Беркут

Концерти

Учасники

Івано-Франківськ. Керівники – Остап Савко, Микола Мозговий, Орест Дутко, Олександр Осадчий.

«БЕРКУТ» – молодіжний вокально-інструментальний ансамбль Івано-Франківської обласної філармонії, створений у 1972 році піаністом і композитором Остапом Савком, випускником Львівської консерваторії. Назва колективу — дань пошани і пам’яті легендарному народному героєві Захару Беркутові, чий образ збережений класиком української літератури Іваном Франком в однойменній історичній повісті. Крім того, беркут — це гірська птиця, символ свободи і незалежності. Основу репертуару ансамблю складали гуцульська народна музика, старовинні фольклорні наспіви Прикарпаття. Всі учасники володіли гуцульськими народними інструментами, знали і любили звичаї і обряди гуцулів, дбайливо зберігали елементи національного одягу в сценічних костюмах.

Музична мова «Беркута» пережила складну еволюцію: почалася з простих біт-композицій, що вдягнулися в орнамент народних мелодій, потім випробувала захоплення стилем «хард-рок» і потім «кантрі», стабілізувалася у напрямі до «фолк-року». Першому керівникові групи Остапу Савку належали і перші власні композиції ансамблю. У 1974—1977 роках творче обличчя «Беркута» визначав один з провідних музикантів України, співак і композитор Микола Мозговий. Прихід в «Беркут» обдарованого музиканта, невтомного організатора, яким був М. Мозговий, перетворив ансамбль на один з найпопулярніших естрадних колективів республіки. У 1975 р. музичним керівником ансамблю став колишній лідер ВІА “Опришки” Руслан Іщук, але в тому ж році після концерту «Беркута» у м. Рахові він був запрошений директором Будинку Культури Володимиром Волічеком на роботу і покинув колектив.

У подальші роки склад «Беркута» значно змінився: у ансамбль прийшли співаки Ярослав Крайник і Валерій Шумський, співачка Ганна Дзибень, запрошені нові музиканти. Під керівництвом піаніста і органіста Ореста Дутко в «Беркуті» працювали: Анатолій Логиновський — гітара, Леонід Вялов — бас-гітара, Володимир Петішко — ударні, Роман Мільчаковський, Олесь Ільницький і Роман Захарчук — духові інструменти, Віктор Канаєв — гітара. В різні часи учасниками ансамблю також були співачки Надія Осадча, Світлана Чірко, О. Мурашко; клавішники Р. Шандровський, Володимир Домшинський; гітаристи В. Андрусів, В. Канаєв, П. Кушнір, Л. Вальнюк; барабанщик Б. Кульбанський та мідна секція – Р. Гричко, І. Бачинський, О. Осадчий (став художнім керівником), Р. Захарчук, Д. Чернецька; музичний керівник саксофоніст Валерій Чикирис. З «Беркута» розпочинав свою кар’єру видатний український співак 80-х Володимир Удовиченко (в ансамблі був скрипалем). У ньому також працював Остап Гавриш, який пізніше став відомим композитором; та іноді виїжджав на спільні гастролі соліст Івано-Франківської філармонії Ласло Габош (він же Віталій Шереметьєв).

У 1983 році «Беркут» виграв перше місце на фестивалі «Київська весна», а літом того ж року – перше місце на Всесоюзному конкурсі виконавців пісень соціалістичних країн «Ялта-83». Поступово скорочуючи свій склад, відмовившись від духової секції і балету, ансамбль проіснував до початку 90-х. У 1991 році «Беркут» було розформовано, і замість нього в Івано-Франківській філармонії виник хоровий ансамбль Володимира Домшинського «Галичина».

Всі доступні записи ВІА “Беркут” (47):

Анничка (В.Яцола-М.Кубик)
Беркут
Болгарська пісня
Буськи – березневі сурмачі (Л.Борисов-Я.Ярош)
В гаю у гаю
Вечірня пісня (І.Бойко-В.Терен)
Времени река
Гей як сонце спати ляже (В.Яцола-М.Кубик)
Гори Карпати
Гуси-гусоньки (у.н.п.)
Десь за горами десь за лiсами (Казка)
Жива вода (з ВІА “Гуцулочки”) (Л.Дутковський-А.Драгомирецький)
Живи земля
Журавлі (В.Тацюк)
Заграй заграй
Здравствуй
Зоряна нiч (Л.Дутковський-М.Ткач)
Как дела
Коломийки (М.Мозговий-сл.народні)
Лiсоруби (муз.народна-М.Кубик)
Любовi цвiт (О.Левкович-М.Сингаївський)
Ми – українці (І.Корнілевич-А.Матвійчук)
Мiй край (М.Мозговий)
Молоді літа (О.Слободенко-В.Герасимов)
На перехресті доріг (Крізь літа) (О.Слободенко-В.Герасимов)
Наркоман
Не забудь (В.Домшинський-Г.Турелик)
Не так
Незнана
Non stop
Ой стояла хата (І.Поклад-Ю.Рибчинський)
Ой у полi три криниченьки (у.н.п.,обр.О.Дутка)
Ой, чия ж то крайня хатка (у.н.п.)
Ой, чорна я си чорна (у.н.п.)
Пасодобль (Інструментал)
Радуга любви (О.Левкович-В.Туровський)
Родной дом (О.Левкович-В.Туровський)
Снег в апреле (О.Левкович-В.Туровський)
Сонет (М.Левицький-В.Симоненко)
Той, хто так кохав
Ты увы не состоялся
У долі своя весна (В.Івасюк-Ю.Рибчинський)
У неділю на подвір’ї (Весільні співанки)
Чари очей (В.Домшинський-З.Умблат)
Яблуневий розмай (Б.Маруда-М.Бойчук)
Якби мені не тиночки (у.н.п.)
Якщо любиш – кохай (Л.Дутковський-М.Ткач)

Скачати

12 Responses to Беркут

  1. захарчук коментує:

    дякую за створення сайту. цікаво хто це організував. якщо є якась інформація по віа беркут мій email вказано . З повагою Роман Захарчук ВІА Беркут

  2. Ігор коментує:

    Колись були музиканти і музика, а зараз компи і цицьки на сцені.

    • Коцурек коментує:

      Так. Інструментальний і вокальний рівень був відмінний. Тоді це була Праця, а не ексгібіціонізм

  3. Lastivka коментує:

    Ось тут ще їхня пісня «Лісоруби» 1977 року:
    http://dl.dropbox.com/u/1883230/sg/berkut%20-%20lesoruby%201977.mp3

  4. Ангеліна коментує:

    Дуже дякую за публікацію, мій дідусь один із учасників гурту і я довго не могла знайти жодної інформації про них, чи тим більше записів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *