Ритм

Харків. Керівник – Олександр Авілов.

Вокально-інструментальний ансамбль «Ритм» створив Олександр Авілов на початку 70-х років у харківському Будинку культури залізничників. Успіх прийшов доволі швидко: колектив стає дипломантом всесоюзного конкурсу “Алло, мы ищем таланты” (1971 р.) та лауреатом конкурсу “Молодые голоса” (Київ, 1973 р.) У 1972 році Харківське телебачення знімає 15-хвилинний музичний фільм «”Ритм” – у різних ритмах», у якому співає вокальний квартет у складі: Т. Левіна, Н. Мартинова, В. Калюжа, О. Камеристий; акомпануючий склад залишився за кадром.
У 1976 році, в період тотальної філармонізації ВІА, «Ритм» влаштувався до місцевої філармонії та записав на республіканському радіо традиційну ВІА-програму – шлягери плюс патріотика плюс народні пісні (найчастіше по радіо звучала їхня версія хіта Євгена Мартинова «Соловьи поют, заливаются»).
Саме в той час молода московська співачка Алла Пугачова залишила найпопулярніший тоді радянський ВІА «Веселые ребята» і розпочала сольну кар’єру. Та коли квитки на її перший гастрольний тур по Харківщині були вже продані, виявилося, що переможець Міжнародних пісенних конкурсів не встигла пройти атестацію худради Москонцерту і ще не мала права на сольні концерти. Майбутню примадонну врятував ВІА місцевої філармонії «Ритм», за три дні вивчивши весь її репертуар. А за місяць Алла Пугачова запросила «Ритм» стати її постійним акомпанементом. З Аллою Борисівною ансамбль записав пісні до фільму «Женщина, которая поет», альбом «Поднимись над суетой» та декілька міньйонів. Влітку 1978 року Пугачова перейшла з Москонцерту до Росконцерту і її новий директор Євген Болдін спромігся перевести туди всім складом і «Ритм». Окрім звукової, ансамбль першим в СРСР отримав і комплект світлової апаратури. Закінчилася історія ВІА «Ритм» в 1979 році довгограєм «Дискотека А» з танцювальними реміксами хітів Пугачової. Протягом наступного року Пугачова поступово замінила майже весь склад ансамблю, а згодом і назву – на «Рецитал» (очолив музикантів тоді екс-киянин, клавішник Олександр Юдов).
В 1984 році, коли примадонна в черговий раз зміцнювала склад свого акомпанементу, до «Рециталу» з ВІА «Красные маки» перейшло ще декілька екс-киян – новий музичний керівник, клавішник і композитор Руслан Горобець (екс-«Еней»,«Чарівні гітари»,«Крок», «Карнавал»), поет і трубач Павло Жагун та басист Микола Кирилін. Жагун в 1988 році створив власний проект «Скандал», а згодом «Моральний кодекс»; решта ж грала в «Рециталі» до самого кінця – коли в 1995 році Пугачова на тривалий час не залишила сцену.

Сіяв мужик просо (у. н. п.)

2 Responses to Ритм

  1. ОЛЕКСАНДР коментує:

    Хто готував цю інформацію? Якщо прізвище керівника написане невірно-
    ОЛЕКСАНДР АВІЛОВ. Майже нічого-про роки становлення самодіяльного
    ансамблю, але ж “РИТМ”-дипломант всесоюзного конкурсу “Алло,мы ищем
    таланты”(1971р.) та лауреат “МОЛОДЫЕ ГОЛОСА”(Київ-1973р.)…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *