Буймистер Валерій

Відеозаписи

Публікації

Валерій Буймистер – відомий камерний та естрадний співак, тенор. Мистецтвознавці називають його одним з наймасштабніших інтерпретаторів світової музичної культури. Його здобутки в цій царині мають дивовижні масштаби: він виконує Гейне, Шуберта, Моцарта, Бетховена, Рахманінова й Чайковського.
Народився 21 травня 1948 р. у м. Виборг, Росія. Дитячі роки пройшли на Чернігівщині. Змалечку душа тягнулась до музики, до гарних мелодій. Хлопцю дуже подобався Іван Козловський. До того ж, в ті часи був розквіт популярності Робертіно Лоретті, і Буймистеру також хотілося співати. Першою народною піснею, яку він співав разом з дідом на печі, була «Розпрягайте хлопці коней». Пізніше з матір’ю виводив «Місяць на небі». Частенько з дідом Валерій ходив до сусіда, у якого був патефон – дивина на той час – і слухав Гмирю, Козловського. Після дитячої самодіяльності став лауреатом республіканського конкурсу, вступив до Київського музичного училища імені Глієра. А ще через три роки вступив до київської консерваторії. Ще будучи студентом, став солістом Українського радіо. На конкурсі вокалістів у Парижі взяв Гран-прі.
Валерій Буймистер має прекрасний голос, багатий досвід виступів, перемоги в міжнародних конкурсах, пошану прихильників-глядачів. За внесок у розвиток вокального мистецтва України він отримав звання Народного артиста. А за певні концертні програми 1997 — 1998 років, зокрема виконання музики Лисенка до “Кобзаря”, його було нагороджено Національною премією України імені Тараса Шевченка. Це найвища нагорода для співака.
З великим успіхом виступав на сценах США, Мексики, Канади, Німеччини, Франції, Іспанії, Португалії, Бельгії, Чехії, Словаччини, Сінгапуру, Австралії, Нової Зеландії.
Фірма грамзапису “Мелодія” випустила три платівки Валерія Буймистера. Про нього знято кілька фільмів, один з яких під назвою “Валерій Буймистер” на початку дев’яностих років зробив відомий український режисер, знаний майстер художнього українського та документального кіно Олег Бійма. Записаний на плівку “Концерт романсів Глінки”, які виконує Валерій Буймистер. Був знятий ще один музичний фільм, де партнеркою Буймистера була відома українська співачка, Народна артистка України Лідія Кондрашевська.
Багато записувався на радіо. Валерія Буймистера запрошували на роботу до Москви, колись пропонували залишитися в Америці, але він вважає, що жити треба там, де ти народився. Він уболіває за Україну, за її майбутнє, культуру, мистецтво, вокальну школу. Бажає, щоб в театри приймали талановиту молодь, щоб його учні продовжували справу його життя.
Зараз в репертуарі Валерія Буймистера — твори Гайдна, Бетховена, Шуберта, Шумана, Брамса, Чайковського, Рахманінова. Справжнім відкриттям є інтерпретація української камерної вокальної музики: Лисенка, Людкевича, Бортнянського, Лятошинського та інших. Популяризує він і твори сучасних українських композиторів. Його таланту підвладне все.
Валерій Буймистер вже понад тринадцять років викладає в київській консерваторії імені Чайковського, яку колись закінчив. Вчилась у нього вокалу і донька Марія, яка сьогодні вже є лауреатом кількох міжнародних конкурсів. Валерій Буймистер пишається донькою, хоч і стверджує, що їй треба ще шліфувати голос, постійно працювати над собою. Дружина Валерія — піаністка.

 

Скачати

Окремі пісні з текстами

One Response to Буймистер Валерій

  1. Наталья коментує:

    Валерий не тенор а лиричиский баритон, это грубая ошибка!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *