Петриненко Тарас

Дискографія

Фотоальбом

Публікації

Тарас Петриненко – Народний артист України, Заслужений діяч мистецтв України, співак, поет, композитор, син видатної оперної співачки Діани Петриненко.

Тарас Гаринальдович Петриненко народився 10 березня 1953 року. Батьки, називаючи сина цим ім’ям (бо народився в день Тараса, що в перекладі означає “бунтівник”), неначе прирікли його на вічні випробування, бо самі були такими – українськими громадянами, патріотами. Тарас з раннього дитинства відчув на собі “переваги” імперського соціалізму, коли його батькам, відомим в Україні людям, інтелігентам, дорікали тим, що їхній син носив таке ім’я і розмовляв “нє русскім язиком”.

Свій шлях на саму вершину української естради Тарас Петриненко починав, як і більшість його ровесників, з танцмайданчика, де на початку 1969 року заспівав ансамбль «Еней», складений з учнів спеціальної музичної школи ім. Лисенка. В ньому Тарас грав на клавішних та співав. Через рік «Еней» дебютував на телебаченні і майже два роки був безперечним лідером української рок-музики. В кінці 1971 року Петриненко створив новий ВІА «Дзвони», та через три роки знову об’єднався з друзями з «Енея». Новостворений ВІА «Візерунки шляхів», довантаживши лірику «Дзвонів» (вірніше Петриненка) та фолк-рок «Енея», патріотикою членів спілки композиторів, на початку 1975 року записали на «Мелодії» на платівку-гігант.
Відразу ж ансамбль запросили до Укрконцерту, де під вивіскою «Гроно» він проіснував майже рік. Після служби в армії Петриненко недовго керував знаменитою «Мрією», та після того, як їм заборонили виконувати власні пісні (зокрема такий шедевр як «Пісня про пісню»), він певний час виступав у складі ВІА “Чарівні гітари”, а потім переїхав до Росії. З 1982 року Петриненко в тульському ансамблі «Красные маки», який на той час складався виключно з українських музикантів. З «Маками» він записав свої перші російськомовні хіти – «Погасшие звезды», «Перелетная птица», «Я скоро вернусь», та згодом повернувся в Україну. В 1986 році Петриненко разом з гітаристом Ігорем Шабловським та співачкою Тетяною Горобець відроджує «Гроно».

Спочатку репертуар дублював «Маки», та з’явилися «Україна», «Пісня про пісню», і досить швидко Петриненко став лідером української пісні. Дещо політизований і розтиражований лейблом «Кобза» альбом 1989 року «Я професійний раб», здається, зовсім не мав вад. Цікаво, що всі вважали «Гроно» поп-гуртом, хоч весь альбом аранжовано в стилі прогресив-рок. В 1991 році Петриненко почав запис для «Аудіо України» альбому «Господи, помилуй нас», який був завершений лише через два роки. Причиною тому розвал гурту «Гроно» – одного разу акомпануючі музиканти просто не повернулися із зарубіжних гастролів. Та це не відбилося на якості альбому – за підсумками 1993 року він визнаний кращим в Україні. В 1995 році метр нашої поп-музики мабуть вирішив спочити і несподівано став телеведучим – він деякий час вів на центральному телебаченні програму «Колискова для дорослих». Влітку 1997 року на «Таврійських іграх-VI» Петриненко отримав Всеукраїнську премію в галузі музики та масових видовищ «Золота Жар-птиця» в номінації «Жива легенда». В кінці року фірма «Нова Рекордс» випустила третій сольний альбом Петриненка «Любов моя». В 1999 році за особливий внесок у розвиток національної культури і мистецтва та вагомі творчі здобутки, солісту-вокалісту концертно-творчої організації «Київщина» Тарасу Петриненку присвоєне звання Народного артиста України; одночасно звання Заслуженої артистки України присвоєне його напарниці Тетяні Горобець. В 2003 році лейбл “Атлантик” причислив Тараса Петриненка до когорти рок-музикантів і видав збірник його пісень в серіїї «Рок-легенди України».
Восени 2004 року Тарас Петриненко брав активну участь у Помаранчевій революції, де на Майдані Незалежності неодноразово виконував свої пісні.

На музиці Тараса Петриненка виросло уже не одне покоління, а його пісні набули слави народних хітів. За більш як 40-річну творчу діяльність здається, досяг всього. Його люблять і боготворять і в Україні, і за її межами. За одну пісню “Україно” вже можна вшановувати його всілякими можливими й неможливими почестями. Але українська патріотична особистість Тараса Петриненка прагне понад усе лише одного — щоб нарешті українська культура, музика, пісня здобули гідне місце насамперед у своїй державі.

Тарас Петриненко, якби захотів, то давно вже співав би в Росії, а може, в Америці. З його голосом діапазону в 4 октави, з його унікальним талантом поета, композитора, музиканта неважко було б влаштуватись у житті, обзавестись охороною й престижним авто, жити шикарно й весело. Але тоді це вже не був би Тарас Петриненко.

Де б Петриненко не бував з концертами, завжди наголошує, закликає, волає про те, що допомогти українцям стати гідними свого славного минулого, багатовікових культурних надбань і традицій можуть самі українці, тобто, кожен з нас, якщо ми об’єднаємося. Недаремно цього бояться наші вороги. Стараються роз’єднати, розшматувати Україну.

Тарас розповів, як перед поїздкою у східні області в рамках року культури його намагалися переконати, мовляв, там нікому слухати й розуміти українську музику. Але в Донецьку, Луганську їх так зустрічали, як навіть на Галичині не було.

Тарас Петриненко продовжує боротьбу. За Україну, за її народ. Приєднуймося до нього!

Всі доступні записи пісень Тараса Петриненка (77):
(якщо не вказано інакше, автор музики та віршів – Т. Петриненко)

Абориген
Била мене мати (у.н.п., обр. Т.Петриненка)
Білий океан
Велика брехня
Весна і ти
Все буде гаразд
Господи, помилуй нас
Гуахіра (кубинська н.п.)
Да или нет
Діва Марія, сохрани нам Україну (Л.Дутковський) – колективне виконання
До надії
Жлоби
Зайчик (вик. Т.Горобець)
Заповіт
Звезды далёкой свет (В.Матецький-М.Шабров)
Земля – блакитний м’ячик
Знайди себе
Зоряний острів
Камінь сонця (І.Шамо-О.Коломієць)
Караван
Козацька доля
Колискова 33-го року (вик. Т.Горобець)
Коло млина калина (у.н.п., обр. Ю.Кузика)
Крик душі
Лівобережна-Правобережна
Любов моя
Маки (Ю.Антонов-Г.Поженян)
Марійка (у.н.п., обр. К.Стеценка)
Ми не закінчили розмову
Мотылёк
Музико, грай
Назавжди
Народний Рух
Не журись
Не забувай (сл.П.Висоцького)
Не натискай курок
Новий рік
Новый год (Вечер при свечах) (сл.І.Шаферана)
Однажды утром
Ой у полі рута (К.Стеценко-сл.нар.) – з ВІА “Чарівні гітари”
Останні теплі дні
Останній з могікан
Перегорни сторінку (вик. Т.Горобець)
Перелётная птица
Пісня для Тетянки
Пісня про пісню
Пісня про Щорса (М.Блантер-М.Голодний)
Погляд твій (вик. Т.Горобець)
Прапор України
Радіймо сонцю (К.Стеценко-Д.Чередниченко)
Ранок наступного дня (вик. Т.Горобець)
Роксолана (вик. Т.Горобець)
Романс (Доленько моя) (вик. Т.Горобець)
Сальери
Самотній птах
Светлячок в ладонях
Світлячок в долонях
Счастливый билет
Там за обрієм
Твой телефон
Україна
Уходи (вик. ВІА “Чарівні гітари”)
Хай буде все як є (вик. Т.Горобець)
Червоний вітер
Чом так довго моя мамо
Чорнобильська зона
Чудо-земля (Д.Тухманов-А.Поперечний)
Чужий (вик. Т.Горобець)
Я знаю как это будет
Я люблю твої тихі затоки (К.Мясков-В.Герасимов)
Я не забуду Вас
Я пам’ятатиму тебе
Я професійний раб
Я скоро вернусь
Я ще повернусь
I’m back in USA
Tamara royale inn

Скачати

5 Responses to Петриненко Тарас

 1. Юлия коментує:

  Большое спасибо,что Вы есть!!!Ваши песни заставляют о многом задуматься,мы были у Вас на концерте,получили массу положительных эмоций,очень жаль что наш народ перестал ценить таких талантливых людей как Вы,мы очень Вас любим,долгих лет жизни и процветания!!!!!

 2. Олександр коментує:

  Дякую за Вашу творчість, Тарасе. Повертайтесь, будь ласка, на естраду, Ви потрібні народу України.

 3. Тарас коментує:

  Ото ТАКИЙ собі співак-ШПІЙОН Тарас Петриненко!
  Та йому в ЦРУ треба співати, бо так вже зашифрував своє місце народження, що ні один пес (чи то американський, чи єврейський, чи російський) його не знайде.
  Гей, Петре, а ти часом не з Віфлеєму зійшов до України?

  • Ігор Олійник коментує:

   Напевно писав з бодуна, бо 4-го січня. Де йому співати вирішить сам пан Тарас, не ваша це справа, тим пече – культури вам бракує, шановний. Зробіть хоча б 1% того, що зробив для України Петриненко, а потім відкривайте свого рота!

  • Ігор Олійник коментує:

   Про місце народження Тараса Петриненка читати ось тут

   ukurier.gov.ua/uk/articles/narodnij-artist-ukrayini-taras-petrinenko-mene-zba/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *