Волощук Василь

Василь Волощук – скрипаль, композитор і виконавець, Заслужений артист України.
Народився 19 травня 1969 року в зеленошумному Прикарпатті – селі Сваричів, Рожнятівського району, Івано-Франківської області.
Батьки: Волощук Микола Васильович – водій з 50-річним стажем, молодим грав танці на гармошці. Волощук Стефанія Василівна була за професією зоотехніком. В молодому віці поступала до Станіславського (нині Івано-Франківського) музичного училища – не пройшла за сумою балів, поскільки була сиротою. Мала гарний голос неповторного тембру.
Василь Волощук має рідного старшого брата – Волощук Роман Миколайович – музикант, баяніст, хоровий диригент, прекрасний тенор. Пропрацював дев’ять років диригентом Національної капели бандуристів, об’їздивши увесь світ. Закінчив Київську державну консерваторію. Зараз проживає і працює у Великобританії (м. Лондон). Займається концертною діяльністю, гастролює по світу разом з дружиною Любою.
У 1976 році Василь Волощук пішов до першого класу в с. Сваричів. 1984 року закінчив 8 класів Сваричівської середньої школи. З 1978 по 1984 рік навчався в Рожнятівській музичній школі по класу скрипки у таких вчителів як: Ірина Кравців, Марія Бочкур, Володимир Івашків. Того ж 1984 року вступив до Дрогобицького державного музичного училища по класу скрипки, клас викладача Мусяли Орести Миколаївної. 1988 року поступив до Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського по класу скрипки, викладачі – Семен Іванович Кобець та Вадим Венедиктович Козін. Закінчив консерваторію в 1994 р.
1989 року разом з своїми однокурсниками-однодумцями створив фольк-гурт, який згодом отримав назву «Карпатські Дзвони». Протягом трьох років працював у ресторанах м. Києва: «Кемпінг Пролісок», «Ярославів двір», «Хата Карася» солістом-вокалістом інструменталістом цього фольк-гурту.
Починаючи з 1993 року, багато гастролював у складі гурту по Україні та за її межами. Працював з концертами у Франції, Англії, Німеччині, Польщі, Росії. 1994 року відзнято тридцятихвилинний музичний фільм гурту «Карпатські дзвони», який успішно транслювався на центральному та регіональних телеканалах. Того ж року на фестивалі «Пісенний вернісаж» прозвучала і стала лауреатом перша пісня Василя Волощука «Черемховий гай», яку він написав разом з поетом Миколою Сингаївським. Завдячуючи Миколі Сингаївському, з яким відбулось знайомство літом 1993 року на всесвітньому фестивалі в м. Києві «Українці всього світу, єднаймось», почалась пісенно-авторська діяльність. На сьогоднішній день співаком написано близько 100 пісень на вірші багатьох поетів. Серед них: Микола Сингаївський, Степан Галябарда, композитор і аранжувальник Валерій Іванцов, Наталія Зубицька-Земна, Степан Пушик, Володимир Піпа, Володимир Осипчук (Скоровода), Анатолій Фіглюк, Володимир Семенець, Оксана Лесюк, Петро Білінський, Євген Пухлянко, Володимир Москвич, Зоя Кучерява, Володимир Ілемський (проживає в Америці), Володимир Матвієнко, Федір Тишко, Олександр Бакуменко… Багато з них стали лауреатами багатьох пісенних конкурсів і фестивалів.
З 1998 року по сьогоднішний день Василь Волощук працює солістом-вокалістом Ансамблю пісні і танцю МНС України.
У 2000 році удостоєний звання «Заслужений артист України». Протягом творчого шляху видано три авторських альбоми: «Черемховий гай», «Мій Бойківський краю», «Та музика душі…».

Всі доступні записи пісень Василя Волощука:
(якщо не вказано інакше – автор музики Василь Волощук)

А жоржини цвітуть (сл. З.Кучерявої)
А річка наша Лімниця (сл.
Бойківська ватра
Брату-емігранту
Вересень (сл. З.Кучерявої)
Вертаються землі живі скрижалі (сл.
Весілля сина
Весняночко
Доброго ранку, Україно
Друзья-однополчане (муз. В.Соловйова-Сєдого, сл. О.Фатьянова)
Друзям
З Новим роком! (сл.
Зелений вальс (сл.
Козацька пересторога (сл.
Куме-веселуне
Мій бойківський краю (сл.
Мово моя
Музика весни (муз. П.Дворського, сл. М.Бакая)
На полонині день світає
Осіння пісня
Пісні рідного краю (сл.
Пісня про серце (сл. Н.Земної)
Плакала берізка (сл.
По 18 нам було (сл.
По Хрещатику
Подаруй мені юність, кохана (сл.
Пора кохання (сл. Н.Земної)
Сад кохання
Світанкова пісня (сл.
Сіндія (сл. С.Галябарди)
Стольний град Київ (сл.
Та музика душі
Тёмная ночь (муз. М.Богословського, сл. В.Агатова)
Ти в моїм серці кохана
Ти кохана мене зачекай
Що могло би це значити, мила (сл. А.Фіглюка)
Ювілей
Я щасливий, що я чоловік

Окремі пісні з текстами:

Вишнева заметіль (В. Волощук – Н. Зубицька-Земна)

Карпатські дзвони (В. Іванцов – М. Сингаївський)

Люблю я свою Україну (В. Волощук – В. Матвієнко)

Мово моя (В. Волощук – Г. Булах)

Пора кохання (В. Волощук – Н. Зубицька-Земна)

Що могло би це значити, мила (В. Волощук – А. Фіглюк)

Пісні Василя Волощука у виконанні інших співаків:

А жоржини цвітуть (В. Волощук – З. Кучерява) – гурт “Три дороги”

Кохай одну (В. Волощук – О. Попов) – Семен Торбенко

Криниця любові (В. Волощук – М. Сингаївський) – Анатолій Кобзар

Станція Древлянка (В. Волощук – М. Сингаївський) – Анатолій Кобзар

One Response to Волощук Василь

  1. Головко Микола Леонтійович коментує:

    Глибоко генна музично-духовна душа,висока музична освіта , шарм надзвичайно оптимістичної особистості і є тим поєднанням,яке називают люди словом-Талант!Василя поцілував Господь (і ми за це йому дякуємо),та я здогадуюсь скільки праці доклав і сам Артист.Пісні Василя,його голос чарівно хвилюють,надають сили,віри,спонукають сміятись чи плакати,гордитись,що в нашому народі є такі патріоти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *