Галябарда Степан

Степан Петрович Галябарда Народився 2 грудня 1951 року в с. Суходіл, Гусятинський район Тернопільської області. Закінчив філологічний факультет Чернівецького університету в 1973 році.

Працював у пресі, був на громадській роботі, працював головним редактором радіостанції “Молода гвардія”, директором першої в Україні незалежної комерційної радіостанції “Радіо Roks” у Києві.

У 1991 році вийшла у світ перша його збірка поезій “Не поверну човен”, яка складається з двох розділів “Біль України” і “Не поверну човен”. У збірку увійшло багато віршів, які С. Галябарда присвятив рідному краю, його чудовим мальовничим краєвидам, своїм землякам. Сьогодні важко уявити національний культурний простір без пісень поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України Степана Галябарди.

У 1997 році у тернопільському видавництві “Збруч” вийшла друга збірка поезій “Догорає калина”. В ній вміщено не тільки вірші різних років, але й — і це найголовніше — пісні, написані С. Галябардою у співдружності з багатьма відомими композиторами — Олегом Слободенком, Остапом Гавришем, Олександром Злотником, Олегом Марцинківським та іншими.

У книзі кілька розділів, об’єднаних одним тематичним спрямуванням: любов до матері, любов до коханої, любов до Вітчизни. В окремий розділ увійшла шоу-вистава “Я — Роксолана” — про долю славетної українки з наших країв.

Читаючи вірші, слухаючи пісні на слова С. Галябарди маємо змогу насолодитися красивим і високим поетичним словом, оригінальною образністю і тонкою ліричною щирістю автора, вмінням торкнути найсокровенніші струни людської душі.

 

Окремі пісні з текстами

One Response to Галябарда Степан

  1. Павло Білоус коментує:

    Дуже тішуся, що була нагода зустрітися і познайомитися не тільки з Степаном, але й з його дружиною. Радію ще й з того, що Степан з дружиною та Володя Турець з дружиною були в нашому домі (Кельце, Польща) дорогими та бажаними гістьми. Володю і Валю Турець на цьому світі вже не побачу, а Стьопу зі своїми Близькими запрошую в гості. Хочеться, щоб було ДО ПОБАЧЕННЯ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *