Мустафаєв Фемій

Фемій Мустафаєв – відомий український співак кримсько-татарського походження, володар прекрасного ліричного баритону, Народний артист України, соліст Українського радіо.

Тяжка доля спіткала 1944 року кримських татар, які були вивезені сталінським режимом з Кримського півострова до Середньої Азії. Саме тут 1 листопада 1952 року народився майбутній співак.

В п’ятнадцятирічному віці Фемій Мустафаєв та його батьки повернулися з Узбекистану в Україну. Оселилися у Херсонській області, бо, незважаючи на те, що депортацію татар вже було визнано актом несправедливим і злочинним, родину в Крим таки не пустили. Саме тут, на півдні Херсонщини, Фемій відчув потяг до музики, яка стала його супутницею у житті. Закінчив Херсонське музичне училище. А в 1975 році життєвий шлях привів юнака до Київської консерваторії.

Фемій Мустафаєв – володар широкого вокального діапазону: від ліричного тенора до баритона. 7 років працював солістом Державного духового оркестру України та Кошицької опери у Словаччині. На різних сценах світу мовою оригіналу співав в операх славетних композиторів, виступав з сольними концертами в супроводі провідних оркестрів України як за кордоном, так і на своїй Батьківщині. Концертний репертуар співака складається з популярних арій та естрадних пісень, включаючи пісні народів України та зарубіжжя.

Фемій Мустафаєв міг залишитись працювати за кордоном, стати громадянином іншої держави, та не захотів. «Кращої землі, ніж Україна, немає ніде!», — так мовить співак.

Фемій Мустафаєв усім серцем і душею прикипів до України. Дуже подобаються йому українські народні пісні. Він добре володіє українською мовою.

Творчі шляхи поєднали Фемі Мустафаєва з композитором Остапом Гавришем. Мелодійність наших пісень, схожість гуцульського мелосу з кримськотатарським, зрештою, проста щира дружба зблизили дві творчі особистості.

Разом з Естрадно-симфонічним оркестром України у 2005 році Фемій Мустафаєв записав чудовий альбом “Українські танго”. Перший виконавець одного з останніх вокальних творів Олександра Білаша – “Молитва до Музики” для голосу з симфонічним оркестром (на вірші Оксани Лиховид).

Де райдуга світить (Б. Янівський – П. Шкраб’юк)

Джерело (О. Білаш – В. Лігостов)

Калина (Є. Пухлянко – В. Матвієнко)

Князю Володимиру (Є. Пухлянко – В. Матвієнко)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *