Одольська Марина

Марина Костянтинівна Одольська — українська співачка. Заслужена артистка України (2004). Народилася 25 листопада 1975 року в Кам’янці-Подільському. Батьки Марини були акторами місцевого театру. Саме тому Марина з ранніх літ на сцені: виступи з дитячою хоровою капелою “Журавлик” у Болгарії, Польщі та Росії дали їй безцінний сценічний досвід. З 1989 по 1994 рік вона навчалася в Кам’янець-Подільському училищі культури.

Першим досягненням стала перемога на місцевому конкурсі “Талант-90”. В 1995 році Марина здобуває свою першу велику перемогу – вона стає володарем Першої премії Всеукраїнського фестивалю “Червона Рута-95”. Це відкриває їй дорогу на телебачення. Незабаром, в студії Хмельницького радіо й телебачення (звукорежисер Олег Фіщук) був записаний перший магнітоальбом співачки – «Божевільне сонце». Автором пісень став Андрій Нижников.

1996 рік приніс Марині ще дві визначні перемоги: влітку – спеціальний приз на міжнародному фестивалі “Голос Азії” в Алма-Аті, восени – друге місце на “Перлинах сезону”. В січні 1997-го Марина здобула Гран-прі львівського телеконкурсу “Мелодія”. А влітку, зайнявши перше місце на ялтинському фестивалі “Море друзів”, Марина підписує контракт із мистецькою агенцією “Територія А”. Пісні для неї пишуть Олександр Бригинець та Федір Хіврич. В цьому ж році Марина Одольська знімає свій перший кліп на пісню “Твій літак”.

Восени 98-го вона отримує Гран-прі Всеукраїнського фестивалю ім. Володимира Івасюка. Знімаються два наступні кліпи – на пісні “Сумно мені” та “Божевільна”. У вересні 1999-го Марина здобуває перемогу на донецькому міжнародному конкурсі “Золотий Скіф”, а під кінець року виходить її перший компакт-диск під назвою “Марина Одольська”. Цього ж року виходить кліп на пісню “Біль”.

2000 року одружилася зі співаком Сергієм Манеком. 2002 року побачив світ їхній спільний альбом “Дует. Ком. Юей”, а 2005 року вони зняли фільм «Діалог» про те, як уникнути розлучення, за мотивами власного подружнього життя, досить складного та суперечливого. 2006 року записали альбом християнських пісень “Початок”. 2011 року Марина розлучилася з Манеком та одружилася із звукорежисером Євгеном Івановим.

Основні досягнення:
Перше місце у номінації “поп-музика” на Всеукраїнському конкурсі “Червона рута” (Севастополь, травень 1995).
Спеціальний приз на міжнародному конкурсі “Голос Азії” (Алмати, 1996).
Друге місце у номінації “поп-музика” на другому Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні “Перлини сезону” (Київ, 13—17 листопада 1996).
Гран-прі “Мелодії-96” (Львів, 3—5 січня 1997).
Гран-прі пісенного фестивалю імені Володимира Івасюка (Чернівці, 28 вересня — 4 жовтня 1998).
Гран-прі міжнародного конкурсу молодих виконавців «Золотий Скіф» (Донецьк, 1998).
Багаторазова переможниця телевізійного фестивалю «Шлягер року».
У 2004 році отримала почесне звання “Заслужена артистка України”.

Аудіоальбом “Марина Одольська” (1999)

Океремі записи:

Розлука (О.Злотник-М.Одольська)
Я так люблю весну (муз. і сл. М.Одольської, вик. Сергій Манек)

One Response to Одольська Марина

  1. Тарас коментує:

    А чи є в когось її давніші записи, ще до виходу першого альбому? “Йдемо в далеку путь”, “Я чую вітер”, “Сон (перша версія)” і т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *