Павловська Ольга

Ольга Павловська – Народна артистка України, солістка Черкаського народного хору, неперевершена виконавиця «Степом, степом…» і багатьох інших пісень. Народилася майбутня відома співачка 9 червня 1939 року в селі Лебединці Андрушівського району Житомирської області. Після міської школи почала вчитися у Житомирському музичному училищі, яке закінчила у 1962 році. Виступала в ансамблі «Льонок». Якийсь час співала у Волзькому народному хорі (м. Куйбишев, Росія).

Професійно працювати співачкою почала у 1965 році, коли прийняла пропозицію Анатолія Пашкевича стати солісткою Черкаського державного заслуженого українського народного хору. Там багато й успішно виступала, чимало пісень співала в дуеті з Раїсою Кириченко, Євгенією Крикун, Людмилою Білановою, Тетяною Горбатенко. Пашкевич відзначав надзвичайну дисциплінованість Павловської. Вона ніколи не пропускала репетицій, навіть якщо висока температура валила з ніг. За свою трудову діяльність Ольга Павловська представила величезну кількість виступів, вона співала на сценах різних міст та країн. Кожен виступ зривав овації, пісні Ольги Петрівни слухав весь Радянський Союз, а її пісня «Степом, степом…» стала неймовірно популярною.

Вже у 1969 році співачка була нагороджена почесним знанням «Заслуженої артистки України», у 1977 році було присвоєно почесне звання «Народної артистки України», а у 1999 році їй вручили відзнаку Президента України – Орден «За заслуги» III ступеня за вагомий внесок у національну мистецьку спадщину.

Доля не подарувала їй щастя материнства… Але багато хто пам’ятає, з яким трепетом і надривом вона виконувала пісню «Над колискою сина». До останнього дня свого життя Ольга Павловська, як могла, піклувалася про свій колектив. Не стало чудової народної співачки 14 грудня 2002 року. Похована у Черкасах на тому ж кладовищі, що й Анатолій Пашкевич.

Поле моє (А. Пашкевич – В. Гей) – з Євгенією Крикун

Степом, степом (А. Пашкевич – М. Негода) – з Черкаським народним хором

Щаслива, земле, будь (А. Пашкевич – Й. Струцюк)

6 Responses to Павловська Ольга

 1. Андрій коментує:

  Прекрасна співачка Ольга Павловська! Глибоке сильне і драматичне контральто. Впевнений, що ще багато її пісень можна знайти у фонотеках обласних державних телерадіокомпаній – у Полтавській і Черкаській точно має бути. Але як це звідти дістати? Пам’ятаю пісню “Тополі”, яку вона співала з Черкаським народним хором. У мережі її, на жаль, немає.

 2. Дмитро коментує:

  Цілком згодний з Андрієм щодо творчості Ольги Павловської. Але не всі нині знають іі геніальне виконання з Черкаським хором іще одного твору – пісні “Мамина вишня”. Я добре знаю той її спів, у мене була платівка, ще радянська. Якась там драма сталася в неї з покійною (царство їй небесне) Раїсою Кириченко, я дещо читав про це, і пісню, яку писав для Павловської, композитор віддав їй, Раїсі Кириченко. З того часу “Мамину вишню” у виконанні Ольги Павловської не знайти… Все знищено, все стерто, ані згадки. На всі запити інтернет видає тільки виконання Кириченко. Хай мені вибачать інші шанувальники таланту Кириченко, я теж до них належу, – але “Мамину вишню” Павловська співала незрівнянно сильніше. Щкода, що її не дістати.

  • uaestrada коментує:

   На жаль, ми поки що не маємо цього запису.

  • Тетяна коментує:

   “Мамину вишню” Пашкевич написав для Ольги.Після того,як побував в селі Лебединці,та був вражений відношеннями між Дочкою та мамою.

 3. Андрій коментує:

  Я вже маю чимало записів Павловської. Викладатиму на ютюб. Кому треба – перешлю, або викладу в mp3 на i.ua. “Мамина вишня” також є, але особисто я не вважаю, що саме ця пісня особливо вдалася Павловській. Справа навіть не в самій Ользі, а в Євгенії Крикун, у неї не дуже приємний тембр голосу, і годиться хіба що для жартівливих життєрадісних пісень. А в “Маминій вишні” весь час звучить дует. Соло, на жаль, там немає. На превеликий жаль.

 4. Тетяна коментує:

  “Мамину вишню”Пашкевич написав особисто для Ольги Петрівни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *