Балабай Ірина

«Пісня – світ мій, моя доля,
Не моя – то божа воля,
Що живе в душі вона
І бринить, немов струна.
В пісні я живу, кохаю,
Я співаю, я співаю».

Це рядки з пісні “Я співаю”, які є девізом життя і творчості заслуженої артистки естрадного мистецтва України, співачки Ірини Балабай.

Ірина Балабай – заслужена артистка естрадного мистецтва України, нагороджена медаллю «Зірка української естради», лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів та фестивалів, Міжнародного Академічного рейтингу популярності та якості “Золота фортуна”, талановита українська співачка, відомий поет-пісняр і композитор є одним з неповторних національних талантів, яскравою особистістю, яка своїм унікальними обдаруваннями – віртуозним вокалом, самобутнім, неповторним за тембром, оксамитовим голосом, особливим даром створювати поезію і музику, широко презентує національну культуру, сучасну пісенну творчість, розмаїту високохудожніми досягненнями українську естраду. Мисткиня присвятила свою діяльність і творчість, віддає свою любов і життя український пісні.
Балабай Ірина Михайлівна народилася 21 березня у місті Мерефа Харківської області в родині з мистецьким ухилом Радіонова Михайла Григоровича та Радіонової Лідії Іванівни. Батько Ірини був художником, та грав на гітарі, чудово співав, а мама також співала та грала в самодіяльному театрі. Про свою майбутню професію співачки Ірина мріяла з дитинства. Закінчила музичну школу по класу фортепіано, Харківське училище культури та Харківський державний інститут культури. Після навчання початком шляху професійного становлення Ірини Балабай в галузі національної музичної культури стали плідні роки роботи у вокально-інструментальному ансамблі «Прем’єра» (солістка-вокалістка з 1986 р.), із яким проведено численні гастрольні тури по містам України, Польщі, Югославії, з 1995 року Ірина Балабай розпочинає сольну кар’єру, а з 1998 року розпочато сольну кар’єру солістки-вокалістки творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України» місто Київ. Ірина Балабай успішно розкриває свій талант як артистка, автор-виконавець, художній керівник авторських концертних програм, член оргкомітетів та журі, переможець-володар лауреатських титулів цілого ряду міжнародних і всеукраїнських культурно-творчих проектів «Пісенний вернісаж», «Українська родина», «Київська студентська весна», «Дитячий пісенний вернісаж», «Боромля», «Азовські вітрила», «Закарпатський едельвейс», конкурс ім. А. Сови, «Кришталевий Трускавець», «Хотинський піснецвіт», «Ліра Гіпократа», «Мелодії Підкаменя», «Джерела Моршина», «Зелений гай», «Золотий перетин Львова», «Фантазії моря – Кароліно-Бугаз», «Веселі канікули осені», «Академконцерт», «Калина червона», та багато інших.
Ірина Балабай має значний творчий доробок, дискографія складає чотири сольні альбоми:
“Свята моєї родини”, виданий компанією “Sich Records”, м. Харків, 1999 р.
“Слобожанське місто”, приурочений 10-річчю незалежності України, виданий компанією “Rostok – Records”, м. Київ, 2001 р.
“Пісенне золото”, виданий компанією “Rostok – Records”, м. Київ, 2002 р.
“Зіронька”, виданий компанією “Rostok-Rekords”, м. Київ, 2005 р.
Дебютний пісенний альбом співачки Ірини Балабай “Свята моєї родини”, який вийшов у світ в 1999 році, відразу привернув увагу шанувальників мелодійної естрадної пісні. До нього увійшли різні за стилем, жанрами та манерою виконання пісні. Кожна композиція присвячена окремій події, а пісні можуть звучати не лише зі сцени, а і у родинному колі. Ці пісні зігрівають родинним теплом серця слухачів.
Другий компакт-диск “Слобожанське місто” Ірина Балабай приурочила 10-й річниці Незалежності України і рідному місту Харкову. Цей альбом у 2002 році був визнаний, як кращій альбом року Міжнародним Академічним рейтингом популярності та якості «Золота Фортуна». До речі, пісні «Україна незалежна» та «Слобожанське місто» стали улюбленими серед шанувальників, які полюбили ці пісні і при перших акордах співають разом з Іриною. “В такі хвилини я відчуваю єдність з українцями, значить, мої пісні знаходять відгук у їхніх серцях” – говорить співачка.
Третій пісенний альбом Ірини Балабай “Пісенне золото” – пропаганда кращих взірців естрадної пісні минулих років ХХ століття. Цей альбом – ніби дотик материнських долонь, мамина світла усмішка, ніби тепло її щирого серця зігріває, надихає, повертає в незабутні роки найпрекраснішого періоду життя. Всі ці пісні знаємо напам’ять з дитинства. І всі вони водночас звучать якось по-новому. Сучасно, небуденно, яскраво. Цей диск – то незрадлива пам’ять серця, світла музика кохання, то ніби місток “скрізь роки і печалі”.
Порадував шанувальників четвертий сольний альбом співачки, компакт-диск “Зіронька”. У ньому авторські пісні, та пісні на тексти Миколи Сингаївського та Степана Галябарди. Назву компакт-диск отримав по заголовній пісні альбому. У передмові до компакт-диску Ірина Балабай пише: “Любі друзі! Нехай усі зірки на небі дарують вам своє тепло, а коли Вам пощастить побачити зорепад, загадайте своє найпотаємніше бажання, а я хочу Вам усім подарувати свої нові пісні.”
Нові авторські пісні, які стали відомими шлягерами «Ой, вітри», «Літак», «Щасливе літо», «Я бажаю вам миру» та інші, увійшли до збірок української естради «Вояж-6», «Український шлягер», Український хіт-парад», «На всі 100», «Наше», та інші.
Ірина Балабай плідно співпрацює з багатьма провідними представниками музичного мистецтва, поетами і композиторами, музично-громадськими діячами: В. Герасимов, І. Балан, І. Гайденко, Ю. Гусєв, М. Сингаївський, С. Галябарда, З. Кучерява та інші. Дитячи пісенні твори автора Ірини Балабай увійшли до учбових програм музичних шкіл, творчих студій, шкіл мистецтв.
Ірина Балабай заснувала театр пісні “Пісенний зорепад” та концертну програму “Зірковий олімп” з метою популяризації української естрадної пісні та вітчизняних естрадних виконавців.
Популярна співачка Ірина Балабай достойно представляє сучасну пісенну творчість в ефірі Українського телебачення і радіо, є учасницею багатьох найвідоміших всеукраїнських та міжнародних хітпарадів, фестивалів мистецтв, форумів, радує щирих шанувальників сольними концертами. Багатобарвний творчий доробок артистки, яскраві авторські імпрези широко висвітлюються на сторінках ЗМІ.
Ірина Балабай – активна учасниця культурного і суспільно-політичного життя країни. Співачка проводить традиційні благодійні концертні виступи для дитячих будинків, інтернатів. Патріотичні переконання Ірини Балабай яскраво виявились у сольних програмах, створених і втілених артисткою на підтримку воїнів Української армії. Програми «Україна незалежна», «Крила для життя», «Я бажаю вам миру» відзначені подяками та грамотами військових частин за підтримку та вагомий внесок у зміцнення обороноздатності держави та військово-патріотичне виховання особового складу.
Наразі популярна співачка продовжує записувати нові пісні та радує шанувальників своїми виступами.
Як у краплині дощу може відбитися увесь навколишній світ, так і у піснях Ірини Балабай відбивається вся життєва філософія.
Щаслива вона людина – Ірина Балабай, говорять про неї її пісні і щастя у неї особливого гатунку – те, що завжди при собі. Осяває її життя світло рідних очей, тепло дружнього кола, а всі проблеми і труднощі бліднуть перед радісним усвідомленням того, що її покликання – пісня і вона співає. “Я співаю й дуже вірю, що здійсняться мої мрії”. Із далеких часів це приходить до нас – піснею закликати власну долю, щастя і добро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *