Кушплер Ігор

Відеозаписи

Ігор Федорович Кушплер – видатний український співак (баритон), Народний артист України, професор, завідувач кафедри сольного співу ЛНМУ ім. Лисенка, соліст Львівської Опери. Блискучий Педагог і просто Чудова Людина.

Народився 1 січня 1949 р. в селі Покрівка Львівської обл. Закінчив вокальний (1978 р.) і диригентський (1979 р.) факультети Львівської державної консерваторії ім. М.Лисенка. Викладачами сольного співу в нього були професори П. Кармалюк і О. Дарчук, диригування – професор Ю. Луців.

У 1978-1980 рр. Ігор Кушплер – соліст Львівської філармонії, з 1980 р. – соліст Львівської опери, у 1998-1999 рр. також художній керівник театру.

У його репертуарі біля 50 оперних партій. Серед них: Остап, Михайло Гурман, Ріголетто, Набукко, Яго, Амонасро, Ді Луна, Фігаро, Онєгін, Роберт, Сільвіо, Жермон, Барнаба, Ескамільйо та інші.

Брав участь в оперних фестивалях в Україні (Львів, Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк), Росії (Нижній Новгород, Москва, Казань), Польщі (Варшава, Познань, Сянок, Битом, Вроцлав), у містах Німеччини, Іспанії, Австрії, Угорщини, Лівії, Лівану, Катару.

Як концертний співак гастролював у багатьох країнах Європи й Америки.

Має численні фондові записи, в тому числі знявся у телеверсіях опер «Маестро капели» Д. Чімарози та «Телефон» Дж. Менотті.

Він автор солоспівів, творів для вокальних ансамблів і хорів, обробок народних пісень, що надруковані в авторських збірках:
«Із глибинних джерел» (1999),
«Шукай любов» (2000),
«В передчутті весни» (2004), а також у збірках інших авторів.

З 1983 р. Ігор Федорович Кушплер викладає на кафедрі сольного співу Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка.

Більшість вихованців класу Ігора Федоровича (студентів і асистентів-стажистів) стали лауреатами (у тому числі перших премій) та дипломантами престижних міжнародних конкурсів, зокрема:
ім. М. Лисенка, ім. I. Алчевського, ім. I. Паторжинського, ім. С. Крушельницької, в Україні,
Вердіївські голоси, ім. Віотті в Італії,
ім. С. Монюшка, ім. Ади Сарі в Польщі,
ім. Королеви Єлизавети в Бельгії, Бельведер в Австрії,
ім. П. Чайковського в Росії,
Асоціації радіо Німеччини (АКГ) та інші.

Серед його випускників:
заслужені артисти України – лауреат національної премії України ім. Т.Шевченка, соліст Варшавської національної опери А. Шкурган, Г. Кульба, I. Дерда, Г. Тітова,
солістка Віденської штатсопери Зоряна Кушплер (донька),
соліст Національної опери України (Київ) В. Дудар,
солісти Львівської опери – заслужений артист України О. Сидір, В. Загорбенський, А. Бенюк, Т. Вахновська,
за контрактами в оперних театрах США, Канади, Італії працюють О. Ситницька, С. Сех, С. Соловій та інші.

У 1999 р. журі конкурсу ім. I. Паторжинського відзначило I. Кушплера дипломом «Кращий викладач».

Він неодноразово був членом журі різноманітних конкурсів співаків, зокрема, ІІІ Міжнародного конкурсу ім. С. Крушельницької (2003) і II Міжнародного конкурсу ім. А. Дідура (Польща, 2008) та провадив майстер-курси у музичних навчальних закладах Німеччини та Польщі.

Ігор Кушплер чудово виконував естрадні пісні, зокрема, Володимира Івасюка (“Відлуння твоїх кроків”, “День з тобою”, “Вогні Львова” та ін.), співав у дуеті з видатною львівською співачкою Лесею Боровець.

Ігор Федорович трагічно загинув 22 квітня 2012 р. в автокатастрофі на території Польщі.

 

Скачати

Окремі пісні з текстами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *