Воньо Мирослав

Сайт

Воньо Мирослав Михайлович — український поет–пісняр. Автор п’яти поетичних збірок та декількох магнітоальбомів і компакт–дисків.

Народився 20 грудня 1948 року в с. Городовичі, що на Львівщині. Закінчив Дрогобицький нафтовий технікум та філологічний факультет Кам’янець-Подільського педагогічного університету. Працював артистом ансамблю пісні і танцю «Верховина», що базується у Дрогобичі, та у Львівській хоровій капелі «Трембіта». Згодом працював актором Рівненського музично-драматичного театру.

Починаючи з листопада 1980 року, працює артистом ансамблю пісні та танцю «Козаки Поділля» Хмельницької філармонії. Дякуючи гастрольним поїздкам, побував майже у всіх республіках колишнього Радянського Союзу, неодноразово бував за кордоном. Як каже сам автор, його головна професія – пісня.

Мирославом Воньо написано вірші майже до 500 пісень. Серед них пісні, які широко відомі і співаються в народі. Це такі пісні, як: «Чарівна бойківчанка», «Весілля в Карпатах» («Вінок з барвінку»), «Кленовий вогонь», «Коні на вигоні», «Здрастуй, рідне село!», «Твоє весілля», «І тільки сниться пісня солов’їна», «Твоя пісня завжди поміж нас», «Вір у любов» та ін. Пісня на вірші Мирослава Воньо «Козацькому роду нема переводу» співається не тільки в Україні, а й всюди у світі, де тільки є українська діаспора. Він є автором слів гімну Демократичної партії України.

Пісні на вірші Мирослава Воньо мали у своєму репертуарі Софія Ротару, Оксана Білозір, Марія Шалайкевич, Марія Ясіновська, Наталя Варлєй, Рената Довгаліс, Надія Крутова-Шестак, Ірина Фуштей, Тетяна Бученко, Броніслава Совтисік, Оксана Кульчицька, Дмитро Гнатюк, Микола Гнатюк, Іван Попович, Віталій Білоножко, Віктор Шпортько, Іван Мацялко, Михайло Поплавський, Олександр Болгарчук, Гаррі Сетьян, Анатолій Костенко, Степан Тимчишак, Олег Марцинківський, Павло Мрежук, Ігор Юрковський, Іван Красовський, ансамблі та гурти: «Верховина», «Льонок», «Козаки Поділля», «Кубанський козачий хор», « Самоцветы», «Гая», «Кримські зорі», «Смерічка», «Ватра», «Соколи», «Світозари», «Олеся», дует «Кохана, Коханий» у складі Наталі Мельник та Володимира Гуменчука, «Явір і Яворина»…

Мирослав Воньо співпрацював з такими композиторами, як: Анатолій Кос-Анатольський, Володимир Івасюк, Олексій Екімян, Богдан Весоловський, Олексій Сердюк, Олександр Злотник, Т. Кукуруза, М. Балема, І. Сльота, В. Козупиця, Ю. Ільченко, В. Корепанов, М. Шалайкевич, О. Гавриш, В. Відоменко, І. Пустовий, Р. Чоланюк, М. Янченко, М. Мода, І. Юрковський, В.Гуменчук, П. Мрежук, Я. Дуб, Є. Боднаренко, О. Марцинківський та ін.

Окремими виданнями вийшли книжки віршів та пісень, аудіокасети та компакт-диски з піснями на вірші Мирослава Воньо: «Більшого дива нема» (1995), «Літаюча квітка» (вірші для дітей, 1996), «А пісня та родом з Карпат» (аудіокасета, 1996), «Сто пісень моїх» (1997), «Дівчина з Борислава» (аудіокасета,1997), «Вічне світло» (1998), «Юна топ-модель» (аудіокасета, 1998) , «Співуча вода» (аудіокасета, 2000) , «Незбагненна таємниця» (2002) , «Карпати» (компакт-диск, 2006), «Загуляємо у горах» (компакт-диск, 2008), «Вір у любов. Золоті пісні від Мирослава» (компакт-диск, 2008), «Козацькому роду нема переводу» (збірник пісень на вірші Мирослава Воньо, 2008), «Волошка. Мирослав Воньо. Срібні пісні» (2008).

Мирослав Воньо – лауреат премії ім. Богдана Хмельницького (1999) та премії ім. Якова Гальчевського (1999), член Національної Всеукраїнської музичної спілки.

Фото Юрія ЧЕРЕВИЧНИКА

Всі доступні записи пісень на слова Мирослава Воньо:

А пісня та родом з Карпат (муз. Я.Дуба) – І.Мацялко та гурт “Соколи”
Вінок з барвінку (муз. О.Сердюка) – ВІА “Ватра”
Вір у любов (муз. О.Сердюка) – ВІА “Самоцветы”
Диво-сон (муз. О.Сердюка) – ВІА “Кримські зорі”
Здрастуй, рідне село (муз. В.Козупиці) – І.Попович
Карпатські гори (муз. О.Екімяна) – Д.Гнатюк
Кленовий вогонь (з Ю.Рибчинським, муз. В.Івасюка) – С.Ротару; Л.Прохорова
Не треба осені (муз. В.Івасюка) – В.Гуменчук і Н.Мельник
Небесна сотня (муз. Н.Савка) – Н.Савко
Ой там, на тім вигоні (муз. М.Шалайкевич) – гурт “Соколи”
Твоє весілля (муз. М.Балеми) – ансамбль “Ватрівчани”
Твоя пісня завжди поміж нас (муз. П.Мрежука) – П.Мрежук
Чарівна бойківчанка (муз. О.Сердюка) – ВІА “Самоцветы”; ВІА “Гая; ВІА “Ватра”

А пісня та родом з Карпат (муз. Я. Дуба) – Іван Мацялко та гурт “Соколи”

Вінок з барвінку (муз. О. Сердюка) – ВІА “Ватра”

Вір у любов (муз. О. Сердюка) – ВІА “Самоцветы”

Диво-сон (муз. О. Сердюка) – ВІА “Кримські зорі”

Здрастуй, рідне село (муз. В. Козупиці) – Іван Попович

Карпатські гори (муз. О. Екімяна) – Дмитро Гнатюк

Кленовий вогонь (з Ю. Рибчинським, муз. В. Івасюка) – Ліна Прохорова

Не треба осені (муз. В. Івасюка) – Володимир Гуменчук і Наталя Мельник

Небесна сотня (муз. Н. Савка) – Назар Савко

Ой там, на тім вигоні (муз. М. Шалайкевич) – гурт “Соколи”

Твоє весілля (муз. М. Балеми) – ансамбль “Ватрівчани”

Твоя пісня завжди поміж нас (муз. П. Мрежука) – Павло Мрежук

Чарівна бойківчанка (муз. О. Сердюка) – ВІА “Самоцветы”

2 Responses to Воньо Мирослав

  1. Владимир коментує:

    Я желаю Мирославу больших творческих успехов!

  2. Іван Пустовий коментує:

    Є багато спільних пісень, злкрема альбом ЮНА ТОП МОДЕЛЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *