Електронова

Electronova

Дискографія

Нью-Йорк, США.

“Електронова” (ElectroNova) – перший український музичний проект, який записав українські мелодії та пісні в ще новому на той час жанрі електронної музики.

Учасники проекту:
• Марко Сидорак – синтезатор, клавінет, електроорган
• Мирослав Махмет – акустична/електрична гітара
• Марсело Мілан – лідер-гітара
• Гері Нагель, Келвін Кертіс – барабани/перкусія
• Євген Котлярчук, Георгій Кузина, Валя Наливайко – вокал

Проект організував Марко Сидорак, нащадок українських емігрантів, спеціаліст в галузі електронної музики, який професійно займався створенням музичного супроводу і спецефектів для радіо- і телевізійних рекламних роликів.
Втілення ідеї запису української музики з використанням музичних синтезаторів та комп’ютерних технологій Марко Сидорак почав влітку 1974 року. До участі в проекті він запросив Мирослава Махмета, талановитого музиканта, теж нащадка українських емігрантів, та американців Марсело Мілана, Гері Нагеля, Келвіна Кертіса. Для виконання вокальних партій були залучені Євген Котлярчук, Георгій Кузина та Валя Наливайко.
Робота над записами почалась в грудні 1974 року. Дев’ять місяців, переважно по вечорах, музиканти працювали в студії. Записи були завершені в серпні 1975 року, а до кінця року видана платівка «Ukrainian», що своїм оригінальним звучанням виділялась з-поміж інших українських платівок, що на той час були видані на північноамериканському ринку. Цікавим є і дизайн конверту, із зображенням писанки на комутаційній панелі музичного синтезатора, чим оригінально ілюструється тематика платівки.

За матеріалами сайту ukrmusic.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *