Колос

Сайт

Заслужений народний ансамбль пісні і танцю “Колос”. Містечко Торчин, Волинська обл.

Здавна відома Волинь — як край, багатий мудрими, працьовитими людьми, талановитими особистостями, чудовими виконавцями. З покоління у покоління передаються традиції і звичаї минувшини, які оживають у виконанні самобутніх колективів, записаних і відтворених в перлинах народної творчості. Ось уже більше півстоліття славить волинську землю заслужений народний ансамбль пісні і танцю «Колос» з Торчина. Засіває він багатющу ниву української культури добірним зерном народного мистецтва й пожинає високе, піднесене, одухотворене в душах тих, хто милується вишуканими вокально-хореографічними композиціями, зачаровується співом хору, вокалістів, іскрометним танком. Значний заряд добра, щедрості, радості залишають у глядачів і слухачів виступи ансамблю. Його із захопленням дивляться всі і прагнуть ще й ще побачити, ще й ще почути. Зворушливі мелодії «Колоса» бринять веселкою. Вони ніжать, пестять, окрилюють, надихають. Життєдайна сила колективу полягає в тому, що він черпає все краще із глибин кришталево чистої криниці народного мистецтва. Оживають у його виконанні фольклорні сцени та мелодії тисячолітньої давності. На сцені «Колоса» — хореографічні і музичні етюди з древніх часів України-Руси, козацької вольності і славних отаманів та нинішньої днини. В матеріалізованому на сцені давньому фольклорі вчуваються голоси наших талановитих предків, ожилі в піснях і переказах їх душещемні думи, хвилюючі ліричні мелодії, їх надії і сподівання.

Знають «Колос» не тільки в Україні, де він став лауреатом, дипломантом багатьох фестивалів, оглядів, конкурсів. Майже щорічно презентує він українське народне мистецтво у багатьох країнах світу. Географія його виступів широка. Вона охоплює майже всі материки земної кулі. «Колос» цінять і люблять як найвиразніший в творчому відношенні колектив незалежної України. Та не лише в зарубіжних турне зростав авторитет «Колоса». Він виплекався, головним чином, на очах у волинян, його знають і чекають майже в кожному селі. Слухали його в сільських клубах, в Палацах культури, гостинно стрічали в школах, на тракторних станах, токах, в цехах.

«Колос» завдячує своєю славою талановитим виконавцям кількох поколінь, що знайшли берег своїх надій саме в ансамблі, а також чудовим організаторам, таким як нинішній художній керівник колективу, народний артист України Олександр Огороднік, балетмейстер ансамблю, заслужений працівник культури України Микола Полятикін, керівник оркестру, заслужений працівник культури України Ярослав Найда та багато інших.

«Колосу» — понад півстоліття. Тож нехай і надалі неосяжна нива його творчості засівається добірними зернами добра і мудрості!

Володимир ДЕНИСЮК

Материнська пісня (О. Огородник – Й. Струцюк)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *