Боднарук Жанна

Сайт

Дискографія

Жанна Боднарук — Народна артистка України, співачка, президент благодійної організації “Фонд сприяння розвитку естрадного мистецтва “Співай, Україно!”

Жанна Боднарук народилась 17 січня у місті Івано-Франківську. Згодом батьки переїхали до Галича, де дівчинка почала вчитись грі на фортепіано. Дівчинка-вундеркінд розвивалась, як талановитий музикант, повторивши моцартівський успіх – в п’ять років грала на піаніно та співала. Спів з дитинства захоплював Жанну: займалася в дитячому хорі, яким керував батько, потім створила дитячий естрадний ансамбль “Червоні шапочки”, завжди була активною учасницею шкільних та училищних вечорів і свят.

У 1979 році сім’я переїжджає до Чернігова. Батьки Жанни – музиканти: тато — Боднарук Любомир Мирославович — хормейстер, керівник Камерного хору ім. Д. Бортнянського міста Чернігова, заслужений діяч мистецтв України, мама – Боднарук Любов Федорівна – музичний редактор Чернігівського обласного телебачення. Там Жанна вступила до музичного училища ім. Л. Ревуцького по класу фортепіано, яке закінчила в 1986 р. з Червоним дипломом.

Музична школа, училище, консерваторія – таким уявляли творчий шлях батьки щедро обдарованої дівчинки. Але батьки ніяк не могли прогнозувати подальші події в її житті. Першим потрясінням для них став сміливий вчинок доньки, коли на четвертому курсі музичного училища вона стала солісткою джаз-оркестру. Після академічних вправ, етюдів, фуг і сонат – піаністка заспівала на сцені джаз! Це був шок і для викладачів. Вся справа була в захопленні дівчини джазом, диско, Донною Саммер, “АBBА”, “BONEY -М”. Результатом цього була перша перемога на Всеукраїнському радіоконкурсі “Нові імена” (1986 р.).

Зоряний час прийшов у 1991 році на другому Всеукраїнському фестивалі “Червона рута”, де вона стала найкращою. Згодом, після закінчення Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського по класу фортепіано, Жанна стає солісткою Державного естрадно – симфонічного оркестру України (1994-96 рр.), бере участь у всіх тодішніх фестивалях, які проводились в Україні, і здобуває перемоги.

“Тарас Бульба”, “Вітер зі сходу”, “Марія”, “Успіх-2000”, “Молода Галичина”, “Зоряна мить”, “Слов’янський базар” у Вітебську, “Вивих”, “Золотий тік”, “Співаночка – джазочка”, “Пісенний сад”, “Мальви” (Польща), “Азовське море”, “Галактика-рок”, “Big Apple-95” (Нью-Йорк), “Пісенний вернісаж – 1993 – 2008”- це далеко не повний перелік фестивалів, де глядачі мали можливість побачити артистку, почути її захоплюючий спів.

В 1992 р. з групою переможців фестивалю “Червона Рута” Жанна виїжджає з гастрольним туром до Європи, де пропагує сучасну українську пісню. Весною 1993 р. з успіхом проходять концерти в Ліоні (Франція). В 1994 р. Жанна стає лауреатом конкурсу “Успіх – 2000” у двох номінаціях – кращий альбом (“Приворожи”) та краща співачка.

Жанна Боднарук неодноразово перемагала в Національному хіт – параді радіо “Промінь” – “12 – 2”. А в 1995 році її пісня “Свято” (вірші М. Бровченка) – стала кращою.

Їй аплодували Нью-Йорк та Париж, Ліон та Брюссель, Мюнхен та Прага, Варшава та Братислава, Мінськ та Кишинів і, звичайно, рідна Україна.

На телевізійному фестивалі “Нові зірки старого року” (1995р.) Жанна визнана однією з кращих співачок України.

В 1996 році найважливішою життєвою подією став шлюб з Анатолієм Карпенком, композитором та аранжувальником, продюсером творчого об’єднання “СКАРБ”.

В 1996 році держава високо оцінила значний творчий внесок артистки в розвиток культури в Україні – їй було присвоєне почесне звання “Заслужена артистка України”, і в урочистому вбранні Маріїнського палацу президент України особисто вручив їй цю високу відзнаку.

В 1997 році – ведуча власної радіопрограми “Поп-Топ-Телескоп”, радіо “Континент”.

В 1997 році у Жанни та Анатолія народився син Андрій.

В 1999 та 2000 рр. разом із Зразково-показовим оркестром збройних сил України з успіхом гастролювала в Німеччині. Німецька публіка гаряче сприймала українську співачку.

В 2001 році, під час візиту лідера Китаю Дзянь Дзе Міня, представляла українське мистецтво на офіційному прийомі в Маріїнському палаці.

В 2002 році – член журі Першого всеукраїнського конкурсу артистів естради.

В 2002 році в складі української делегації, очолюваної поетом Михайлом Ткачем, представляла українське мистецтво в Румунії.

З 2003 року – президент благодійної організації “Фонд сприяння розвитку естрадного мистецтва “СПІВАЙ, УКРАЇНО”.

В 2004 році Жанна Боднарук нагороджена Орденом “Святої Великомучениці Варвари” другого ступеня за заслуги перед Українською Православною Церквою.

З 2005 року – голова журі Всеукраїнського дитячого фестивалю “Пісенний сад”.

Неодноразово запрошена членом міжнародного журі фестивалю “Слов’янський базар” у Вітебську.

В 2006 – 2008рр. співачка провела концертні тури по Словаччині.

З 2009 р. – доцент кафедри естрадного співу КНУКіМ.

Творча палітра Ж. Боднарук різноманітна: від поп-фольку до блюзу, року, джазу; від народної пісні до лірико – патріотичної. Репертуар співачки прикрашають ретро – пісні відомих українських композиторів А. Кос-Анатольського та В. Михайлюка.

Пісні Жанни – це органічне поєднання прекрасної, суто української, мелодики з яскравим, натхненним співом, це тонка, ніжна душа співачки в поєднанні з бурхливою енергією.

Вийшли в світ сім CD альбомів Жанни Боднарук: “ПРИВОРОЖИ МЕНЕ”, “ТВІР МОЇХ МРІЙ”, “З РОСИ Й ВОДИ”, ”СТЕЖКА ДО РАЮ”, ”ALL THE BEST”, «РАЗОМ З ДРУЗЯМИ», «КОХАНИЙ» (з А. Карпенком).

В кожному з них відчувається наполеглива творча робота, неабиякий талант, висока майстерність, яскрава багатогранність, змістовність. Адже у них звучить музика на вірші М. Вороного, Т. Шевченка, Л. Українки, Л. Костенко, Б. Олійника та багатьох сучасних поетів.

Професійна робота вимагає великих матеріальних і творчих зусиль. Життєвий і творчий тандем із Анатолієм Карпенком – композитором і аранжувальником більшості її пісень, продюсером студії «СКАРБ» – дає можливість співачці плідно працювати.

Цікавим моментом у творчості співачки є співпраця зі своїм батьком Любомиром Боднаруком – заслуженим діячем мистецтв України, художнім керівником Камерного хору ім. Д. Бортнянського. З ним записані пісні “Моя Україно” та “Братаймося” А. Карпенка, а також “Чернігівський край” (автор музики – сама Жанна).

А ще – артистка неповторно виступає в амплуа виконавиці унікальних маловідомих українських пісень. Слухаючи які, думаєш: звідки у цієї сучасної молодої жінки ота глибінь народного джерела, виконавська майстерність якої яскраво вирізняється з поміж інших, бо сам спів її істинно національний.

Альбоми:

Жанна Боднарук – З роси й води (CD 2000)

Жанна Боднарук – Приворожи мене (CD 2000)

Жанна Боднарук – Твір моїх мрій (CD 2000)

Жанна Боднарук – Разом з друзями (CD 2006)

Жанна Боднарук – Стежка до раю (CD 2007)

Окремі пісні:

Зоряна ніч (А. Кос-Анатольський)

Моя Україно (А. Карпенко – Н. Шакун)

Не снись мені (А. Карпенко – М. Ткач) – з Анатолієм Карпенком

One Response to Боднарук Жанна

  1. loreley коментує:

    Жанна the best! Її пісні надають крииила!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *