Городинський Станіслав

Городинський Станіслав Станіславович – співак, композитор, Заслужений артист України, автор більш як 100 естрадних пісень, багатьох обробок українських народних пісень для хору і ансамблів. Народився 27 липня 1958 року в селі Долиняни на Вінниччині.

Закінчив сільськогосподарське ПТУ, Тульчинське училище культури, Київський державний інститут культури (1992).

З 1994 по 2000 р. працював начальником Тульчинського районного відділу культури. У 2000-2002 – перший заступник начальника управління культури Вінниччини, 2002-2004 – начальник відділу мистецьких заходів управління культури, а з 2004 року – директор Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.

Переможець національного радіофестивалю “Пісня року” (1998 р.), музичного фестивалю “Вечори над Латорицею” (Мукачеве, 1998 р.) та інших всеукраїнських та міжнародних фестивалів, конкурсу “Людина року-2000” (в номінації “Діяч культури та мистецтва року”, Вінниця), “Людина року-2005” (в номінації “Митець”, Вінниця). Володар багатьох премій та нагород, зокрема особистої Подяки Президента України (1999), Почесної Грамоти Кабінету Міністрів України, особистої Подяки голови Служби Безпеки України за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України (2006).

Стежина творчого шляху Станіслава Городинського пролягає із с. Долиняни Мурованокуриловецького району. Він єдина дитина у своїх батьків. Співає з малих літ. Коли батьки йшли на роботу і Станіслав залишався у хаті сам, то співав. Музичні здібності оцінили у школі. Станіслав не тільки співав, а й грав на баяні, при цьому не знаючи жодної ноти.

Станіслав Городинський: “Я був дуже сором’язливий у шкільні роки, — пригадує співак. — Уявіть, стоїть хор із дівчат і я — баяніст — граю, тобто вся увага глядачів на мене, бо я один. Думав, що крізь землю провалюся від сорому. І, до того ж, я не знав жодної ноти, хоча на слух міг зіграти будь-яку мелодію.”

Перші сольні концерти були у Тульчинському “культпросвіті”, де Станіслав навчався. Звісно, нотну грамоту він вивчив і добре знає. Знання поповнював у Київському державному інституті культури. Працюючи заступником начальника Тульчинського відділу культури, Городинський створює 5 самодіяльних колективів, кожен з яких згодом був удостоєний звання народного. Набутий творчий досвід за все своє життя Станіслав Станіславович передає тепер студентам училища культури і мистецтв ім. Леонтовича, яке очолює. Сам директор викладає вокал.

У родині Станіслава Городинського професійно не співає ніхто, окрім нього. Надії покладає на 7-річну онуку Іринку.

В Україні Станіслав Городинський відомий піснею “Українцям”.

Станіслав Городинський: “Пісенна творчість для мене – головне в житті навіть тепер, коли я на посаді директора музучилища. Зазвичай пишу і музику, і слова. Всього в репертуарі більше ста естрадних пісень. А зараз написав на злобу дня: про вибори, про наше політичне життя, депутатів. Заспівати їх зі сцени поки не готовий. Повинні вилежатися. Всі свої пісні я розмістив в Інтернеті, й усі охочі можуть там їх знайти.”

Була любов (С. Городинський – Н. Шаварська)

Доля (С. Городинський – Н. Шаварська)

Листопад (С. Городинський – О. Приймак)

Побудь зі мною (С. Городинський – Н. Шаварська)

Українцям (С. Городинський – Н. Шаварська)

6 Responses to Городинський Станіслав

 1. квіто4ка коментує:

  Шановний Станіслав Станіславович вітаємо з занесенням до Золотого фонду української естради!Бажаємо добитися ще більших творчих успіхів та визнань…Дуже дякуємо за чудові життєві пісні та з нетерпінням чекаємо нових…..

 2. Ірина коментує:

  Як скачати пісню “Листопад”

  • uaestrada коментує:

   Для того, щоб скачати, треба натиснути на “Скачати аудіо” під текстом пісні, потім відкриється віконце, на якому треба буде натиснути “зберегти”/”сохранить”.

 3. Назар коментує:

  Був нещодавно на вашому виступі у 30 Омбр. Дуже сподобалась одна із пісень, в якій є рядок:”Так мало на Вкраїні українців”. Підскажіть, де її можна знайти. Просить багато хлопців. Наперед дякую

 4. Світлана коментує:

  Пане Станіслав, добрий день! А можна придбати ноти Вашої пісні «До сина». Дуже подобається!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *