Гавриш Маріанна

МаріАнна Гавриш – українська співачка, лауреат всеукраїнських конкурсів та фестивалів, ведуча концертних та шоу-програм, продюсер проекту «Музика і лід», директор Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Карпатські зорі».
Вперше на професійну сцену МаріАнна Гавриш вийшла у 2000 р. в Національному палаці «Україна» на Міжнародному пісенному фестивалі родинної творчості «Мелодія двох сердець» Віталія та Світлани Білоножко, де одразу яскраво показала свої артистичні здібності й завоювала любов глядацької зали. З того часу почалася сценічна кар’єра співачки і одразу після дебюту була залучена до мюзикла «Хвала Всевишньому» (Десять заповідей Божих), в якому впродовж 2000-2002 рр. гастролювала містами й селами України, більше 200 концертів. У цій програмі МаріАнна Гавриш виконувала разом зі своїм батьком, композитором Остапом Гавришем Четверту Господню заповідь «Шануймо батька, шануймо матір» та фінальний твір «Воздамо хвалу Всевишньому», музику до яких написав Остап Гавриш.
Відтак у творчому доробку співачки з’являються перші пісні: «Золотисті вогні» (муз. О.Гавриша, сл. Н.Дички), «Вернись на Вкраїну, сопілко» (муз. О.Гавриша, сл. В.Бабуха), які звучать в ефірі Українського радіо. А в 2005 р. «Вернись на Вкраїну, сопілко» входить до музичного фільму «Де смереки стрункі» і транслюється на центральних, обласних телеканалах України. З цими ж піснями МаріАнна Гавриш виступає на творчому вечорі композитора у НП «Україна» (2004 р.) на одній сцені з відомими артистами української естради й представляє свою творчість на фестивалях на Слобожанщині: «Печенізьке поле» (2004 р.), «Весілля у Малинівці» (2004 р.), святкування дня міста Вовчанська Харківської обл. (2004 р.).
Притаманним у творчості МаріАнни Гавриш є формування репертуару для широкої аудиторії: «Колискова для матері» (муз. О. Гавриша, сл. Т. Шевченко), присвячена ІІІ-й хвилі міграції українців за кордон, яку вперше виконала в Римі на площі Святої Софії на Великодні свята перед багатотисячною публікою українських поселенців та жителів Італії (2008 р.); «Великодній дзвін» (сл. З. Кучерявої, муз. О. Гавриша), що увійшла до компакт-диску кращих пісень композитора Остапа Гавриша «Українська ніч» (2008 р.); «Однокласники мої» (сл. З. Кучерявої, муз. О. Гавриша), дарована всім випускникам школи і на котру, зокрема, відзнятий відео кліп (2005 р.), а також «Шкільний вальс» (сл. С. Гавриша, муз. О.Гавриша), «Зелена неділя» (сл. Б. Радиша, муз. О. Гавриша) та інші.
2005-2008, 2016 рр. – лауреат телерадіо фестивалю «Прем’єра пісні».
2008 р. – лауреат Всеукраїнського фестивалю «Зелені свята на Гуцульщині».
2010 р. – дипломантом літературно-мистецької премії ім. Дмитра Луценка «Осіннє золото», лауреат Всеукраїнського фестивалю «Пісня Прикарпаття», гостя фестивалю «Бойківська ватра» на Рожнятівщині; неодноразові виступи на Гуцульському фестивалі в різних роках.
Зростання творчості Маріанни Гавриш вирізняється появою у її репертуарі пісень з елементами рокового жанру, використанням гуцульських інтонацій, що в подальшому формує основний образ артистки на сцені. Такими творами є «Ожини» (сл. Б. Томенчука, муз. О. Гавриша), «Живиця» (сл. М., муз. О. Гавриша), «Едельвейс (сл. Д. Луценка, муз. О. Гавриша), «Не шуміть, смереки» (сл. Д. Луценка, муз. О. Гавриша), «Гуцульський край» (сл. В. Нагірняка, муз. О. Гавриша).
МаріАнна Гавриш веде активну концертну та гастрольну діяльність великими та малими містами, селами України, виступає в центральних залах України, бере участь у заходах, приурочених відзначенню державних свят України, святкуванню днів міст, сіл, відкриттів пам’ятників героям України, вшанування пам’яті загиблих за волю України, виступає на радіо та телебаченні.
Велика любов і шана до українського народу, його традицій та історії відображена в обробках народних пісень. Співачка неодноразова учасниця телепроекту «Фольк-music» на Першому національному, а за виконання пісні «Закувала зозуленька» нагороджена почесним дипломом, яка перемогла у сезоні 2013 р. З цією ж піснею стала переможцем радіо конкурсу «Наша пісня року» на Українському радіо. Свій виступ до цієї пісні поєднала з хором «Диво калинове» з Чернігівщини.
Свою громадянську позицію за відстоювання честі і гідності свого народу висловила під час Революції гідності з твором «Плине кача» у своїй інтерпретації на гуцульський мелос. Впродовж всього 2014 р. брала участь у турі в благодійному проекті «Червона калино, скинь чорну хустину» на підтримку Збройних сил України та Національної гвардії України. Провадила волонтерську діяльність, благодійні концерти та виступи для військовослужбовців Української армії, на державному кордоні України, нагороджена грамотою за проявлену ініціативу, старанність та активну участь в патріотичному вихованні військовослужбовців.
Для МаріАнни Гавриш важливим кредом у житті – нести свою творчість до кожного слухача. Співачка веде благодійну концертну діяльність для дітей-сиріт та дітей з обмеженими можливостями.
Свої професійні навики МаріАнна Гавриш реалізовує солісткою Академічного ансамблю пісні й танцю Національної гвардії України, де працює з 2015 р. Виступає в зоні ООС, по військових частинах.
2018 р. – вихід музичного фільму «Ожинове літо МаріАнни Гавриш», відзнятий телеканалом «Тоніс», хронометражем 30 хв. з використанням 6 пісень, переплетених прозовими замальовками, які пише співачка. Презентація фільму відбулася до Дня незалежності України на телеканалі «Тоніс», а в подальшому транслюється на інших телеканалах України. До музичного фільму увійшли твори, в яких виконавча й артистична майстерність МаріАнни Гавриш яскраво виражена – широта діапазону, використання гуцульських інтонацій, повнота передачі змісту кожної з пісень, а також образ, який характеризує її національну приналежність.
Здобутком та популяризацією української пісні стала участь у VIII Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці» та нагородження дипломом за високу творчу майстерність (2017 р.).
Велику роль і увагу МаріАнна Гавриш приділяє у своїй творчості темі історії України. У репертуарі співачки чимало пісень на патріотичну, громадянську й духовну тематику: «Отака історія» (сл. Б. Стельмаха, муз. О. Гавриша), «Лебеді» («…сини-герої повертають» (сл. М. Влад, муз. О Гавриша), «Героям Грузинського легіону» (сл. А. В’юн, муз. О. Гавриша), «Пливе кача» (сл. В. Гренджа-Донського, муз. Д. Задора), «Ангел Різдва» (сл. Н. Стефурак, муз. О. Гавриша), «Не убий» (сл. В. Крищенка, муз. О. Гавриша), «Воїни-гвардійці» (сл. З. Кучерявої, муз. О. Гавриша) та інші.
У 2018 р. композитор Остап Гавриш та професор кафедри польської філології Національного університету ім. Т.Г. Шевченка, поет Ростислав Радишевський написали пісню, присвячену пам’яті польському співаку українського походження Чеславу Нємену «Дивний цей світ», яку з відчуттям і розумінням виконала МаріАнна Гавриш. Цей твір презентований польській публіці, дипломатичному корпусу в Українському домі на творчому вечорі поета, як символ для укріплення українсько-польських відносин.
Уміння переконувати слухача словом й інтонацією в пісні є важливою характерною ознакою МаріАнни Гавриш як співачки естрадного жанру. «А я Хрещатиком пройдусь» стає улюбленою для українського слухача, завойовує симпатії за кордоном, про що свідчать численні відгуки, відеоматеріали, переспіви іншими виконавцями, дітьми.
Невідривним від творчості МаріАнни Гавриш є організація соціокультурних проектів: Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Карпатські зорі» (2009-2010 рр.), директором якого виступає сама співачка; класична вечірка Народного артиста України Фемі Мустафаєва; творчі вечори композитора, Народного артиста України Остапа Гавриша; працює помічником головного режисера президентського концерту звітування культур національних меншин у Національній опері «Всі ми – діти твої, Україно» (2008 р.).
Великим досвідом у сфері організації й управління культурними проектами для МаріАнни Гавриш стало концертно-льодове шоу «Музика і лід» – бенефіс композитора Остапа Гавриша за участю відомих артистів української естради та льодового театру чемпіона Європи, призера світових змагань з фігурного катання Дмитра Дмитренка в Палаці спорту (2012 р.)
МаріАнна Гавриш є організатором багатьох власних творчих програм та концертів свого батька, композитора Остапа Гавриша. Крім цього, пробує себе у ролі молодої письменниці. Перші прозові замальовки презентувала в альманасі «Писанка» та готує повний матеріал книжки до виходу.
Творчим звітом багаторічної роботи на професійній сцені став сольний концерт МаріАнни Гавриш «А я Хрещатиком пройдусь» у Центрі культури та мистецтв (вул. Ірининська, 6) у м. Києві (2018 р.), де співачка презентувала публіці доробок пісень різних стилів та жанрів за 18 років творчої діяльності. У концерті були залучені хори, балети, музиканти. Програма була відзнята ТРК «Чорноморська» та транслюється на телеканалі, а також обласних й регіональних. Надалі МаріАнна Гавриш з сольними концертами виступає по Україні у великих та малих залах. Працює над новими піснями й проектами, готує два альбоми пісень на патріотичну тему та любовну лірику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *