Лебеді кохання

Дует “Лебеді кохання” (Галина та Ярослав Борути) з Івано-Франківська був досить відомий у 90-х роках. Ця подружня пара співала пісні Ярослава, багато з яких були написані на вірші корифея української пісенної поезії Вадима Крищенка. У теле- та радіоефірі часто лунали їхні хіти “Восени”, “Твої очі”, “Зоряні побачення”, “Лебеді кохання” та ін. Дует активно гастролював по Україні.

Ярослав Борута – Заслужений артист України (19.08.1997 р.), Папою Римським Бенедиктом XVI проголошений Лицарем Ордену Святого Григорія Великого (10.08.2007), Нагороджений Грамотою Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Любомира (28.08.2007 р.), отримав Папське Апостольське Благословення (11.05.2008), Лауреат всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Дмитра Луценка “Осіннє золото-2008” (28.08.2008). Лауреат багатьох міжнародних і всеукраїнських пісенних конкурсів та фестивалів. Ім’я Ярослава Борути занесено у довідково-біографічні видання “Хто є хто на Івано-Франківщині: видатні земляки” (2002 р.) та “Новітня історія України. ГАЛИЧИНА” (2006 р.), довідково-енциклопедичне видання “Державні нагороди України. Кавалери та лауреати” (2009).

Ярослав Борута народився 3 травня 1967 року в с. Гринівці Тлумацького району, що на Івано-Франківщині.

Любов до пісні привела його до Калуського державного училища культури на відділення хорового диригування, яке закінчив у 1988 р. Ще будучи студентом ІV курсу, за рекомендацією дирекції училища відділом культури Калуського району направлений на роботу на посаду директора будинку культури смт. Войнилів. Але завжди мріяв про професійну сцену. Участь і перемога у багатьох міжнародних і всеукраїнських пісенних конкурсах та фестивалях надихнула професійно займатися естрадною піснею. Зустріч з відомим українським поетом-піснярем Вадимом Крищенком виявилася для Ярослава початком написання багатьох пісень і створення дуету “Лебеді кохання” (1994 p.), з яким було записано і випущено в світ магнітоальбоми: “Лебеді кохання” (1995 p.), “Твої очі” (1997 p.), “Різдвяні колядки І. 2. З” (І996-1998 pp.), “Збережи любов” (1998 p.), компакт-диск (1999 р.) “Червоні троянди” (магнітоальбом і компакт-диск 2001 p.), “Нові і найкращі пісні” (магнітоальбом і компакт-диск, 2002). Телеканал УТ-1 відзняв музичний фільм “Дуетом про кохання” (1997). Через деякий час дует розпався через розлучення Ярослава і Галини. Я. Борута одружився вдруге, заснувавши “дует Ярослава та Христини Борути”.

Ярослав Борута як композитор-пісняр співпрацює з відомими поетами – Вадимом Крищенком. Миколою Сингаївським, Степаном Галябардою, Миколою Луківим, молодими поетами – Анатолієм Фіглюком, Марією Гоголь, Ларисою Вишинською, Наталією Коломієць та ін. Його пісні виконують народні артисти України Надія Шестак, Іван Мацялко та багато молодих виконавців.

Народний артист України, поет Вадим Крищенко сказав: “Серед митців молодшого покоління, які сягнули всеукраїнського визнання, виділив би заслуженого артиста України Ярослава Боруту. Він записав своє ім’я в пісенний літопис не лише як відомий виконавець, але і як талановитий композитор. “Лебеді кохання”, “Твої очі”, “Зоряні побачення” і багато інших популярних пісенних творів народилися саме від його композиторського хисту. Мені приємно, що наша спільна пісня “До маминих очей”, яку блискуче виконала народна артистка України Надія Шестак, визнана і ввійшла до найкращих пісень про маму минулого століття. І все ж сподіваюся, що найкраща пісня Ярослава Борути ще попереду. Хай летить на ніжних лебединих крилах твоя пісня, мій друже, до людських сердець, щоб вони випромінювали добро, радість і красу.”

У 2005 р. Ярослав Борута заснував, створив і став Президентом Благодійного фонду “Мистецький храм” та директором приватного підприємства “Шоу-бізнес модел центр”. Крім кар’єри естрадного співака займається менеджерською та організаторською роботою із проведення в Івано-Франківську та області мистецьких заходів. Зокрема вже неодноразово пройшли творчі вечори поетів-піснярів Вадима Крищенка і Степана Галябарди за участю зірок української естради, проведено ряд концертів і фестивалів серед дітей і студентської молоді. Ярослав Борута був одним із організаторів благодійних концертів зі збору коштів на будівництво Патріаршого греко-католицького собору в м. Києві, які проходили в багатьох регіонах України. Проживає Ярослав Борута в м. Івано-Франківську. Батько двох дітей: сина Любомира, 1988 р. н., студента інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, та доньки Оксани, 1994 р. н., учениці обласного “Ліцею для обдарованих дітей із сільської місцевості”.

Нині Ярослав Борута займається концертною діяльністю з дружиною Христиною, організовує і проводить культурно-мистецькі заходи, пише і записує нові пісні.

Зоряні побачення (Я. Борута – В. Крищенко)

Лебеді кохання (Я. Борута – В. Крищенко)

Пісні Ярослава Борути у виконанні інших співаків:

Зустрічаймо любов (сл. В. Крищенка) – Надія Шестак

Плачу за все (сл. С. Галябарди) – Іван Мацялко

7 Responses to Лебеді кохання

 1. леся коментує:

  Чаривна музика,неперевершений дует,голоса чудови!!!ВСЕ ЧУДОВООО!!!!СУПЕР!!!

 2. Світлана, Чернівці коментує:

  У репертуарі “Лебедів кохання” є дуже гарна пісня “Зачекай”. Прошу Вас додати її до переліку. Дякую.

 3. Андруха коментує:

  (Світлана, Чернівці) – пісні Лебедів кохання “зачекай” немає в альбомах Лебедів кохання. Може по іншому називається або дайте силку на альбом де вона є…

  • Ярослав Борута коментує:

   Пісня називається “Збережи любов” муз. Я. Борути сл. А. Фіглюка

 4. Наталія Тищенко коментує:

  Якщо у Вас є мінус до пісні “Лебеді кохання”, додайте будь-ласка! Дякую!

 5. Oksana коментує:

  Якщо у Вас є мінус до пісні “Очі коханої”, додайте будь-ласка! Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *