Либідь

Фотоальбом

Відоме тріо “Либідь” народилося в січні 1989 року і дуже швидко завоювало популярність на Україні та за ії межами завдяки високопрофесійному виконанню як народних, так і сучасних пісень.

Складають тріо “Либідь” чарівні жінки, співачки Лідія Михайленко – Народна артистка України, Наталія Решетник-Ятченко – Заслужена артистка України та Валентина Михайлова – Заслужена артистка України. До народження тріо “Либідь” усі вони були солістками різних музичних організацій. Тріо представляло українське мистецтво на багатьох фестивалях та конкурсах, де завжди мало заслужений успіх у глядачів.

ЛІДІЯ МИХАЙЛЕНКО
Народна артистка України

Живе музикою і піснею. Має голос незвичайної краси та широкого діапазону. В тріо виконує партію сопрано. Закінчила факультет хорового диригування Київської Державної консерваторії. Лідія – талановитий аранжувальник. Зроблені нею обробки народних та сучасних пісень для тріо “Либідь” – це шедеври вокального аранжування. Талановита актриса, завжди буває душею товариства. Має неймовірну кількість друзів і віддає їм та своїм дітям серце і любов. Сторінка Лідії Михайленко знаходиться тут

НАТАЛІЯ РЕШЕТНИК-ЯТЧЕНКО
Заслужена артистка України

Меццо-сопрано. Широкий діапазон голосу і репертуару. В тріо виконує другу партію. Як вокалістка, закінчила Київське училище естрадно-циркового мистецтва. Крім цього, має вищу освіту режисера-постановника. Рушійна сила тріо. Веселої вдачі, надійний друг, допомагає навіть тоді, коли самій важко. Оптимістка, вірить, що настане час, коли краса української пісні зробить всіх людей добрими, чесними і щасливими.

ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛОВА
Заслужена артистка України

Виконує в тріо “Либідь” третю партію. Природа подарувала їй красивий, теплий, оксамитовий альт, який є фундаментом звучання тріо. Закінчила Кемеровське музичне училище, факультет хорового диригування. Народилася і виросла в Сибіру, але в українській сім’ї, і з дитинства співала українські пісні. Турботлива мама, прекрасна хазяйка, любить, щоб її дім завжди був наповнений любов’ю, піснею та друзями.

Вони – Лауреати Міжнародних конкурсів української пісні, які відбувалися в Україні, Польщі, Канаді.

В Монреалі в 1991 – 1993 роках вийшов компакт-диск і три аудіоальбоми з піснями у виконанні тріо “Либідь”. В Україні нещодавно побачили світ аудіоальбоми: “Колискова”, “Від Різдва до Різдва”, “Смерекове кохання” та двокасетний альбом “Слухаємо ретро”. Великою популярністю користуються у глядачів пісні “Не забудь” Богдана Янівського на слова Богдана Стельмаха, “Чарівна скрипка” Ігоря Поклада на слова Юрія Рибчинського, так і сучасні: “Світай мені” Марка Файнера на слова Тамари Севернюк, “Стоїть тополя” Олександра Осадчого та Вадима Крищенка,”У Горпини – іменини” Сергія Татієнка на слова Анатолія Матвійчука…

Тембральне звучання колективу, професійність обробок, неповторне виконання пісень западає в душу і серце людям, які хоч раз почули прекрасне київське тріо “Либідь”.

Уже більше 10 років звучить цей ансамбль в записах на плівках, у концертних залах міст України та за її межами. Що хвилює й зворушує у творчій палітрі цього тріо? Основна риса його майстер ності це глибоке проникнення в зміст і музичну тканину твору – чи це авторська композиція, чи українська народна пісня. Філігранна нюансировка, витонченість музикальної фрази, бездоганна дикція. І що важливо – це органічне відчуття ансамблю й рідкісне темброве поєднання голосів.

Художньому керівнику тріо Лідії Михайленко за вагомий внесок в українську музично-виконавську культуру ще 1989 року було присвоєно звання Заслуженої артистки України. На той час вона працювала в Театрі естради. Це саме пані Лідія так майстерно аранжує майже всі твори репертуару ансамблю, а їх сьогодні нараховано понад сотню. Тут і українські народні, і колядки та щедрівки, й пісні провідних українських компо зиторів, з якими тісно співробітничає “Либідь”. Завдяки цьому під час гастролей у Канаді, “Либідь” мала можливість урізноманітити свої програмні виступи перед численною українською діаспорою. Чарівні пісні Богдана Янівського та Олександра Білаша мали і там винятковий успіх. І хоча співачки закінчили різні навчальні музичні заклади, доля звела й творчо поєднала їх у стольному Києві.

Справжню насолоду отримують усі ті, хто слухає це тріо-диво в запису чи по радіо, але вдесятикрат вражає його спів у концертному залі, коли не лише чуєш, а й бачиш цих чарівниць.

Стрункі, вродливі, вишукано зодягнені вони дійсно втілювали в собі образ легендарної Либіді. За своєю творчою при родою і виконавською манерою тріо “Либідь” типово український ансамбль, яскраве явище у нашому мистецтві. Свій репертуар співачки постійно оновлюють. “Либідь” завжди в належній професійній формі, натхненній творчості. Попереду нові гастролі, творчі задуми і плани. Хочеться побажати цим прекрасним співочим посестрам і в нинішньому році такої ж працьовитості, наснаги та подальших успіхів на радість численних шанувальників!

Гуси-лебеді (Б. Янівський – Б. Стельмах)

Зорепадні ночі (Б. Янівський – Р. Кудлик)

Світай мені (М. Файнер – Т. Севернюк)

Спогад (Б. Янівський – М. Ільницький)

Сум Афродіти (Б. Янівський – Б. Стельмах)

Червона калина, чого в лузі гнешся (Б. Янівський – І. Франко)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *