Попович Іван

Сайт

Публікації

Фотоальбом

Відеозаписи

Іван Попович і до цих пір, мабуть, залишається одним з найбільш яскравих та колоритних представників української естради. Не тільки тому, що не втрачає здатності співати зі справжнім завзяттям, якого не завжди вистачає більш молодим виконавцям. А й тому, що не зраджує собі – у його піснях завжди чутно, що він родом з карпатських країв. І – пишається цим. В іншому випадку, очевидно, в його піснях звучали б більш загальні ритми й мелодії – аби не відставати від колег по сцені. І, в кінцевому рахунку, це викликає повагу – адже така свідома позиція парадоксальним чином виводить його дещо за межі комерційного формату. Тобто, ми не говоримо про популярність – вона залежить, ясна річ, від якості матеріалу та смаків слухача.

Іван Попович народився 22 квітня 1949 року в селі Осій Іршавського району Закарпатської області. У 1967 році закінчив Хустське культурно-просвітнє училище за фахом “диригент хору”. Навчаючись в Львівській консерваторії, до якої поступив 1970 року, Іван Попович в 1973 р. став лауреатом Х Всесвітнього фестивалю молоді в Берліні. Отримав диплом диригента. Ще під час навчання в консерваторії Попович співав з різноманітними співаками і колективами; в 1976 році разом з Віктором Морозовим створив ВІА “Ровесник”. Через рік ансамбль запросили до філармонії на місце “Ватри”, і їх візиткою стала пісня Поповича “Люба-Люба”. У 1979 році “Ватра” в черговий раз пригасла (на її місце прийшов колектив Ігоря Білозіра), і Попович створив в Ужгороді разом з Русланом Іщуком новий ВІА – “Закарпаття”. З 1982 року співак працює в Київському державному мюзик-холі. У 1987 році Попович стає солістом Театру естради – саме на цей час припадає пік його популярності – з ефіру не зникали “Карпатське весілля”, “Василина”, “Розлук не буде”, “Мене радує світ”. У 1990 році йому присвоєне звання “Народний артист України”. У 1999 році за особистий внесок у розвиток української культури та вагомі творчі здобутки його нагороджено орденом “За заслуги” ІІІ ступеня. З 2005 року Попович – художній керівник Державної театрально-видовищної агенції. Гастролював у різних куточках світу – Канаді, Індії, Бразилії, Італії, Греції, США та ін.
Репертуар Івана Поповича – це не лише твори на тему Карпат (“Гуцулянка”, “Карпатський край”, “Верховиночка”, “Закарпаття моє”, гуцульські народні пісні), а й лірика – “Розлук не буде”, “Скажи мені”, “Осінь”, “Чи буде так, що ти мене зречешся” та ін.

Верховиночка (І. Попович – І. Петровцій)

Грай, сопілко (І. Попович – І. Петровцій) – з Олегом Дорошем

Дівчина-вивірка (І. Попович – А. Драгомирецький)

Жменька рідної землі (Л. Попернацький – М. Сингаївський)

Залицяльники (І. Хома – Р. Боднар)

Здрастуй, рідне село (В. Козупиця – М. Воньо)

Осінь (С. Березін – Я. Гальперін, укр. текст І. Поповича)

Розлук не буде (Б. Грицак)

Скажи мені (В. Камінський – В. Крищенко)

Чи буде так, що ти мене зречешся (Т. Кукуруза)

Пісні Івана Поповича у виконанні інших співаків:

Любове моя (І. Попович – І. Петровцій) – Олег Дорош

Спалені мости (муз. і сл. І. Поповича) – Левко Цимбала

11 Responses to Попович Іван

 1. Олександр коментує:

  А чи не знаєте Ви, інформацію про композитора/поета-пісняра Богдана Грицака, автора творів : “Я спасибі долі скажу/темна ніч на гори ляже”; Ти не забудь, ти пам’ятай; “Розлук не буде” в основному у виконанні І. Поповича.

 2. Олександр коментує:

  А також про Теодора Кукурузу

 3. Долинська ЦРБ коментує:

  Шановний Іване Поповичу!
  Долинська районна державна адміністрація запрошує Вас взяти участь у “Святі карпатського літа”, яке відбудеться 4 серпня 2013 року в урочищі Калиновець поблизу с. Вишків Долинського району. Початок свята о 12:00.
  Раді вітати Вас на бойківських теренах.
  З повагою голова Долинської РДА Сергій Плотніков.
  Детальна інформація – http://ww2.gov.if.ua/dolynska/ua/publication/content/20482.htm?1541959486=62be857b696526d7875ba2e12392fe2c

  • Віталій Грінченко коментує:

   Я є директор Івана Поповича. На майбутнє прошу заздалегидь звертатись на мою адресу для погодження графіку виступів Івана Дмитровича. З повагою, директор Івана Поповича Віталій Грінченко. Моя адреса: vigrinchenko@mail.ru , тел 0503870886, 0984093695

 4. Ганна Станіславська коментує:

  дякую вам за вашу твочість.Низький вам уклін від українського народу.Нехай всевишній даруеє вам многії літа.

 5. Ганна Станіславська коментує:

  дякую вам за вашу творчість, за ваш прекрасний голос, за те, що так прекрасно величаете українську мову свїми піснями.

 6. Віталій коментує:

  Шукаю слова пісні Примирітся сини. Хто допоможе.

 7. Денис коментує:

  А де можна завантажити альбоми Івана Поповича? Завчасно дякую!

  • uaestrada коментує:

   На нашому сайті вони поки що не викладені. Збірку пісень співака можна завантажити тут
   http://www.ex.ua/view/86830787

   • Ігор Олійник коментує:

    Чудова збірка пісень, дякую. Тим, хто зацікавиться: зверніть увагу на пісню “Розмова з отаманом”. Її автор київський бард Жук Ігор Теодорович. Правда в поетичному віріанті, яку можна знайти в інтернеті вірш називаєтся просто “Розмова”. Додам, що твори пана Жука розміщені в на youtube. З того, що довелось переглянути, найбільше припав до душі анімаційний кліп “Портрет”, майстерно скомпонований Тетяною Крбковою. Подивіться, не пожалкуєте!

    • Юра коментує:

     Мені так хочеться, не перехочеться
     Тієї посмішки і ніжних слів
     Спішу послухати посеред ночі я
     Музик запрошених гуцульських спів

     Приспів
     В краю де лишив віддану мені
     Що дарувала незабутні дні
     Тебе чекають у Карпатах знов
     Якщо шукаєш молоду любов

     Відпустка прошена не перепрошена
     Квитками скріплена надія снів
     Стаю на стежку я ,косою кошену
     З вагону-поїзда в пташиний спів

     Стежини ходжені не переходжені
     Хатина зрублена похилий пліт
     Махали довго нам батьки натруджені
     Зростили квіточку, віддали в світ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *