Чубарева Ольга

Дискографія

Ольга Чубарева – Народна артистка України, оперна співачка, провідна солістка Національної філармонії, піаністка, професорка, докторка філософії.
У першій десятці 25 найкрасивіших оперних співачок світу.
Володіє унікальним сопрано, який є до вподоби публіці за неймовірний діапазон, силу, харизму, професійність і неперевершену красу дивовижного голосу.
Співає в різних стилях і жанрах – від старовинної музики до авангарду; поєднує академічний спів із джазом, естрадою, народною піснею, “classical crossover”.

Ольга Чубарева народилася 5 жовтня 1975 року на півночі Казахстану. Виховувалася в творчій родині: мати також закінчила музичне училище. 1984 року родина повернулася до України. Музичну школу Ольга закінчила у класі фортепіано з відзнакою. Навчалася на музично-педагогічному факультеті Рівненського педагогічного інституту, який закінчила екстерном з відзнакою як піаністка. Там також почала оволодівати професійним вокалом. Далі вступила одразу на другий курс вокального факультету Харківського державного інституту мистецтв імені І. П. Котляревського, до класу професора Людмили Георгіївни Цуркан, тонкого музиканта і чудового педагога. Дипломною роботою була партія Графині у опері Моцарта «Весілля Фігаро». 1998 року після закінчення навчання було багато поїздок, контрактів, виступів у концертах та оперних виставах в усьому світі.

Маючи дві вищі освіти, викладає постановку голосу студентам Інституту мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, а ще й успішно працювала як ювелір-гравер по металу – оздоблювала ікони, коштовні речі, зброю.
Авторка, режисерка та продюсерка міжнародного арт-проекту LADY OPERA. Вона ж і головна виконавиця в проекті, аналогу якому нема в Україні. Проект, заснований співачкою у 2013 році, де поєднуються класика, сучасна музика і класичний кроссовер, великий симфонічний оркестр і хор, сучасні декорації та хореографія, оперний вокал у виконанні Ольги Чубаревої та світових зірок. LADY OPERA – сценічне ім’я Ольги Чубаревої, водночас, це – зареєстрований творчий бренд. В межах проекту були представлені шоу-програми за участю зірок світової опери з Італії та Іспанії, солістів Arena di Verona, театру La Scala: “Lady Opera” (2013), “Europe”(2015), “Сни Роксолани”(2016), “Vivere” (2018).

У 2006 році Ольгу Чубареву запросили на роботу до Національної філармонії України, де вона щороку співає кілька нових сольних програм. Широкий діапазон голосу дає співачці змогу виконувати музику найрізноманітніших епох і жанрів — як камерну, так і оперну, зокрема авангард. Виступала на концертах у Європарламенті на щорічних прийомах мера Страсбурга для парламентарів. Лауреат понад десяти міжнародних конкурсів, стипендіат Вагнерівського фестивалю в Байройті.

У репертуарі співачки твори найрізноманітніших напрямків від оперної класики до сучасної популярної пісні, від серйозного академічного авангарду до джазу: арії з опер Белліні, Верді й Пуччіні, вокальні номери з оперет Кальмана і Легара, популярні іспанські, італійські пісні, джазові обробки українських пісень. Концертні програми за творами німецьких і австрійських композиторів, вечори української пісні і романсу, сучасної музики і джазу, оперної класики.

Ольга Чубарева виступає в Україні і за кордоном: у Німеччині, Польщі, Італії, Люксембурзі, Чехії, Франції. Часто бере участь у всеукраїнських і міжнародних фестивалях.

На запитання «Чи не пропонували залишитися співати за кордоном?», Ольга Чубарева відповідає: «… мені хочеться звучати в Україні.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *