Іванко Ед

Сайт

Дискографія

Фотоальбом

Едвард (Ед) Іванко, або Еванко (Edward Danylo Evanko) – канадський актор і співак українського походження.

Ед Іванко народився 19 жовтня 1941 року у Вінніпезі, провінція Манітоба. Його батьки – Данило Іванко та Юстина Дмитрик – емігранти із Західної України. Його мати померла, коли йому було дванадцять років, після чого його батько зійшовся з дуже побожною жінкою, Доріс Татарин. До сестер Едварда Дженні та Енни додалися її доньки Гледіс і Флоренція.

Едвард навчався в театральній школі Bristol Old Vic. У 1970-х роках виступав з двома оперними трупами – Англійською оперною трупою та Валлійським національним оперним театром. Він з’явився у багатьох вечірніх і денних телевізійних серіалах, таких як Ryan’s Hope, Chicago Hope та Third Rock from the Sun. Грав на Бродвеї в “Кентерберійських казках” та “Рексі”.

Едвард отримав ступінь бакалавра в Університеті Манітоби, де він був Марком Антонієм в “Юлії Цезарі” серед інших вистав, що з’явилися на сцені Rainbow, а також на CBC Television і CBC Radio. Його бродвейський дебют приніс йому премію “Театр світу”, премію “Нью-Джерсі драма критиків” та номінацію нагороди “Овація в Лос-Анджелесі”. Записав декілька музичних альбомів, серед яких – україномовна платівка “Дарую пісню цю”. Він виступав на всіх основних українських фестивалях в Канаді та США, а також пропагував українську музику, неодноразово співав у Українському інституті та в Центрі Лінкольна в Нью-Йорку. В якості кіноактору знявся у 44-х фільмах.

Закінчивши кар’єру співака і актора, отримав духовну освіту в Папському колегіумі Беда в Римі, в Семінарії та католицькому університеті Св. Йосафата у Вашингтоні, а також в семінарії Святого Духа та Університеті Св. Павла в Оттаві. Став українським греко-католицьким священником. Навесні 2005 року він отримав ступінь магістра з богослов’я і почав служити в Архієпархії Вінніпегу, потім практикував як священик-місіонер у сільській Манітобі. Надалі він на короткий час виїхав на західне узбережжя, перш ніж повертатися назад до Манітоби.

У жовтні 2016 року Ед Іванко постраждав від інсульту і перебував у Святій сім’ї будинку для літніх людей у Вінніпезі. Помер 18 листопада 2018 року.

Всі доступні записи Еда Іванка (27):

Балада про дві скрипки
Водограй
Дарую пісню цю
З сиром пироги
За Десною
Повій вітре на Вкраїну
Стежечко моя
Там де Ятрань круто в’ється
Ти сказала прийди, прийди
У Карпатах ходить осінь
Airport Love Theme
As If We Never Said Goodbye
Elizabeth
Everything Is Beautiful
Honey Come Back
I’m All A-Blaze
Let Her Go
Let Me Go to Her
May I Hang Around
No Song More Pleasing
Sweet Caroline
Temma Harbour
The Chase
The Dance
The Face of the Clown
Windmills of Your Mind
Young Girl

Скачати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *