Попелюк Михайло

Михайло Попелюк – відомий співак та композитор, Заслужений артист України.
Народився 10 вересня 1956 у м. Коломия Івано-Франківської обл.

У 1984 році закінчив Івано-Франківський державний педагогічний інститут імені Василя Стефаника за спеціальністю “Музика”. Заслужений артист України. Працює у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.

Підготував до конкурсу:
Вокальне тріо – ІІІ місце у фестивалі “Буковинський жайвір-1997”;
Волошенюка Василя – ІІ місце на фестивалі “Буковинський жайвір-2001”;
Бегметюка Миколу – ІІ місце на фестивалі “Буковинський жайвір-2003”.
Юнацький ансамбль Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – І місце на фестивалі “Буковинський жайвір-2003”.

90-ті роки – період творчого розквіту Михайла Попелюка, як співака. Розуміючи, що для його становлення як виконавця професійного рівня необхідним є участь у конкурсах та фестивалях, успішно справляється з цими завданнями.

В 1995 році пройшов відбірковий тур і взяв участь у фестивалі “Пісенний вернісаж-95”, потім були “Пісенний вернісаж-96,97,98”. Вдалим на творчі здобутки був 1996 рік:
червень – володар Гран-прі Прикарпатського фестивалю естрадної пісні “Зелений розмай”;
липень – володар Гран-прі Міжнародного фестивалю “На хвилях Світязя”;
серпень – Почесний гість Всеукраїнського фестивалю молодіжно-патріотичної пісні “Володимир-96”.

У вересні 1997 року Михайла Попелюка запрошують членом журі Всеукраїнського фестивалю “Вечори над Латорицею”, а в жовтні стає лауреатом І-ої премії Всеукраїнського фестивалю української патріотичної пісні “Воля-97”. В травні 1998 року – Почесний гість на фестивалі української пісні змальованих криниць, який проходив в місті Кенштин (Польща), а в липні – член журі третього міжнародного фестивалю “На хвилях Світязя”. З цього часу організатори фестивалю кожного року запрошують Михайла Попелюка Почесним гостем і членом журі. В липні 2000 року на озері Світязь, де щорічно проводиться фестиваль “На хвилях Світязя”, була закладена “Алея зірок української естради” туди занесено ім’я Михайла Попелюка як І-го володаря Гран-прі фестивалю. В листопаді 2001 року запрошений членом журі VI-го фестивалю естрадної пісні “Співограй” (місто Кривий Ріг), в рамках фестивалю відбувся творчий вечір співака. У вересні 2005 року запрошений членом журі на Всеукраїнський фестиваль “Золота підкова” м. Ковель (Волинь).

Поряд з участю у фестивалях та конкурсах займається концертною діяльністю. Брав участь в театралізованих святах Обласного театру фольклору, народних свят і видовищ “Козацькому роду нема переводу”, “Чом, чом, земле моя”, “Во віки вічні будеш жити, Україно!”, а також багатьох концертах по відзначенню визначних подій нашої держави. Михайло Попелюк – член Асоціації діячів естрадного мистецтва України. Пісні у виконанні співака транслюються по телебаченню і на Українському радіо зокрема у таких передачах, як “Шануймося друзі”, “Естрадна мозаїка”, “Пісня року”, “Пісенна фантазія”, “І знову зустріч”. Співпрацює з відомими поетами та композиторами України: Андрієм Демиденком, Вадимом Крищенком, Степаном Галябардою, Степаном Пушиком, Олександром Пляченком та ін.

З 2003 року є засновником та керівником чоловічого ансамблю Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а також солістом чоловічої хорової капели “Явір” університету.

Польова царівна (М. Попелюк – А. Фіглюк)

Трояндове вино (В. Кандиба – В. Романенко)

Я тобою горю (Є. Бондаренко – Я. Руданець)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *