Земна Наталія

Наталя Земна (справжнє ім’я: Наталія Петрівна Зубицька, дівоче прізвище: Ющенко) — талановита поетеса, відомий український лікар-травознай, цілителька. Президент Товариства природолікування «Зелена планета».

Народилася 5 січня 1942 року у с. Крехаїв Чернігівської області. Зростала у сім’ї травознаїв, змалку цікавилася рослинним світом. Перші знання про лікування травами отримала від мами та бабусі. Має три вищі освіти: 1979 року закінчила Київський інститут культури, у 1981 — Московський інститут літератури, а у 1993 році — Інститут нетрадиційної медицини у Києві та курси при Українській асоціації народної медицини.

Поштовхом до глибокого дослідження властивостей лікарських трав та занять народною медициною став випадок з особистого життя Наталі Земної: у зрілому віці їй діагностували хворобу серця, яка, за словами лікарів, вимагала негайного оперативного втручання. Не давши згоди на операцію, Наталя Земна почала самостійно лікуватись травами і подолала недугу.

Після одруження з Данилом Никифоровичем Зубицьким (1924 — 2003), народним цілителем у третьому поколінні, який за роки практики створив більше 200 препаратів на основі лікарських рослин і прийняв понад 200 тисяч пацієнтів, протягом семи років (з 1991 по 1998) працювала у «Аптеці народних ліків». Там власноруч виготовляла близько ста лікарських засобів, обіймала посади консультанта, а згодом — заготівельника лікарських трав і завідувачки, щодня приймаючи сотні пацієнтів.

Нині Наталя Земна є керівником мережі аптек «Зелена планета» та Товариства природолікування «Зелена планета». Майже щодня вона проводить прийоми хворих в різних регіонах України; її діагностичні методи базуються на багатовіковому досвіді української народної медицини. Лікарі й фармацевти «Зеленої планети» постійно вдосконалюють свої знання про рослинний світ України, щороку виїжджаючи на збір рослинної сировини в екологічно чисті райони.

Наталя Земна постійно вивчає рослинний світ, досліджує лікувальні властивості рослин. Дослідницька робота дала змогу створювати лікарські засоби із цілющих трав. Наталя Земна є автором (у співавторстві та особисто) багатьох лікарських засобів.

В творчому доробку Наталі Земної 5 збірок поезій: «Ранок на Десні» (1994 р.), «Серце у траві» (1995 р.), «Дзвони душі» (1996 р.), «Три любові» (2000 р.), «Покоси» (2003 р.). Також Наталя Земна спільно з Г. Смиком переклала українською мовою книгу болгарських фітотерапевтів Д. Памукова і Х. Ахтарджієва «Аптека живої природи» (Київ, видавництво «Урожай», 1991 р.) в якій йдеться про поширення, ознаки, хімічний склад, фармакологічну дію і застосування найпопулярніших у Болгарії лікарських рослин. Наталя Земна ратує за виховання у дітей любові до природи, розвитку екологічного мислення з перших років життя, ознайомлення з лікарськими травами. Саме тому в її творчому доробку присутні такі книги, як «Абетка Зеленої планети», «Королева квітів» (Тернопіль, видавництво «Богдан», 2002 р.) та багато ще не надрукованих творів, що вводять маленьких читачів у світ рослин, заохочують їх зацікавленість у ньому.

Наталя Земна веде широку культурно-просвітницьку діяльність: з 1993 р. на Українському радіо виходить її авторська програма «Зелена планета», а до 2008 року на хвилях Національної радіокомпанії України звучала авторська передача Наталі Земної «Сім’я — фортеця моя». У 2008 році став видаватися її авторський щотижневик “Газета “Зелена планета”. До цього часу Наталя Земна друкувалася у авторській газеті «Зелена планета Наталі Земної», однак припинила з нею співпрацю у 2007 році. Провівши ребрендинг, видання змінило назву на «Зелена Планета плюс», до якого, однак, Наталя Земна теж не має жодного відношення.

У 2009 році відновився випуск щомісячного авторського журналу Наталі Земної – «Золоцвіт. Бібліотечка», у кожному випуску якого публікуються понад 100 рецептів траволікування, розповідається про профілактику та лікування різноманітних недуг.

З 2009 року Наталя Земна веде авторську рубрику «На здоров’я» в передачі «Знак якості» та бере участь у ток-шоу «Знахарі», які виходять на телеканалі «Інтер». Регулярно транслюються програми за участі цілительки на регіональних телеканалах, зокрема «Щоденник здоров’я» на черкаському ТРК «Вікка» та — у прямому ефірі — «Позвоните доктору» на каналі «Маріупольске телебачення».

З 2010 року спеціально для розміщення в Інтернет Наталя Земна записує відеоролики, в яких дає рекомендації з лікування різних захворювань пацієнтам, що звернулися до цілительки через всесвітню мережу. У 2011 році в YouTube був запущений офіційний канал Наталі Земної, де транслюються відеоролики з рецептами і порадами щодо природного оздоровлення.

В 1997 році Указом президента України Наталя Земна була нагороджена орденом «За заслуги» III ступеня за вагомий особистий внесок в економічний, науково-технічний і соціально-культурний розвиток України.

Цілительську та просвітницьку діяльність Наталі Земної високо оцінила Українська Православна Церква Київського Патріархату, нагородивши її орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира III ступеня (2002 р.).

Цілителька також є лауреатом премії «Дружба» Міжнародного гуманітарного фонду імені О. С. Пушкіна, яку отримала у 1993 р. Роком пізніше, у 1994-ому, наукова діяльність Наталі Земної була відзначена премією ім. В. І. Вернадського, що з 1973 року встановлена Національною академією наук України. В 1995 р. Наталя Земна стала першим лауреатом заснованої в Україні премії імені Євпраксії, що присуджується за успішне застосування методів народної медицини для зцілення людей. Ім’ям Наталі Земної названо одну з малих планет.

Всі доступні записи пісень на слова Наталії Земної:

Вишнева заметіль (муз. В.Волощука) – В.Волощук
Материнка (муз. Л.Попернацького) – А.Вербицька
Пісня про серце (муз. В.Волощука) – В.Волощук
Пора кохання (муз. В.Волощука) – В.Волощук
Поцілуй мої очі (муз. О.Марцинківського) – О.Марцинківський

Вишнева заметіль (муз. В. Волощука) – Василь Волощук

Материнка (муз. Л. Попернацького) – Анжела Вербицька

Пора кохання (муз. В. Волощука) – Василь Волощук

Поцілуй мої очі (муз. О. Марцинківського) – Олег Марцинківський

3 Responses to Земна Наталія

 1. Наталья коментує:

  Наталья Петровна очень требо Вербена як яможу ее здобути будь ласка скажить.
  Моя адреса Миколаївська область Миколаїв ул Дунаева 45 кв 11 Науменко Наталья Миколаевна .

 2. Наталя коментує:

  Доброго дня і мирного неба, Наталія Петрівна. Переглянули відео про вербену лікарську. В ньому Ви зазначили, що насіння і траву вербени можна замовити у Вас. Як і де це можливо зробити?
  Вдячні за Вашу увагу і відповідь.

 3. Оксана коментує:

  Добрий день!Наталія Петрівна,як можна попасти до Вас на консультацію?Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *