Відаш Лідія

Фотоальбом

Лідія Відаш — українська співачка, перша виконавиця пісень Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори», «Казка гір», «Відлуння твоїх кроків». Заслужена артистка України.

Народилась 2 травня 1948 р. у селі Гвіздівці Сокирянського району Чернівецької області. Закінчила Гвіздівецьку середню школу та Чернівецьке музичне училище.

Вся Україна почула буковинку Лідію Відаш на початку 70-х — Володимир Івасюк довірив їй перше виконання однієї з найкращих своїх пісень «Я піду в далекі гори». Пізніше вона стала першою виконавицею таких пісень Івасюка як «Казка гір», «Відлуння твоїх кроків» і «Каштани». Закінчивши Чернівецьке музичне училище, Лідія була запрошена солісткою у вокально-інструментальний оркестр «Київ». В 1974 році на V Всесоюзному конкурсі артистів естради Лідія Відаш (на той час вона була вже солісткою Київського мюзик-холу) з найвідомішою із своїх пісень — піснею Ігоря Поклада «Дикі гуси» виборола друге місце, випередивши, до речі, Аллу Пугачову. В кінці 70-х Відаш співпрацювала з ансамблем Володимира Ходзицького “Крок”, а на радіо великою популярністю користувалася їхня досить авангардна версія пісні І. Поклада «Як я люблю тебе».
У 80-ті роки співачка створює власний гурт “Бенефіс”, з яким активно гастролює по всьому СРСР (але майже зовсім не записується). У 1988-1992 у цьому колективі працював відомий нині гітарист-віртуоз Сергій Шматок.

Доля співачки Лідії Відаш зоряною так і не стала — сьогодні її майже не пам’ятають, навіть були часи, коли вона не знала, як вижити з маленькою донькою на руках. І це при тому, що свого часу на Всесоюзному конкурсі артистів естради вона обійшла Пугачову. А в «Укрконцерті», де працювала, отримувала найвищу ставку — 13 руб. 50 коп. за концерт. Перший чоловік Відаш, заслужений артист України Рем Борисюк, ревнував її до сцени, у другому шлюбі щасливою вона теж не була. Лише в останні роки життя їй було присвоєно звання Заслуженої артистки України…

Найбільшою помилкою у житті Відаш вважала те, що свого часу не послухала знаменитого Леоніда Утьосова: «Жити можна де завгодно, а працювати треба у Москві».
Але в далекій молодості вона була безпосереднім учасником тих творчих починань. Потім співачка згадувала:
«Познайомилися ми з Володею в Чернівецькому музичному училищі. З ним узагалі легко було познайомитися і подружитися. З такою же легкістю створювалися його колективи, народжувалися добутки. Майже всі нові пісні він випробував на мені. По п’ятницях, одягнувши рюкзаки, ми ішли в гори. Боже мій, як Володя любив Карпати! До речі, там у горах, під гітару він заспівав уперше пісню «Я піду в далекі гори». Його пісні зробили справжній «переворот» в українській естраді. Коли ми приїхали до Києва, нас на радіо ніхто і слухати не хотів. «Хто такі? З якихось Чернівців, два пацани». Точніше, один «пацан» і одна «пацанка». Але стримати Володю було вже важко, його переповняла енергія. Дуже багато виконавців його пісень ставали відомими і популярними завдяки його таланту. У 1974 році в Москві на Всесоюзному конкурсі артистів естради я теж змогла перемогти саме завдяки пісням Івасюка.
Але коли Івасюка вже не стало, у Києві проходив з’їзд союзу композиторів України. І по-моєму, Леся Дичко (зараз точно не пам’ятаю) вийшла на сцену і сказала: «Як шкода, що так рано з життя пішов Володимир Івасюк, наша зіронька, наша надія». А композитор Майборода у весь голос крикнув: «Яка це зіронька — це наша ганьба!» Багато Володі просто заздрили».

Лідія Відаш померла внаслідок важкої і тривалої хвороби 24 липня 2012 року.

 

Скачати

Окремі пісні з текстами

7 Responses to Відаш Лідія

 1. Віталіус коментує:

  Світла пам’ять про Лідію Відаш завжди житиме для тих(у тих), хто кохається на чудовій українській пісні та чарівних голосах. І це все вічне!

 2. Адам коментує:

  Людина великого таланту та непростої долі, яка стала одним із творців золотої ери вітчизняної естради.
  Вічна і світла пам’ять

 3. Александр коментує:

  Может быть Минкульт вспомнит про годовщину, и проведёт в июле 2014 года, в память Лидии Видаш, конкурс молодых исполнителей?

 4. Vlad коментує:

  Підкажіть будь-ласка, де похована ця співачка?

 5. Юркеш коментує:

  Безумно красивый голос….

 6. Андрій коментує:

  Це дійсно велика співачка. Її голос звучатиме вічно для тих, хто любить українську пісню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *