Гаркавий Олександр

Олександр Гаркавий – відомий співак і композитор. Його пісні «Мамина коса», «Нас весна не там зустріла», «Оберіг» свого часу співала вся країна. Музика з дитинства була для нього всім. Однак на вершині популярності він емігрував у Канаду для того, щоб стати… священиком. Нині він настоятель собору Святої Покрови у Вінніпезі – столиці провінції Монітоба.
Олександр Гаркавий про себе: “Музикою я мріяв займатися з дитинства. У старших класах школи навіть став учасником свого першого музичного гурту «Грань». З хлопцями познайомилися у музичній школі. Кожен із нас там опановував гру на різних інструментах, а от зійшлися ми на гітарах. Коли вступив до Інституту інженерів водного господарства в Рівному, то теж став грати у студентському бенді, виступали тоді здебільшого на танцях.”
Вже тоді Олександр Гаркавий остаточно зрозумів: професія інженера – не для нього.
“Одного разу у Рівне приїхала група з Миколаївської філармонії. Вони побачили наш виступ – і запросили на професійну сцену. Довго не думав, покинув інститут і поїхав із ними. Ще з одним хлопцем з нашого бенду, який був таким же відчайдушним, як і я, там розпочали професійну концертну діяльність, але треба було йти до війська. Коли був призов, я саме гастролював. Подумав: раз пропущу, другий, але ж мене все одно будуть ловити. Не втікати ж мені до 27 років. Тож перевівся з Миколаївської філармонії у Рівненську, щоб додому ближче було, півроку там пропрацював та й пішов до війська.”
Після армії, у 1979 році, Олександра Гаркавого запросили у гурт «Світязь» Волинської філармонії. Переїхав з Рівного до Луцька, й з тих пір почалося його сходження до музичного олімпу. Тоді гурт «Світязь» мав гучне ім’я, адже у ті роки у його складі виступали такі імениті зірки української естради, як Василь Зінкевич, Дмитро Гершензон, Анатолій Говорадло. Згодом Гаркавий отримав запрошення у Кримську філармонію, спробував свої сили й там, та повернувся у «Світязь». Робота у гурті тривала до 1989 року — коли стартував перший фестиваль “Червона рута”. На ньому Олександр Гаркавий став дипломантом. Зі своєю дружиною Ольгою покинув “Світязь” і створив з нею сімейний дует «Світ». У 1991-1992 році співак працював від Чернівецької філармонії.
Його були раді бачити в кожній області України, організовували виступи й за кордоном. Бував у Америці, Канаді. Під час однієї із закордонних поїздок у Канаду Олександр Гаркавий познайомився із митрополитом Української православної церкви Канади Василієм, який запропонував йому емігрувати і стати священником. У 1996 р. емігрував до Канади і оселився у Вінніпезі. На даний момент колишніх пісень не співає, працює священником в церкві.

До сина (О. Гаркавий – Й. Струцюк)

Материнське слово (В. Шабашевич – В. Крищенко)

Нас весна не там зустріла (О. Гаркавий – Й. Струцюк)

Не умре вже Україна (О. Гаркавий – Й. Струцюк)

Отчий край (В. Шабашевич – В. Крищенко)

Спомин (В. Шабашевич – В. Крищенко)

Пісні Олександра Гаркавого у виконанні інших співаків:

Нас весна не там зустріла (сл. Й. Струцюка) – А. Опейда і В. Судима

5 Responses to Гаркавий Олександр

 1. Світлана коментує:

  Приємно, що додано пісні у виконанні О.Гаркавого. Знаю, що тепер Олександр Гаркавий проживає у Вінніпезі (Канада) після еміграції до нього у 1996 році. Зараз не співає таких пісень, працює святим отцем у римо-католицькій церкві.

  • Іван коментує:

   Вибачте, проте у біографії допущена неточність. Отець Олександр Гаркавий є священослужитилем Української Православної Церкви Канади у м.Вінніпезі. До римо-католицької Церкви він немає відношення. Дозвольте написати декілька рядків про його служіння. Отець є щирим духовним отцем, котрий живе любов’ю до всього українського. Завжди з відкритим серцем і піднесеним духом, тепер не на сцені, а з амвону церкви сіє зерна життя вічного, зерна справжнього нашого покликання, бути найдостойнішими синами і дочками нашого народу, нашого Отця Небесного. Дивуюся, наскільки наша дорога в житті непередбачувана. Бог кличе всіх нас до служіння в Святій Церкві , а відкликається мало хто. Є служіння священиче, проте є також і царське служіння для кожного з нас хто прийняв Таїнство Хрещення і Миропомазання. Це царське служіння, за вченням Церкви, є подібне служіння Ісуса Христа. Віруючі покликані всіма своїми членами жити на посв’яту добру, народу, а найбільше нашому Богу. Радію, що отець Олександр з його чудовим талантом священичого служіння, що особливо проявляється на мою думку в розумінні духовних потреб людей, є в клірі Української Православної Церкви. Благослови його Боже всіма своїми щедротами і ласками на многії і благії літа!!! Будемо і ми з свого боку, маючи яскраві приклади наших священослужителів, віддаватись на посв’яту Богові. В Богові наше щастя, наш мир і спокій, життя досконале і святе. Сьогодні нам дана можливість відкрити двері нашого серця Христові, простити один одному, і просячи Бога заступництва служити Святій Церкві, Українському Народові, Світовій спільноті, щоб любов, віра і надія панували в наших душах. А як буте так то і навколо нас буде те саме, життя торжества і слави Божої, де немає місцю смутку, тільки радість в Тройці Святій!

 2. vaskan123 коментує:

  З 1991-92 році працював в Ченівецькій філармонії…

 3. Юра коментує:

  Гарик если ты учился в институте инженеров водного хозяйства так мы мало-мало знакомы

 4. Олександр Московка коментує:

  Добрий вечір Отець Олександр! Радий за Вас! Вас люблять, Вас поважають, за Вами ідуть! Спаси Вас Господи!
  Якщо мене пам”ятаєте, я Саша Московка (друг оркестра, ха-ха), я був завжди рядом, надзвичайно люблю музику. Періодично переглядаю ваш ролик і милуюсь піснями у вашому виконанні. На даний час, проживаю 2,5 року у Лондоні, з Владом Лопушанським і Дмитром Гершензоном підтримуєм зв”язок через інтернет. Успіхів Вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *