Андреадіс Галина

Дискографія

Фотоальбом

Галина Андреадіс, більш відома як Alicia Andreadis – видатна співачка української діаспори (17.09.1928, Запоріжжя – 28.12.2002, Вашингтон, США).
Народилася 17 вересня 1928 року в місті Запоріжжя. Дівоче прізвище Минаєва (іноді пишеться як Минаїв). Під час Другої сітової війни, у 1942 році, Галина з батьками та двома сестрами виїхали із Запоріжжя і через Львів та Відень емігрували до Баварії, де сім’я якийсь час проживала в Ашафенбурзі. Тут Галина навчалася в українській гімназії, тут і почала вона свій співочий шлях як учасниця шкільних концертів.
У 1949 році сім’я Минаєвих прибула на постійне проживання до столиці Аргентини Буенос-Айреса. В Аргентині Галина закінчила середню школу та одружилася з українцем Миколою Андреадісом. Невдовзі в молодого подружжя народився перший син.
В цей час молодша сестра Галини вступила до столичної консерваторії і заохочувала й Галину вступити до неї, щоб розвивати голос. І от одного дня Галина прийшла на вступну пробу. Співала без музичного супроводу «Повій, вітре, на Вкраїну…». Присутній маестро оперного театру «Колон» Феручіо Калусіо одразу вподобав її голос і наполіг на тому, щоб вона вчилася в консерваторії. Така добра оцінка дала можливість Галині Андреадіс вчитися вокальному мистецтву у кращих педагогів Буенос-Айреса.
Вокальну освіту Галина Андреадіс здобула в консерваторії Буенос-Айреса (1956 – 1960, клас Аманди Цетери). Одночасно вивчала оперний репертуар з диригентом Ф. Калусіо. З-поміж українців, які сприяли розвиткові природного таланту Галини Андреадіс, був магістр Володимир Білинський, який допомагав їй вивчати українську музику, діставав українські ноти, літературу, біографії Миколи Лисенка та інших композиторів-класиків. Голова хору «Трембіта» В. Білинський сприяв (поруч зі свідомими батьками та церквою) українському вихованню майбутньої солістки.
Уже у 1959 році Галина Андреадіс дебютувала у найбільшому оперному театрі Аргентини «Колон» (Teatro Colón). Виступала також на інших сценах Аргентини – «Аргентино» (Ла Плата), «Рівера Індерте» (Кордова) та ін. У 1963 році отримала почесне перше місце в державному конкурсі камерних співаків в Буенос-Айресі.
Свою вокальну кар’єру Галина Андреадіс продовжила у США, куди з сім’єю переїхала на постійне проживання у 1963 р. В цьому ж році вона успішно провела свій дебютний концерт у Північній Америці, який відбувся у одному з найпрестижніших концертних залів світу «Карнеґі Холл» (Нью-Йорк).
В США Галина Андреадіс виступала в оперних театрах, а також як камерна співачка, була постійною учасницею Українського Оперного Ансамблю в Нью-Йорку під керівництвом Лева Рейнаровича, багато гастролювала на американському континенті.
У жовтні 1974 році Галина Андреадіс провела успішне турне містами Австралії (Перт, Аделаїда, Канберра, Сідней, Мельбурн). У 1966 році з великим успіхом концертувала у містах Європи. 31-го жовтня брала участь у конкурсі співаків в «Ляндес-Театрі» в Лінці, здобувши почесне перше місце.
Особливість Галини Андреадіс не лише в незвичайно широкому голосовому діапазоні і не лише в тім, що солістка не тільки співає різними мовами, а й вільно володіє, крім української, англійською, іспанською і німецькою мовами. Особливість Галини Андреадіс у тому, що вона легко переключається з оперної арії на народну пісню чи романс, з мови на мову, з настрою на настрій. Також у тому, що вона не лише співачка, а й акторка на сцені, яка творить типаж не тільки голосовими засобами, а й з допомогою активної театральної гри.
В репертуарі Галини Андреадіс велика кількість різномовних оперних партій, але серед великого міжнародного репертуару вона завжди і всюди знаходила місце для української арії, романсу чи пісні. Немає української класичної опери, в якій не співала б важливих ролей, і важко назвати українського композитора, творів яких не було б у репертуарі солістки. Частина з цього репертуару видана на платівках та аудіокасетах.
Знаковою в долі співачки стала пісня Леоніда Вербицького на вірш Леоніда Ковальчука “Лелеки, вертайтесь назад”. Пісня набула величезної популярності серед діаспорних українців. Її успіх став приводом для цькування автора музики Л. Вербицького, який був змушений виїхати з СРСР до США.
Померла Галина Андреадіс 28 грудня 2002 року, похована на цвинтарі в містечку Suitland (штат Меріленд).
В Україні співачка і досі практично невідома, навіть в її рідному Запоріжжі майже ніхто не знає про талановиту землячку.

За матеріалами сайту ukrmusic.org

 

Скачати

2 Responses to Андреадіс Галина

  1. Пан Сергій коментує:

    Назвати на її честь вулицю або майдан в Запоріжжі та не одписаться нікчемним папірцем, але вкласти в матеріальне оформлення об’єкта (без розкрадання) тисяч 20-30, принаймні, євро казенних грошей. На такі заходи кошти, відповідно до Закону про спецконфіскацію, вилучаються у підфарбованих комуністів. Може, колишній БК дніпроспецсталь чи комунар перейменувати?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *