Під Левом

Дискографія

Львів. Керівник – Володимир Бринських.

У 70-ті – 80-ті роки минулого століття, у м. Львів на Площі Ринок 20, знаходився відомий всім мешканцям міста елітний Ресторан “Під Левом”. У вечірні часи публіку розважали музиканти камерного оркестру, співав у ресторані Ігор Білозір, бував Володимир Івасюк та багато інших.
Свою творчість слухачеві також пропонувала вокально-інструментальна група з одноіменною назвою “Під Левом”, і це в неї виходило дуже добре. В репертуарі гурту були пісні Юрія Варума, Віктора Морозова, Романа Хабаля, Ярослава Виджака, Олександра Левінсона, а також власні твори. Гітарист Борис Пивоваров був високопрофесійним музикантом, один з найкращих гітаристів СРСР (ще у 1972 р. названий ведучими західних радіостанцій “радянським Клептоном”).
Під час відпустки музиканти їхали в Крим на корабель або в готель “Ялта”, де неодноразово зустрічалися з Давидом Тухмановим. У Львові часто допомагали на радіо провідному львівському композитору Богдану Янівському, а в Ужгороді виступали на концертах з симфонічним оркестром.
Після того, як гурт виграв конкурс Львівського об’єднання музичних ансамблів, йому запронували на вибір будь-який ресторан, і музиканти обрали “Молодіжний” з програмою вар’єте, де стали виступати під своєю старою назвою “Джерело”. А в ресторані “Під Левом” зібрався інший склад, у якому були Роман Хабаль, Роман Рак і солістка Валентина Маркова. Саме у їхньому виконанні і в цьому місці відбулася прем’єра знаменитої пісні Наталії Кулинич “Кохання у Львові”.
“Під Левом” записувався в Будинку Звукозапису у Києві (музиканти мріяли про власний альбом, який фірма “Мелодія” так і не видала), на Львівському телебаченні. Доля цих записів наразі невідома. Частина пісень була записана на репетиціях звукорежисером Маркіяном Дрібнюком. Пізніше вони були перенесені на міні-диск, а в подальшому реставровані на студії М. Дрібнюка “MD” та видані на компакт-диску (2003 р.) Учасників гурту “Під Левом” Бориса Пивоварова та Олександра Балаяна вже немає серед живих. Вихід диску було присвячено їхній пам’яті. Трохи пізніше помер соліст Орест Жукевич.

Найвідоміші учасники гурту:
Володимир Бринських – музичний керівник, клавішні
Борис Пивоваров – гітара
Олександр Балаян – бас-гітара
Борис Розентул – гітара
Сергій Малихін – ударні
Олег Гольденберг – акустична гітара, вокал
Орест Жукевич – вокал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *