Михайленко Лідія

Лідія Андріївна Михайленко – видатна українська співачка, Народна артистка України (2001).
Народилася 20 серпня 1948 року в Черкасах. Закінчила Черкаське музичне училище (1968) та факультет хорового диригування Київської державної консерваторії (1973), у якій потім працювала хоровим диригентом. Має голос незвичайної сили та краси. Може співати і партію альта, і партію сопрано.
Розпочала свій творчий шлях в Ансамблі пісні і танцю Київського військового округу. З 1974 року – солістка Українського гастрольно-концертного об’єднання “Укрконцерт”. З ансамблями “Мрія”, “Кобза”, “Явір” об’їздила всю Україну і півсвіту. З 1982 року і до ліквідації цієї творчої установи 1997 року – солістка Київського театру естради.
4 січня 1989 року удостоєна звання Заслуженої артистки України.
У репертуарі співачки пісні композиторів: І. Поклада, І. Карабиця, О. Осадчого, В. Бистрякова, С. Сабадаша, О. Білаша, В. Губи, В. Зубицького, О. Костіна, О. Зуєва на вірші Б. Олійника, В. Крищенка, А. Демиденка, Л. Горлача, М. Сома, В. Довжика та інших авторів.
Її візитівка – пісня “Моє рідне село”. Також відомі усьому світові: “Мати наша, сивая горлиця”, “Стоїть тополя”, “За літами”, “Білі нарциси”…
Її обробки народних та сучасних пісень для тріо “Либідь”, де вона є художнім керівником з моменту створення 1989 року – шедеври вокального аранжування. В тріо виконує першу партію. Вони – лауреати Міжнародних конкурсів української пісні, які відбувалися в Україні, Польщі, Канаді… В Монреалі в 1991-1993 роках вийшов компакт-диск і три аудіоальбоми з піснями у виконанні тріо “Либідь”. В Україні нещодавно побачили світ ще три аудіоальбоми: “Колискова”, “Від різдва до різдва” та “Смерекове Кохання”. Великою популярністю користуються у глядачів пісні:”Не забудь” Богдана Янівського на слова Богдана Стельмаха, “Чарівна скрипка” Ігоря Поклада на слова Юрія Рибчинського, “Києве – пісне моя” Геннадія Крупника на слова Наталії Ятченко, “Стоїть тополя” Олександра Осадчого та Вадима Крищенка, “У Горпини – іменини” Сергія Татієнка на слова Анатолія Матвійчука. Тембральне звучання колективу, професійність обробок, неповторне виконання пісень западає в душу і серце людям, які хоч раз почули прекрасне київське тріо “Либідь”.
Лідія Михайленко також брала участь у рок-операх «Біла ворона», «Енеїда» та мюзиклі «Ніф, Наф, Нуф». Має багато записів на радіо України, касета з її піснями випущена в Канаді. Останнім часом співачка викладає естрадний вокал у Київському інституті музики ім. Р. Глієра.
Живе музикою та піснею. Талановита актриса, завжди буває душею товариства. Має неймовірну кількість друзів і віддає їм і своїм дітям серце і любов.

Микола РУДАКОВ

Гей, Васильку (С. Сабадаш – А. Драгомирецький)

Згадай (О. Чухрай – Б. Чіп) – з Віктором Шпортьком

Мамине вікно (О. Костін – Л. Горлач)

Мати наша, сивая горлиця (І. Карабиць – Б. Олійник)

Моє рідне село (О. Зуєв – А. Демиденко)

Надвечір’я (О. Осадчий – В. Крищенко)

Некрасивий (В. Шаповаленко – М. Сніжко)

Не питай (Н. Боєва – Г. Лютий)

Пісня про Чорнобиль (О. Осадчий – М. Ткач)

Повернуся, Україно (О. Жилінський – О. Кононенко)

Стоїть тополя (О. Осадчий – В. Крищенко)

2 Responses to Михайленко Лідія

  1. Артур коментує:

    Доброго дня. У вас часом не найдеться нот до пісні “Стоїть тополя наче доля”

  2. Юлія Шиян коментує:

    Скажіть, будь ласка, де можна знайти написану на початку 90-х років пісню “Наша мова” (вірш Юрія Рибчинського), яку Лідія Михайленко співала разом з автором, Ігорем Демаріним та Іриною Шведовою? (Є ще один її запис – у виконанні тріо “Либідь”)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *