Ковальчук Любомира

Фотоальбом

Любомира Ковальчук – одна з найвідоміших україно-канадських співачок. Донька українських емігрантів, що після війни оселилися у Монреалі. Народилася 24 квітня 1958 р. На початку своєї кар’єри виступала разом з ансамблем “Зоря”, де була лідер-солісткою. Гурт виконував хіти радянської України та українські народні пісні у власній обробці. У 1975 році в Монреалі вийшла платівка-гігант “Любомира”, куди ввійшло 12 композицій. Надалі співачка почала працювати сольно. У 1977 р. вийшов другий диск. У запису цієї платівки приймали участь також два учасники “Зорі”. Вона була записана у такому складі: Любомира Ковальчук (вокал), Ярослав Гудзьо (акустична гітара, ритм-гітара), Юрко Кулицький (клавішні), Пол Ентоні (лідер-гітара), Джон Джейсон (бас-гітара), Петро Гуменний (мандоліна), Стів Джеоф Гордон (мідні духові), Петро Марунчак (ударні інструменти). На диску крім традиційного матеріалу присутні також композиторські спроби Любомири. Пізніше обидві платівки були перевидані на аудіокасетах. Надалі співачка зосередилася на англомовній музиці і стала однією з найпопулярніших співачок Канади (сценічне ім’я – Люба), але завжди підкреслювала своє українське походження.

Де синії гори (І. Шамо – Д. Луценко)

Жито мати (у. н. п.)

Зоряні очі (А. Кушніренко – М. Бакай)

Казка (Л. Ковальчук – О. Левицький)

Цигани стояли (у. н. п.)

7 Responses to Ковальчук Любомира

 1. владимир коментує:

  Доброго дня.
  Скажите, пожалуйста, где можно найти видео выступлений Любомиры, конкретно исполнение песни “Дивлюсь я…”, или любой народной песни из альбома 1975 года ??
  Опубликуйте ссылку на сайт.

  • uaestrada коментує:

   Доброго дня! Відео з піснями із альбому 1975 року в інтернеті я не бачив, і в моєму архіві теж нема.

 2. владимир коментує:

  Жаль. Можно не 1975-го, а позже, но с этими же песнями.

 3. владимир коментує:

  Странно. Думаю, имеются видеозаписи в плёночном формате, но, видимо, никто их в электронный вид не перевёл, к сожалению…
  Заодно ещё вопрос: у Любомиры официальный сайт, указанный в Википедии (http://www.philfogel.com/luba/luba.html), только один, или имеются другие? Естественно и только русско-/украиноязычные, т.к. импортноговорящие мне не нужны. Если имеются, дайте ссылки, пожалуйста… Заранее благодарю за терпение и участие.

  • uaestrada коментує:

   То може у самої співачки і є, але вона мені на мої листи не відповіла.
   Я знаю тільки один її англомовний сайт. Ще є сторінка на фейсбуці, теж англомовна. Українська творчість Любомири на них навіть не згадується.

 4. владимир коментує:

  ясно. дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *