Дует Світязь

Дует “Світязь” – це союз професійних музикантів – Дмитра Гершензона та Анатолія Говорадла. Як окрема одиниця утворений у 1993 році після розпаду ВІА “Світязь”. Хоча датою народження свого дуету артисти завжди вважали 1989 рік. Без творчості цих “життє-…музо…-жіно…-вино…-водо…-авто…..любів” важко уявити сучасну українську естраду. Проте, гучно відмітивши у 2014 р. свій 25-річний ювілей концертом у палаці “Україна”, у наступному, 2015 році дует “Світязь” розпався – Анатолій Говорадло тепер виступає сольно, а Дмитро Гершензон працює аранжувальником.
Маючи величезний досвід написання серйозних пісень (як для себе, так і для інших), створення яскравих аранжувань (як для інших, так і для себе), дует Світязь працював у жанрі музичної пародії, знаючи всю естрадну “кухню”, як кажуть, зсередини. І був, напевно, єдиним в країні дуетом, який взявся “вилікувати” поп-артистів від зіркової хвороби.
На запитання відносно особистої популярності артисти зазвичай відповідали “Зате у нас пісні які!”.
Здатність поєднати різні музичні жанри в одній мініатюрі-пародії, показати схожість модних на сьогодні пісеньок одразу з деякими популярними в минулому піснями із захватом сприймалося глядачами, тим більш, що зроблено все було з добре зрозумілим гумором.
“Чи ображаються “зірки” на ваші пародії?” – запитували у “Світязя”. “Звісно, – відповідали хлопці – дуже ображаються, якщо дізнаються, що ми до цього часу ще не створили на них щось новеньке”. Власне кажучи, пародії дуету дійсно допомагали зрозуміти – хто є хто у поп-музиці. Адже репертуар дуету вбирав в себе творчість десятків найпопулярніших “зірок” естради пострадянського простору – від Зіброва, Кобзона, ВВ і Крічевського до Глюкози, Павліка, Лайми Вайкуле та Бориса Моісеєва. Не кажучи вже про Михайла Поплавського.
“Ви ж дорослі, солідні люди, а працюєте в комедійно-клоунському жанрі…” – запитували журналісти. Говорадло та Гершензон зізнавалися – “шкодуємо лише про одне – що не зайнялись цим жанром раніше”. Проте, варто сказати, що дует виконував дуже багато серйозних ліричних пісень, автором більшості з яких був Анатолій Говорадло.

Сторінка ВІА “Світязь” знаходиться тут

Дякую, кохана (О. Злотник – А. Говорадло)

Згадай (А. Говорадло)

Марія (А. Говорадло)

Ні, я не ту кохав (А. Говорадло)

Пароплави (М. Свидюк – І. Шаферан, укр. текст Н. Яремчука)

4 Responses to Дует Світязь

  1. Ірина коментує:

    Пісню “Миколине весілля” нажаль ніде не можна знайти в оригінальному виконанні. Талоновиті хлопці.

  2. Оксана романюк коментує:

    На жаль не можу знайти пісню Дмитра Гершензона -І тут і там не пада з неба манна, і тут і там воно то в хмарах то в зірках.Над вами там земля обітованна ,над нами тут-Чумацький шлях.Пидскажіть назву.

  3. Неля коментує:

    Дуже люблю пісню “Донечка”. Під неї виросла моя доня…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *