Останнє танго

Прослухати:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Музика: Степан Гумінілович
Автор віршів розшукується
Виконує: Антін Дербіш

Останнє танго
Тобі співаю я,
Вже сонце згасло
Далеко в моря дні…

Добраніч, люба,
Засни спокійно,
Тобі співав я
Ці пісні…

Останнє танго
Тобі співаю я,
Вже ніч укрила землю
Чарівним сном…

Добраніч, люба,
Засни спокійно,
З тобою місяць
За вікном…

Скачати аудіо

2 Responses to Останнє танго

  1. Jasmin коментує:

    Антін Дербіш продовжує зачаровувати своїм співом вже наших сучасників :)
    50-90 рр. минулого ст. – дуже цікавий період. Але ще до 1914 р. аматорами були створені цікаві загадково-мрійливі пісні (у стилі “Срібного”) з дуже яскравими образами і порівняннями. Колись у дитинстві деякі чула від бабусі, але вона тоді попереджала, що вони були заборонені, а авторів вже нема, хоч і було там лише про непрості людські стосунки і дуже сильні почуття. На жаль тоді я не записала пісень заборонених авторів, а тепер нам їх вже ніхто не заспіває. Ще бабуся запевняла, що танго у Європі та на Україні було ще до війни (тобто до 1914 р.), тільки відрізнялося трохи від того танго, що знову з’явилося вже перед ІІ світовою. Так от, деякі з тих пісень були у ритмі танго, їх співали і під них танцювали доросли, тільки спідниці були майже до підлоги, але це аж ніяк не заважало:) Тих пісень ніхто не зберіг?

  2. Jasmin коментує:

    Ця пісня дещо нагадує у стилі тих пісень, що створювалися ще до 1914 р., там мало було про щось “прямо”, а більше натяками про матеріальні й статусні проблеми, про відносини й реальні почуття, дуже цікаве оцінювання вчинків і сприйняття оцінювань інших… І все це віршами розповідалося у такому стилі, що трохи нагадував ті самі міські “жорстокі романси”, але й було водночас танцем!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *