Сердюк Олексій

Фотоальбом

Сердюк Олексій Михайлович (09.08.1941, Донецьк – 03.11.2017, Дрогобич) – український композитор, музикант. Закінчив Дрогобицьке музичне училище (оркестрове відділення). Почав свою роботу з Прикарпатського ансамблю пісні і танцю “Верховина”. 1973-1976 – у ВІА «Кримські зорі» Кримської обласної філармонії, 1979-1984 – у ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії. Жив і працював у м. Дрогобичі Львівської області.

В історію української пісні Олексій Сердюк увійшов як митець, здатний написати естрадну пісню, яка стала хітом ХХ століття. Його «Чарівна бойківчанка» (вірш Мирослава Воньо), записана російським культовим ВІА «Самоцвєти», в середині 1970–их років створила справжнісінький бум на всьому радянському просторі. Пісню підхопили у всіх республіках Радянського Союзу, вона не знала кордонів і зазвучала в перекладах – польською, чеською, болгарською, сербохорватською, литовською, естонською… А все почалося з його величності випадку. Московський ВІА «Самоцвєти» 1972-го року гастролював у Трускавці, і в день народження керівника ансамблю Юрія Малікова до нього завітали двоє чоловіків з сусіднього міста Дрогобича (Олексій Сердюк і Мирослав Воньо), а вже через місяць їх знала вся країна, адже вони народили справжній шлягер. Хоча були в авторів й пізніше вдалі роботи, все ж успіху «Чарівної бойківчанки» вони вже повторити не змогли. Чимало літ Олексій віддав ВІА «Кримські зорі» та львівському ВІА «Ватра», в яких був не лише композитором (до прикладу, львівський ансамбль виконував чотири його пісні: «Чарівна бойківчанка», «Весілля в Карпатах» («Вінок з барвінку»), «Перейди дорогу», «Барвисті сни»), а й саксофоністом, кларнетистом і сопілкарем.

Потім Олексій Сердюк в основному працював саксофоністом, записав альбом інструментальної музики. Виступав як вуличний музикант у м. Трускавець. Помер 3 листопада 2017 року.

Всі доступні записи пісень Олексія Сердюка:

Барвисті сни (сл. Р.Кудлика) – О.Білозір та ВІА “Ватра”
Вінок з барвінку (сл. М.Воньо) – ВІА “Ватра”
Вір у любов (сл. М.Воньо) – ВІА “Самоцветы”
Диво-сон (сл. М.Воньо) – ВІА “Кримські зорі”
До криниці (з А.Лаврінчуком; сл. В.Крищенка) – І.Попович
Перейди дорогу (сл. М.Міщенка) – ВІА “Ватра”
Чарівна бойківчанка (сл. М.Воньо) – ВІА “Самоцветы”; ВІА “Ватра”; ВІА “Гая”

Барвисті сни (сл. Р. Кудлика) – Оксана Білозір та ВІА “Ватра”

Вінок з барвінку (сл. М. Воньо) – ВІА “Ватра”

Вір у любов (сл. М. Воньо) – ВІА “Самоцветы”

Диво-сон (сл. М. Воньо) – ВІА “Кримські зорі”

Перейди дорогу (сл. М. Міщенка) – Мар’ян Шуневич та ВІА “Ватра”

Чарівна бойківчанка (сл. М. Воньо) – ВІА “Самоцветы”

6 Responses to Сердюк Олексій

 1. ЛЮДМИЛА КАСЬЯН коментує:

  УВАЖАЕМЫЙ АНАТОЛИЙ.С УДОВОЛЬСТВИЕМ СЛУШАЛА В ТРУСКАВЦЕ В ОКТЯБРЕ 2016 Г. ВАШЕ ИСПОЛНЕНИЕ.ТАК ПРОНИКНОВЕННО,МЕЛОДИЧНО,ПРОФЕССИОНАЛЬНО.КУПИЛА СБОРНИК ВАШЕЙ МУЗЫКИ-ДИСК-mp3-популярные хиты для саксафона,но к сожалению он оказался пустой, возможно это просто какая то ошибка.Я надеюсь, что все же можно исправить это каким то образом.Диск мне продала Ваша милая супруга.Новая почта 1,киевская обл.Обуховский р-н,пгт Рудики,ул.Соловьяненко,308.Касьян Людмила Алексеевна.
  мой адрес электронной почты kasyanl@bk.ru.Адре

  • uaestrada коментує:

   Навряд чи Олексій Сердюк заходить на цей сайт, якщо взагалі інтернетом користується.

  • Игорь коментує:

   Алексей Михайлович (саксофонист Трускавец) умер 3 ноября. Могу выслать его диск.

   • Анастасия коментує:

    Доброго дня, я знаю що цей комент був надісланий в 2017 році, і можливо ви навіть не згадаєте про це повідомлення, але можете сказати, чи є у вас ще цей диск?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *