Писанка

Оксана Савчук – професійна акторка, учениця Ади Роговцевої, володарка нагороди Міністерства культури України за краще виконання пісні Володимира Івасюка на першому фестивалі “Червона рута-89”.
Народилася, до речі, у Кіцмані, як і відомий композитор. Іван Кавацюк – музикант з діда-прадіда, його неперевершеною грою на цимбалах захоплюються не лише в Україні. Ще школярем знявся у музичному фільмі про ансамбль “Смерічка”, де, звісно ж, грав на своєму улюбленому інструменті. А разом вони – відомий буковинський дует “Писанка”, заслужені артисти України, володарі Міжнародної премії “Дружба” і найвищої відзнаки Української греко-католицької церкви – медалі “Божої Матері”. У дуета не тільки великодня назва: Оксана з Іваном і на сцену вперше вийшли на свято Пасхи. Саме “Писанка” заспівала з естради духовні пісні у сучасних ритмах.
Їхній мистецький дует «Писанка» називають перлиною українського національного мистецтва, а співачку Оксану Савчук та цимбаліста Івана Кавацюка патріотами-подвижниками, археологами народних пісенних скарбів.

“Наш перший вихід на професійну сцену був саме на Великдень – у 1991 році”, – розповідає Оксана Савчук. – “Це був сольний концерт у Чернівцях, хоча дует ще навіть не мав назви. Але коли ми з’явилися на сцені, несподівано почули, як люди у залі переговорюються: “Дивіться, вони мов писанка”. Вийшли ми у народних костюмах, співали великодні пісні. Для усіх це було чимось новим, вони дивилися на сцену з такою цікавістю… Навіть те, що ми привіталися до них: “Христос воскрес!”, теж було новим. Тоді, на початку 90-х, це все сприймалося не так, як зараз. Зі сцени люди не чули таких слів десятки років, і наші пісні стали для них одкровенням! Вже вдома ми з Іваном подумали: а чому б дует і справді не назвати “Писанкою”. Адже писанка – символ добра, в ній стільки магічних знаків, стільки кольорів…”

Нині буковинську «Писанку» знають не лише в Україні, а й далеко у світах. Оксана Савчук та Іван Кавацюк з великим успіхом гастролюють у Канаді, США, Фінляндії, Швеції, Греції, Італії, Франції, Австрії, Німеччині, Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Польщі…

У їхньому доробку – сотні українських народних пісень, балад, легенд, інструментальної музики. Про дует «Писанка» відзнято музичні фільми: «Любов моя і смуток – Буковина», «Барви «Писанки», «Миріться люди, любіться люди», «Віри не скарай», «Буковинська «Писанка».

У великі християнські свята Оксана Савчук та Іван Кавацюк уже традиційно приходять до своїх шанувальників з новими концертно-телевізійними програмами «Великдень у «Писанки» та «На Різдво у «Писанки», які стали найпомітнішим явищем у культурному житті краю.

1996 рік – дуету «Писанка» вручено Міжнародну премію «Дружба».

1997 рік – Оксані Савчук та Івану Кавацюку присвоєно почесні звання Заслужених артистів України.

2000 рік – «Писанка» стала лауреатом літературно – мистецької премії імені С. Воробкевича.

2000 рік – почесні громадяни м. Кіцмань.

2003 рік – Оксані Савчук та Івану Кавацюку вручено медаль «Божої матері».

Писала мати писанки (П. Дворський – М. Ткач)

2 Responses to Писанка

  1. гретчин лідія коментує:

    дуже подобаються пісні в виконанні писанки

  2. Валентин коментує:

    Являються візитівкою духовності України і її народу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *