Дергунов Євген

Публікації

Євген Олексійович Дергунов – представник старої гвардії джазових музикантів України, блискучий джазовий аранжувальник, композитор, піаніст.

Він народився у 1936 році в сім’ї генерала ВПС і драматичної актриси. Від батьків успадкував любов до ризику (захоплення планеризмом і “забороненим” джазом), надзвичайну чарівність, фанатичну відданість музиці. Буквально зі шкільної лави керував естрадними оркестрами. Не обійшлися без його активної участі легендарні проекти 60-х – 70-х років: джаз-оркестр “Дніпро”, оркестр “Зелений вогник”, джаз-оркестр Едді Рознера.

Євген Дергунов стояв біля витоків формування київської джазової школи. Був одним із засновників першого в Україні естрадно-джазового відділення в Київському державному музичному училищі ім Р. М. Глієра, де викладав до останнього дня свого життя. Виховав не одне покоління джазових професіоналів. Жоден серйозний музичний форум в Україні не обходився без аранжувань Євгена Дергунова. На останньому Міжнародному фестивалі “Слов’янський базар” у Києві “Гран-Прі” був отриманий завдяки його неповторній джазовій обробці популярної української пісні “Чорнобривці”.
Він був справжньою прикрасою будь-яких джазових фестивалів, де часто виступав зі своїми учнями. Як піаніст й аранжувальник Євген Олексійович брав участь у фестивалях Jazz Jamboree (Польща), Молодіжний джаз-форум (Болгарія), “Обрії джазу” (Кривий Ріг), “Джаз Пап-фест” (Ужгород), “Осінній марафон” (Київ), Дармштадт джаз-фест (Німеччина), численних Днях культури України в Росії, Польщі, Німеччині.
Його перу належить понад 2000 аранжувань! Їх виконували оркестри Ю. Силантьєва, В. Здоренка, Окремий показовий оркестр ЗС України; біг-бенди Олега Лундстрема, Анатолія Кролла, Костянтина Орбеляна, Марка Резницького. Авторські твори та аранжування, написані спеціально для Київського квартету саксофоністів, звучали на кращих музичних площадках Європи і Америки.

У 70-ті роки Євген Дергунов керував вокально-інструментальним ансамблем знаменитої співачки Тамари Міансарової, яка працювала тоді від Донецької філармонії. Джаз вона не виконувала, отже, цілком очевидно, що на такий крок маестро пішов ради заробітку. Для Тамари Григорівни маестро написав такі пісні, як “Иван да Марья” і “Лебединая песня”. Його твори також виконувала Валентина Купріна (“Осінь”, “Старый рояль”).

Останній проект Дергунова – вокальний джаз-квінтет “Beauty band”. Для молодих талановитих дівчат Євген Олексійович був не тільки автором оригінальних творів та аранжувань, а й духовним наставником.

Він не був ні народним, ні заслуженим. Він був улюбленим.
Євген Дергунов пішов з життя 22 січня 2001 року. На його робочому столі залишилися незакінчені партитури нових джазових композицій…

Всі доступні записи пісень Євгена Дергунова:

Весенний сад (сл. М.Свириденка) – В.Купріна
Иван да Марья (сл. Б.Касієва) – Т.Міансарова
Лебединая песня (сл. Л.Ямкового) – Т.Міансарова
Осінь (сл. О.Вратарьова) – В.Купріна
Старый рояль (сл. М.Куруца) – В.Купріна

Осінь (сл. О. Вратарьова) – Валентина Купріна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *