Шпортько Віктор

Фотоальбом

Публікації

Віктор Михайлович Шпортько – видатний український співак (тенор), Народний артист України (1994), лауреат і переможець міжнародних конкурсів, професор Київського національного університету культури і мистецтв, завідувач кафедри естрадного співу, кавалер орденів «За заслуги» третього та другого ступенів. Голосу виконавця, що має діапазон 2,5 октави, притаманні глибокий ліризм, тембральна виразність, технічна досконалість.

Народився 30 жовтня 1944 року у Дніпропетровську в родині вчителів. Після закінчення середньої школи було навчання в педагогічному училищі у заслуженого артиста України Петра Івановича Кучмія (на той час соліста філармонії), що розгледів талант співака і зміг його розвинути. Методичними настановами свого вчителя Віктор Михайлович користувався й надалі – співаючи та викладаючи. Пізніше, вже будучи Народним артистом України, закінчив Київський інститут культури як режисер театралізованих свят та масових видовищ.

Після закінчення училища Віктор Шпортько стає солістом-вокалістом Дніпропетровської, Волгоградської (Росія), Одеської, Північно-Осетинської (Росія) філармоній. Саме там він пройшов фундаментальну виконавську школу і відшліфував свою майстерність. Новою сходинкою став для нього популярний в Україні та за її межами вокально-інструментальний ансамбль «Водограй» Дніпропетровської філармонії. Цей колектив об’єднав у своєму складі видатних музикантів і співаків. Прихід до колективу Віктора Шпортька додав у звучання ансамблю нові свіжі вокальні барви. Саме із «Водограєм» він зробив свої перші пісенні записи на українському радіо. Голос співака зазвучав у багатьох радіо та телепередачах.

Потім було запрошення до Київського державного мюзик-холу, який і став для нього потужним поштовхом до сольної концертної діяльності.

У складі мюзик-холу Віктор гастролює по найбільших містах колишнього СРСР і, саме після вистави мюзик-холу у Москві, він отримує пропозицію від керівництва Центрального телебачення взяти участь у конкурсі «С песней по жизни». Після перемоги в конкурсі ім’я Віктора Шпортька стало відомим широкому загалу. Увесь Радянський Союз захоплено зустрічав з концертами свого «Ікара» – з такою піснею Юрія Саульського на вірш Роберта Рождественського молодий співак переміг у конкурсі. Після конкурсу Шпортько отримав багато запрошень концертних організацій, філармоній, продюсерських центрів. Співак почав успішно співпрацювати з кращими оркестрами країни під керівництвом Ю. Силантьєва, О. Михайлова, В. Старостіна, Л. Бадхена, Р. Бабича, А. Ануфрієнка, В. Здоренка та інших.

Працював Віктор Шпортько і в кіно. Артист озвучував художні фільми:
«Дударики» — кіностудія ім. О.Довженка,
«Кармелюк» — кіностудія ім. О.Довженка,
«Цветы луговые» — Одеська кіностудія.

Працював над озвученням американських мультфільмів на Біблійну тематику.

У різні часи українське телебачення та студія «Укртелефільм» знімали музичні відеофільми «Співає Віктор Шпортько». У цих фільмах молодий, але вже відомий артист виконує пісні В. Бистрякова, О. Зуєва, В. Ільїна, І. Карабиця та інших композиторів. Ці кіноматеріали зберігаються у відеофондах українського телебачення.

Дуже важливе місце у творчості Віктора Шпортька займала концертна діяльність. Він презентував своє мистецтво у багатьох країнах світу: США, Канаді, Бельгії, Польщі, Болгарії, Франції, Латвії, Естонії, Литві та багатьох інших. Артист стає частим гостем найбільших музичних подій, що проходили у концертних залах Східної Європи, а його творчими друзями були М. Магомаєв, Й. Кобзон, Я. Табачник, Едіта П’еха, В. Толкунова, Лев Лещенко та багато інших відомих виконавців. Співак включав до своїх концертних програм пісні, які для нього написали О. Пахмутова, Ю. Саульський, Є. Мартинов, О. Мажуков, І. Поклад, І. Карабиць, О. Злотник, Е. Брилін, Г. Татарченко тощо. Він також був постійним членом журі українських та міжнародних конкурсів молодих виконавців.

Незабаром Віктор Шпортько став відомим педагогом. Він очолював кафедру естрадного співу Київського національного університету культури і мистецтв. Великий виконавський досвід давав йому можливість і право удосконалювати і формувати вокальну майстерність та естетичні смаки молодих виконавців. Багато з них вже стали відомими співаками, назвати хоча б таких як: Катерина Бужинська, Наталя Валевська, Інеш Кдирова.

Свій великий виконавський досвід професор Шпортько втілив у теоретичних розробках: підручнику, статтях, методичних розробках з сольного співу та методики викладання вокалу, котрі використовуються у багатьох музичних учбових закладах України як навчальні посібники.

У творчому доробку артиста декілька альбомів. Два з них записані у США. Найвідоміші: «Я Віктор», «Облітає півонія», «Ми Українці», «Стежка до Ісуса». Артист постійно поповнював свій репертуар новими творами як відомих, так і молодих авторів.

Слід також згадати про те, що до деяких своїх пісень Шпортько сам написав музику («А жити треба», «Цукерочка») і текст («Моя любов», «Моя дорога», «Повернення»).

Декілька років тому співак записав 10 сучасних романсів українських авторів О. Остапенка та В. Тузика, які вже стали відомими, особливо серед шанувальників цього музичного стилю. Слухають ці романси в Україні, Білорусі та Росії.

Великою його гордістю були діти: дочка Олена, син Олексій, онуки — Данило, Дмитрик та Єва. Син Олексій завжди під пильною увагою батька, адже він теж співак — Лауреат вже декількох міжнародних конкурсів. Олексій від природи має красивий, потужний голос і рідкісну музикальність, надзвичайну емоційність. Дружина Наталя, режисер концертних програм, завжди була поруч — як вірна супутниця, порадниця і компетентний, доброзичливий, але об’єктивний критик.

Творчі плани у Віктора Шпортька завжди були великими, однак водночас реальними, і втілювалися у життя послідовно, з великою самооцінкою і самоаналізом. Артист постійно перебував у творчому пошуку, і в цьому є запорука його творчого довголіття – подальших виконавських досягнень та всенародного визнання.

Віктор Михайлович Шпортько помер 29 січня 2015 року на 71-му році життя.

Список пісень у виконанні Віктора Шпортька, доступних в мережі, знаходиться тут

Білі хвилі (Л. Форняк – В. Кудрявцев)

Віримо (А. Мігай – М. Ковалко)

Два окна (В. Ільїн – А. Дмитрук)

Де вітер землю голубить (І. Карабиць – В. Губарець)

Днепровская вода (І. Карабиць – Ю. Рибчинський)

Жінки (А. Мігай – М. Ковалко)

Згадай (О. Чухрай – Б. Чіп) – з Лідією Михайленко

Зимова казка (В. Івасюк – Р. Братунь)

Калини квіт (Б. Янівський – Б. Стельмах)

Листопад (О. Осадчий – М. Ткач)

Майский сад

Ми підем, де трави похилі (П. Майборода – А. Малишко)

Мій Києве (І. Карабиць – В. Герасимов)

Моя любов, моя земля (І. Карабиць – Ю. Рибчинський) – з ВІА “Водограй”

Музика надії

Осінні квіти (О. Кушнарьов – М. Ткач)

Отчий край (В. Шабашевич – В. Крищенко)

Посміхнися, доле (І. Поклад – М. Ткач)

Травень-Бог (О. Чухрай – Б. Чіп)

Три трембіти (М. Скорик – О. Вратарьов)

Усміхнись (І. Корольов – В. Кудрявцев)

Я ще не все тобі сказав (В. Івасюк – С. Пушик)

11 Responses to Шпортько Віктор

 1. Николай коментує:

  Здравствуйте, Виктор! Помню Ваш красивый тембр и удивительное, трепетное исполнение, еще с песни “Икар”! У Вас высочайший уровень исполнительского мастерства. Вы, не оставляете равнодушным слушателя. И, еще , дело вот в чем, я тоже певец, артист Большого Театра и у нас с Вами есть общий друг Миша Шувалов. Вы пели и записывали его песни “Тачанка”, “Сквозь войны” под Силантьевский оркестр. Миша просил меня найти Вас в интернете. Он хотел бы с Вами пообщаться по телефону. Вот его номер: 8 499 610 85 61 , если у Вас найдется время, позвоните ему пожалуйста или напишите свой телефон. он очень тепло о Вас отзывается и высоко ценит Ваше творческое, вокальное, исполнительское мастерство. Спасибо Вам большое. Здоровья Вам и всей Вашей семье, творческих успехов. Храни вас Бог!

 2. Василь, Київ коментує:

  Пане Вікторе Михайловичу ! Ви трудяга і професіонал своєї справи !
  Дітям у такого педагога – гріх не вчитись !
  Бережіть здоров”я і все буде добре.

 3. Олег Бринь коментує:

  Велике горе! Півтори години тому не стало геніальної людини – нашого дорогого Віктора Шпортька!
  З глибоким сумом та співчуттям. Вічна тобі память дорогий Вікторе!

 4. Тамара Ребус коментує:

  Примите наши искренние соболезнования по поводу кончины Виктора Михайловича .
  Виктор Михайлович был талантливым певцом, его исполнение песен было уникальным.. Талантливым педагогом, любящим и заботливым отцом и мужем-человеком большой души
  Его талантом восхищались на его Родине- в Днепропетровске.Его помнят и любят все, кто его знал…

 5. Тамара Ребус коментує:

  Родина Виктора Михайловича- город Днепропетровск , почитатели его таланта, всегда будут помнить красивый тембр , удивительное исполнение песен Виктором Михайловичем.

 6. Марія Кириленко коментує:

  Cвітла пам”ять! Відео виконання В.Шпортьком пісні”Тебе нема”. Слова Івана Коваленка. Музика Вікторії Саліванової. http://ivan-kovalenko.info/video/video-vechory/641-tebe-nema-vikonuye-vktor-shportko.html

 7. Валентина Здоровенко коментує:

  Шановні: п. Наталя, Олексій, Олена, рідні, прийміть щире співчуття у зв’язку з тяжкою втратою чоловіка, тата і дідуся – світлої людини, мого земляка і, дійсно, – геніального співака …
  Віктор Михайлович був людиною, після знайомства з якою, спілкування продовжувалося в часі і просторі, його голос, якщо увійшов у душу, то залишався незабутнім, вирізнявся серед океану інших неповторною виразністю, щирістю, проникливістю. У Творця він був ПІЇТ- “співець за покликанням”, тому і передавав нам, його слухачам, найширшу палітру глибинних почуттів, які доносили енергію Космосу.
  Мені пощастило бути не лише знайомою Віктора Михайловича, але й за якихось дивних, втаємничених обставин стати автором слів пісні, у якій космізм його голосу проявився особливо яскраво – це пісня “Різдвяні дзвони”.
  Коли музика до слів була написана, композитор Остап Гавриш запитав – кого б я хотіла чути виконавцем? Я без вагань назвала Віктора Шпортька. На жаль, тоді він перебував у США і, звісно, приїхати на запис не міг. Але, напевно, сам Господь у визначений день і час запису пісні в Києві привів Віктора Михайловича до студії. Він привітався з працівниками, молодим виконавцем, запитав у композитора про нову пісню, познайомився із текстом (на той час далеко не усіма сприйнятливим), і вирішив її проспівати. Це було, як мені потім розповіли, a la prima, але настільки сильно та неперевершено, що присутні були вражені і вже непотрібно було знову щось записувати…
  Він був і буде співаком Пісенного Олімпу України – її незабутньою славою!
  І нехай Божа ясна зоря вічно світить твоїй Душі і нашій незгасній пам’яті про Особистість, Людину доброго серця, Великого Співака!
  ( пісня “Різдвяні дзвони” – ostap.havrych.com.ua/39/ )

 8. Валентина Здоровенко коментує:

  Виконання: Віктора Шпортька, слова:Валентини Здоровенко, музика: Остапа Гавриша – “Різдвяні дзвони” – ostap.havrysh.com.ua/39/

 9. Євгенія коментує:

  вічна пам’ять щирій, шанованій мною людині. Віктор Михайлович завжди випромінював теплий настрій, міг одним словом підняти тон дня, завжди юуло приємно його бачити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *