Татарченко Геннадій

Геннадій Татарченко – відомий український композитор. Народився 17 травня 1951 р. в м. Сніжне, Донецька обл. З шести років вчився грати на скрипці та співав у хорі. Після музичної школи поступив до консерваторії, грав на ритм-гітарі і співав у гурті “Еней”. Та після четвертого курсу перервав навчання і в 1975 році став гітаристом ВІА “Кобза”. Також певний час працював у першому складі ВІА “Мальви”. Коли при Держтелерадіокомітеті України був створений Будинок звукозапису, Татарченко став студійним музикантом та аранжувальником. Він записав чимало фонограм для відомих співаків, згодом почав компонувати і сам.

Перший успіх прийшов в 1984 році з піснею “Полісяночка”, яку заспівав Назарій Яремчук. Студійний гурт, керований Татарченком, записував більшість пісень творчого альянсу Володимира Бистрякова та Валерія Леонтьєва, тому не дивно, що саме Леонтьєв вивів пісні композитора-початківця на всесоюзну аудиторію. Спочатку був “Мираж”, в 1986 році “Арена”, а за рік знаменита “Белая ворона” – пісня увійшла того року в трійку кращих в СРСР. Ще три пісні Татарченка зробила хітами Софія Ротару – “Музыка капели”, “Смешной драндулет” та остання у 80-х україномовна пісня Ротару – “Білі нарциси”.

На деякий час Татарченко відходить від написання шлягерів – він закінчує навчання в консерваторії і працює з Юрієм Рибчинським над грандіозним проектом – рок-оперою “Белая ворона”. Правда оперу записували не рок-музиканти, а естрадні виконавці – в головних ролях Тамара Гвердцителі, Олександр Малінін та Микола Караченцов. “Белая ворона” стала першою українською рок-оперою, випущеною на платівці – про це постаралася “Аудіо Україна”; в каталозі фірми диск значився під номером 001.

В 1990 році Татарченко відновив активну композиторську діяльність – записав з Русею альбом “Попелюшка”, його пісні стали візитками Оксани Білозір – “Україночка”, Наталі Сумської – “Жорж Санд” а пізніше і Михайла Поплавського – “Юний орел”. В 1992 році Татарченко створив продюсерський центр “GTC-productіon” і працював з молодими співачками Стеллою Гомолякою та Оленою Петровою (сценічне ім’я Астрая). Стеллин кліп “Адью, мій принц”, єдиний з українських, вибрала собі в 1992 році російська телекомпанія “Останкіно”. Результатом роботи з Петровою стали відеоальбоми “Страчене кохання” (1993) та “Це загадкове ім’я – Астрая” (1994). По тому як Астрая стала дружиною Татарченка, вони записали ще один альбом “Аура кохання”, тиражований НАК в 1995 році. Влітку 1997 року Астрая отримала звання Заслуженої артистки України. В 1998 році лейбл “Western Thunder” розтиражував другий аудіоальбом тандему Татарченко-Петрова – “Ау! Ромашка”, а навесні 2000-го і третій – “Качумай”.

Пісні Геннадія Татарченка:

Берег любові (сл. В.Крищенка) – І.Бобул та Л.Сандулеса
Біла ворона (сл. Ю.Рибчинського) – Ю.Яцика
Білі нарциси (сл. В.Крищенка) – С.Ротару; Л.Сандулеса
Гей ви, козаченьки (сл. В.Крищенка) – Н.Яремчук; Л.Артеменко
Дай, Боже, радості (сл. А.Демиденка) – Н.Яремчук
Дівчинка русява (сл. К.Осауленка і Г.Татарченка) – Руся
Добрі люди (сл. І.Цацко) – А.Кудлай
Жорж Санд (сл. А.Демиденка) – Н.Сумська
Емігрант (сл. В.Крищенка) – В.Шпортько
Золоте весілля (сл. Ю.Рибчинського) – Л.Сандулеса
Зона (сл. В.Крищенка) – Л.Сандулеса
Індійське кіно (сл. А.Матвійчука) – А.Вербицька
Казковий сад (сл. І.Стратія) – Я.Михайлович
Коні вороні (сл. В.Крищенка) – Л.Артеменко
Музыка капели (сл. Ю.Рибчинського) – С.Ротару
Пам’яті Володимира Івасюка (сл. Ю.Рибчинського) – Н.Яремчук
Пилигримы (сл. Ю.Рибчинського) – А.Малінін
Свобода (сл. Ю.Рибчинського) – Т.Гвердцетелі
Серце питає (сл. В.Крищенка) – І.Мацялко
Улица Чехова (авт.сл. уточнюється) – Л.Прохорова
Україно-мати (сл. В.Крищенка) – Я.Євдокимов
Україночка (сл. А.Демиденка) – О.Білозір
Як же нам жити на рідній землі (сл. Ф.Тишка) – Л.Артеменко
Ясновидящая (сл. Ю.Токарєва) – Л.Малицька

Гей ви, козаченьки (сл. В. Крищенка) – Назарій Яремчук

Золоте весілля (сл. Ю. Рибчинського) – Лілія Сандулеса

Пам’яті Володимира Івасюка (сл. Ю. Рибчинського) – Назарій Яремчук

Серце питає (сл. В. Крищенка) – Іван Мацялко

Україно-мати (сл. В. Крищенка) – Ярослав Євдокимов

Україночка (сл. А. Демиденка) – Оксана Білозір

Як же нам жити на рідній землі (сл. Ф. Тишка) – Людмила Артеменко

Пісні у виконанні Геннадія Татарченка:

Ой у полі рута (К.Стеценко-сл.народні) – з гуртом “Еней”

Сальваторе Альєнде (К.Стеценко-Д.Чередниченко) – з гуртом “Еней”

2 Responses to Татарченко Геннадій

  1. Антон коментує:

    Геннадій Татарченко – чудовий композитор! Саме він у співпраці із Юрієм Рибчинським написав такі видатні шлягери, як “Біла Ворона”, “Пілігрими”, які звучали по всьому союзу! У 2011 році Юрій Рибчинський зняв фільм-концерт про Геннадія Татарченка, в якому прозвучало багато їхніх пісень! Шкода, що пісень українською було мало…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *