Веселка (Канада)

Veselka-VIA-Montreal-Canada_1979

Дискографія

Монреаль, Канада.

Вокально-інструментальний ансамбль «Веселка» – один із найвідоміших українських музичних гуртів у Канаді. Організований у 1976 році у місті Монреаль.

Склад ансамблю:
• Андрій Чорній (Andrij Czerny) – акордеон, синтезатор, ксилофон, вокал
• Ігор Жовтоніжка (Ihor Zowtonizka) – соло- та ритм-гітара, вокал
• Роман Будний (Roman Budny)* – бас гітара, вокал
• Роман Коланич (Roman Kolanitch) – барабани, перкусія, вокал
• Василь Кінал (Wasyl (Bill) Kinal)** – бас-гітара, акордеон, вокал

* Роман Будний у складі ансамблю до 1981 року.
** Василь Кінал у складі ансамблю з 1981 року.

З середини 70-х ансамбль грав на весіллях, вечірках та інших забавах. Молоді талановиті музиканти вдало використовували нові музичні досягнення та тенденції, що сприяло швидкій популярності ансамблю. В репертуарі – українські народні пісні, українські пісні у поп-рокових та джазових обробках, власні твори.
У 1979 році директор канадського лейблу Yevshan Records Богдан Тимець організував запис та видання першої платівки ансамблю. Після успіху цієї платівки ансамбль виступав на багатьох музичних фестивалях у Канаді та здобув визнання серед широкої аудиторії.
Другу платівку із записами пісень «Веселки» видано у 1981 році. Популярність платівки перевершила успіх попередньої – вона стала однією з найпопулярніших платівок українських музичних гуртів Канади.
Музиканти ансамблю приймали участь у записі платівок інших гуртів, зокрема гурту “Самоцвіт” (перша платівка 1979 року), Сестер Тодащук (перша платівка 1983 року), “Черемшина” (друга платівка 1983 року), диску «Золоті ворота» (1980) та ін.
Творчість «Веселки» яскраво відображає розвиток української музики в Канаді. Від традиційного фольк-року «Рушничка» та «Синів степів» вона змінюється на поп-рок «Веселки». Але її сутність залишається українською – романтизм, поетичність та гарний мелос.
Ансамбль «Веселка» і досі радує виступами своїх прихильників у Канаді.

За матеріалами сайту ukrmusic.org

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *