.Петренко) – з Л.Чайковською
Не топчіть конвалій (М.Скорик-Р.Братунь)

Окремі пісні з текстами:

Кінчалась ніч (М. Скорик – М. Петренко) – з Олександром Щегловим

Коли любить (М. Скорик – Р. Братунь) – з Олександром Щегловим

Намалюй мені ніч (М. Скорик – М. Петренко) – з Любою Чайковською

Не топчіть конвалій (М. Скорик – Р. Братунь)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *