Кобзар Анатолій

Анатолій Кобзар – співак і композитор, заслужений артист України (1999).

Народився 8 квітня 1958 року на мальовничому Поліссі – хутір Рубіж, Городнянського району, Чернігівської області.
Батьки: Кобзар Федір Петрович (10.08.1923 – 25.09.2007) – потомствений лісник, Кобзар Марія Василівна (01.05.1931 – 09.06.1990) – дівоче прізвище Губська. У післявоєнні сорокові роки за відновлення лісового господарства Чернігівщини (вирощування лісу) була нагороджена високою державною нагородою – орден Трудового Червоного Прапора. Анатолій Кобзар є наймолодший у родині, два старших брати Микола і Василь проживають у місті Гомель (республіка Білорусь).

У 1965 році Анатолій Кобзар пішов до першого класу Рубіжської початкової школи. Першою вчителькою Анатолія була рідна тітка – Михеєнко Галина Петрівна, яка помітила вокальні здібності майбутнього співака і активно залучала його до участі в шкільній художній самодіяльності. На багатьох творчих оглядах шкільної самодіяльності, що відбувалися у Городнянському районі, спів Анатолія завжди відзначався членами журі. З 1969 по 1975 рік Анатолій Кобзар навчався в Лемешівській середній школі, що розташована за 5 кілометрів від хутора Рубіж. В середній школі йому допомогав і підтримував у творчих починаннях вчитель музики і співів Коваленко Віктор Іванович.

В шкільні роки поряд з любов’ю до співу у Анатолія Кобзаря було ще одне вподобання – фізкультура і спорт. Активно займався легкою атлетикою, лижами та футболом. Був неодноразовим переможцем і призером районних і обласних чемпіонатів з легкої атлетики (бігові дисципліни) та лижних гонок. У другій половині сімдесятих і на початку вісімдесятих років минулого століття був гравцем футбольної команди “Агат” міста Городня. Команда грала на першість Чернігівської області. У Анатолія було амплуа – нападаючий, з яким він успішно справлявся.

За направленням Городнянського райвійськомату (вересень 1975 року) Анатолій Кобзар у січні 1976 році закінчив Щорську автошколу (нині місто Сновськ Чернігівської області). Недовгий час працював водієм у Городнянському районному об’єднанні “Сільгосптехніка”.

З 1976 по 1980 рік навчався на факультеті фізичного виховання Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т.Г.Шевченка (нині Національний педагогічний університет), де продовжував брати участь у художній самодіяльності факультету.

У 1980 – 1981 р. Анатолій Кобзар працює вчителем фізичного виховання Автуничської восьмирічної школи Городнянського району Чернігівської області.

З другої половини 70-х років Анатолій Кобзар є солістом-вокалістом вокально-інструментального ансамблю “Литвини” (художній керівник Олег Кононенко) у місті Городня. Колектив багато концертував перед земляками та в сусідніх Гомельській і Брянській областях. У складі ВІА “Литвини” співак був переможцем обласного конкурсу комсомольської пісні “Данко” – 77.

1981 – 1983 рік – строкова служба в армії. Анатолій Кобзар проходив службу у військовому духовому оркестрі Чернігівського залізничного полку. Керував оркестром військовий диригент Валентин Олександрович Мязь. На базі оркестру був вокально-інструментальний ансамбль “Голубий експрес”, солістом-вокалістом якого і був Анатолій Кобзар.

З 1983 по 1989 рік Анатолій Кобзар навчається на вокальному факультеті Київської державної консерваторії імені П.І. Чайковського у класі народного артиста України, професора Анатолія Юрійовича Мокренка. З 1988 року, ще будучи студентом, починає працювати солістом-вокалістом естрадної групи “Д” під орудою заслуженого артиста України Ігоря Демаріна. У складі колективу Анатолій Кобзар з успіхом багато гастролює на теренах колишнього Радянського Союзу і за кордоном. Консерваторію закінчує за фахом “концертний співак” і працює в якості соліста-вокаліста у творчих колективах міста Києва та України.

Репертуар співака різнобарвний – від сучасної естрадної пісні до світових хітів та шлягерів минулих років. Анатолій Кобзар є автором музики не одного десятка власних естрадних пісень на вірші відомих українських поетів Миколи Луківа, Євгена Гущина, Володимира Матвієнка та інших. Гастролював за кордоном: США, Німеччина, Франція, Бельгія, Швейцарія. Є лауреатом багатьох всеукраїнських конкурсів і фестивалів, таких як “Пісенний вернісаж”, “Кролевецькі рушники” та інші. На малій батьківщині Анатолія Кобзаря у місті Городня Чернігівської області у 2010 році започатковано і щорічно проводиться пісенний фестиваль-конкурс “Солов’їна родина”, де він є почесним головою журі. Заголовним твором цього мистецького заходу і його гімном є відома одноіменна пісня “Солов’їна родина” на музику Анатолія Кобзаря і вірші Євгена Гущина.

На сьогодні Анатолій Кобзар веде активну творчу і гастрольно-концертну діяльність. За останні три роки митцем створено і з успіхом втілено в життя сольні пісенно-естрадні програми: “І для мене рідна ця земля…”, “Тобі, єдиній”, “За далекими літами”, “Ти – світ любові”, “Пам’ять священна”, “Невгасаючий вогонь безсмертя”.

Всі доступні записи Анатолія Кобзаря (47):

Абрикосовый Рай (Л.Попернацький – В.Герасимов)
Балада Про Старшого Брата – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Миколи Лукiва
Батькiвський Порiг – Муз. Iвана Карабиця, Сл. Андрiя Демиденка
Батькова Хата – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Миколи Лукiва
Берег Детства (Л.Попернацький – В.Герасимов)
В Белороще За Селом (Л.Попернацький – В.Герасимов)
Весiлля в Твоєму Дворi (В.Спотикайло-В.Юхимович)
Вогонь Очищення – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Дзвiнковий Рушничок – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Дорога памятi – муз. Тетяни Купенко, сл. Євгена Гущина
Журавлине Безсмертя – Муз. Анатолiя Кобзаря. Сл. Євгена Гущина
За Далекими Лiтами – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Золоте Полiсся – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Його Величнiсть Саксофон – Муз. Вiктора Вовка Сл. Євгена Гущина
Калины Куст (О.Морозов – А.Поперечний)
Козацька Честь – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Кохана (I.Поклад – I.Барах)
Край Мой Полесский (О.Кононенко – П.Верхуша)
Криниця Любовi – Муз.Василя Волощука, Сл. Миколи Сингаївського
Маленький Принц (М.Тарiвердiєв – М.Добронравов)
Материнська Доля – Муз. Геннадiя Татарченка, Сл. Вадима Крищенка
Ми З Тобою, Кохана, Iще Молодi – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Миколи Лукiва
Мiсяць На Небi – Українська Народна Пiсня
Неминучiсть – Муз. Вiктора Вовка, Сл. Євгена Гущина
Непокiрливi Очi Твої – Муз. Олега Наконечного, Сл. Антона Пiдлужного
Ностальгiя – Муз. Анатолiя Стратiлата, Сл. Євгена Гущина
Осiння Елегiя – Муз. Володимира Скока, Сл. Миколи Сингаївського
Очей Криниця – Муз. Вiктора Вовка, Сл. Євгена Гущина
Победа (Л.Юрчук – В.Юрчук)
Повертайтеся, Дiти – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Поклич Мене – Муз. Юрiя Понаморенка, Сл. Наталiї Багмут
Прийду На Могилу До Ненi – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Миколи Лукiва
Родинне Джерело – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Синяя Вечность (М.Магомаєв – Г.Козловський)
Славочка – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Солов’їна Родина – Муз. Анатолiя Кобзаря. Сл. Євгена Гущина
Станцiя Древлянка – Муз. Василя Волощука Сл. Миколи Сингаївського
Старий Лелека – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Миколи Лукiва
Ти – Подорожня Навiки – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Ти – Свiт Любовi – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Тобі, єдиній – муз. Анатолія Кобзаря, сл. Євгена Гущина
У Рiднiм Краю – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Володимира Матвiєнка
Щоб Не Бути Самотнiм – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Миколи Лукiва
Эти Глаза Напротив (Д.Тухманов – Т.Сашко)
Юностi Вальс – Муз. Анатолiя Кобзаря, Сл. Євгена Гущина
Я В Пiснi Живу – Муз. Вiктора Вовка, Сл. Євгена Гущина
Я Люблю Тебя Жизнь (Е.Колмановський – К.Ваншенкiн)

Скачати

Окремі пісні з текстами:

Криниця любові (В. Волощук – М. Сингаївський)

Станція Древлянка (В. Волощук – М. Сингаївський)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *