Бабич Ростислав

Ростислав Олексійович Бабич (1937-2021) – український диригент, педагог, композитор, Народний артист України (1988), лауреат Державної премії України, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України (1989 р.), член Всеукраїнської музичної спілки (1992 р.). Лауреат премії ім. М.Островського (1986 р.).

Народився 18 квітня 1937 р. у Рівному. У 1962 році закінчив Львівську консерваторію, в 1975 році – Київську консерваторію (клас В. Кожухаря). 1962-1965 рр. – викладач Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької. 1966-1973 рр. – головний диригент Українського ансамблю «Балет на льоду», 1973-1975 рр. – головний диригент Київського мюзик-холу, з 1975 року – головний диригент Естрадно-симфонічного оркестру Українського телебачення і радіо. З 1988 року – завідувач кафедри естрадної музики, професор Київського університету культури і мистецтв. Останнім часом був диригентом Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України.

Знаний і шанований у мистецькому бомонді Ростислав Бабич записав на українському радіо близько 5000 творів українських та іноземних композиторів – Білаша, Івасюка, Карабиця, Шамо, Сабадаша, Савицького, Бізе, Зубкова, Дога, Морріконе, Леграна, Шуберта та багатьох інших, а також твори, написані ним самим, зокрема пісні “Паморозь”, “Білі мости”, “Люблю тебе”, “Хлопці кучеряві”, інструментальну музику. Виконав аранжування більш як 500 творів. Р. Бабич мав понад півтори тисячі концертних виступів з багатьма оркестрами України та зарубіжжя. Дехто називає його “українським Полем Моріа”, і недарма – у 2007 році Міжнародний Біографічний Центр у Кембриджі присвоїв йому як диригенту і композитору титул «Один зі 100 кращих музикантів світу».
Успадкувала батьківський талант його донька Дана, яка нині є естрадним диригентом і очолює Центр культури і мистецтв Національного економічного університету.

Ростислав Бабич помер 13 лютого 2021 року.

Всі доступні записи пісень Ростислава Бабича:

Білі мости (сл. В.Кудрявцева) – В.Удовиченко
Люблю тебе (сл. А.Драгомирецького) – В.Удовиченко
Паморозь (сл. Г.Булаха) – Т.Русова; І.Попович
Хлопці кучеряві (сл. А.Драгомирецького) – А.Кудлай

Білі мости (сл. В. Кудрявцева) – Володимир Удовиченко

Люблю тебе (сл. А. Драгомирецького) – Володимир Удовиченко

Паморозь (сл. Г. Булаха) – Тетяна Русова

6 Responses to Бабич Ростислав

 1. Ігор Барах коментує:

  Я був добре знайомим з Ростиславом Бабичем. Мені пощастило написати з ним кілька пісень, які він записав з своїм оркестром. Він талановитий композитор , диригент та аранжировщик. Творчох наснаги йому.

 2. Зеновій коментує:

  Добрий день, в мене є 20 томів віршів на різноманітні теми. Я прошу тебе відгукнутися. Можливо миб могли відкрити музичну школу. Мій номер 0966911782 – Зеновій.

 3. Андрій коментує:

  http://www.pisni.org.ua/persons/221.html
  Там пишуть, що вірш “Хлопці кучеряві” написав той же Анатолій Драгомирецький.

 4. Кристина коментує:

  Доброго дня. Почула пісню “ой під вишнею” в аранжуванні Р. Бабича. Чи можна ці нотки?

 5. Дана Бабіч коментує:

  Ростислав Бабич відійшов у вічність 13.02.2021

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *