Волощук Василь

Василь Волощук – скрипаль, композитор і виконавець, Заслужений артист України.
Народився 19 травня 1969 року в зеленошумному Прикарпатті – селі Сваричів, Рожнятівського району, Івано-Франківської області.
Батьки: Волощук Микола Васильович – водій з 50-річним стажем, молодим грав танці на гармошці. Волощук Стефанія Василівна була за професією зоотехніком. В молодому віці поступала до Станіславського (нині Івано-Франківського) музичного училища – не пройшла за сумою балів, поскільки була сиротою. Мала гарний голос неповторного тембру.
Василь Волощук має рідного старшого брата – Волощук Роман Миколайович – музикант, баяніст, хоровий диригент, прекрасний тенор. Пропрацював дев’ять років диригентом Національної капели бандуристів, об’їздивши увесь світ. Закінчив Київську державну консерваторію. Зараз проживає і працює у Великобританії (м. Лондон). Займається концертною діяльністю, гастролює по світу разом з дружиною Любою.
У 1976 році Василь Волощук пішов до першого класу в с. Сваричів. 1984 року закінчив 8 класів Сваричівської середньої школи. З 1978 по 1984 рік навчався в Рожнятівській музичній школі по класу скрипки у таких вчителів як: Ірина Кравців, Марія Бочкур, Володимир Івашків. Того ж 1984 року вступив до Дрогобицького державного музичного училища по класу скрипки, клас викладача Мусяли Орести Миколаївної. 1988 року поступив до Київської державної консерваторії ім. П.І. Чайковського по класу скрипки, викладачі – Семен Іванович Кобець та Вадим Венедиктович Козін. Закінчив консерваторію в 1994 р.
1989 року разом з своїми однокурсниками-однодумцями створив фольк-гурт, який згодом отримав назву «Карпатські Дзвони». Протягом трьох років працював у ресторанах м. Києва: «Кемпінг Пролісок», «Ярославів двір», «Хата Карася» солістом-вокалістом інструменталістом цього фольк-гурту.
Починаючи з 1993 року, багато гастролював у складі гурту по Україні та за її межами. Працював з концертами у Франції, Англії, Німеччині, Польщі, Росії. 1994 року відзнято тридцятихвилинний музичний фільм гурту «Карпатські дзвони», який успішно транслювався на центральному та регіональних телеканалах. Того ж року на фестивалі «Пісенний вернісаж» прозвучала і стала лауреатом перша пісня Василя Волощука «Черемховий гай», яку він написав разом з поетом Миколою Сингаївським. Завдячуючи Миколі Сингаївському, з яким відбулось знайомство літом 1993 року на всесвітньому фестивалі в м. Києві «Українці всього світу, єднаймось», почалась пісенно-авторська діяльність. На сьогоднішній день співаком написано близько 100 пісень на вірші багатьох поетів. Серед них: Микола Сингаївський, Степан Галябарда, композитор і аранжувальник Валерій Іванцов, Наталія Зубицька-Земна, Степан Пушик, Володимир Піпа, Володимир Осипчук (Скоровода), Анатолій Фіглюк, Володимир Семенець, Оксана Лесюк, Петро Білінський, Євген Пухлянко, Володимир Москвич, Зоя Кучерява, Володимир Ілемський (проживає в Америці), Володимир Матвієнко, Федір Тишко, Олександр Бакуменко… Багато з них стали лауреатами багатьох пісенних конкурсів і фестивалів.
З 1998 року по сьогоднішний день Василь Волощук працює солістом-вокалістом Ансамблю пісні і танцю МНС України.
У 2000 році удостоєний звання «Заслужений артист України». Протягом творчого шляху видано три авторських альбоми: «Черемховий гай», «Мій Бойківський краю», «Та музика душі…».

Вишнева заметіль (В. Волощук – Н. Зубицька-Земна)

Карпатські дзвони (В. Іванцов – М. Сингаївський)

Люблю я свою Україну (В. Волощук – В. Матвієнко)

Мово моя (В. Волощук – Г. Булах)

Пора кохання (В. Волощук – Н. Зубицька-Земна)

Що могло би це значити, мила (В. Волощук – А. Фіглюк)

Пісні Василя Волощука у виконанні інших співаків:

А жоржини цвітуть (В. Волощук – З. Кучерява) – гурт “Три дороги”

Кохай одну (В. Волощук – О. Попов) – Семен Торбенко

Криниця любові (В. Волощук – М. Сингаївський) – Анатолій Кобзар

Станція Древлянка (В. Волощук – М. Сингаївський) – Анатолій Кобзар

One Response to Волощук Василь

  1. Головко Микола Леонтійович коментує:

    Глибоко генна музично-духовна душа,висока музична освіта , шарм надзвичайно оптимістичної особистості і є тим поєднанням,яке називают люди словом-Талант!Василя поцілував Господь (і ми за це йому дякуємо),та я здогадуюсь скільки праці доклав і сам Артист.Пісні Василя,його голос чарівно хвилюють,надають сили,віри,спонукають сміятись чи плакати,гордитись,що в нашому народі є такі патріоти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *