Хор Калина

Справжньою перлиною та гордістю Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка є український народний хор «Калина», який у 2009 році відзначив своє 30-ліття і по праву вважається одним з найкращих хорових колективів України.
Засновником і постійним художнім керівником хору є відомий український хоровий диригент, композитор, заслужений діяч мистецтв України, професор кафедри музики Григорій Левченко. Участь студентів педагогічного університету в українському народному хорі «Калина» сприяє не лише розвитку художніх здібностей, формуванню загальної та музичної культури майбутніх учителів, але й вчить шанувати і любити рідний край, українську мову, пісню, культуру. Склад хору оновлюється з кожним роком та налічує понад 100 осіб. Колектив складається з трьох груп: хорової, оркестрової та танцювальної. Серед учасників хору не лише студенти, а і викладачі.

За час свого існування хор «Калина» підготував велику кількість програм. У репертуарі колективу, який пропагує народну манеру співу на Полтавщині, хорові твори українських композиторів минулого й сучасності, обробки українських народних пісень, а також оригінальні музичні композиції Г. Левченка, створені на основі фольклорних пісенних зразків, значна частина яких записана композитором власноруч у різних районах Полтавщини.

Вражають творчі досягнення колективу. Хор гідно представляє українське музичне мистецтво не лише в Україні, а і за кордоном. «Калина» побувала в Росії, Бельгії, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Італії, Туреччині та інших країнах, брала участь у численних телеконкурсах, всеукраїнських та всесоюзних оглядах художньої самодіяльності, фестивалях народної творчості, виступала на кращих сценах Європи, збираючи повні зали палких шанувальників справжнього високого мистецтва та викликаючи схвальні відгуки у закордонних і вітчизняних виданнях. Численні зарубіжні гастролі народного хору проходять із величезним успіхом і сприяють популяризації музичного мистецтва України за кордоном. Колектив, його керівник та учасники нагороджено численними подяками, грамотами, преміями різних рівнів. Про високу виконавську майстерність колективу свідчить і те, що його учасники отримують визнання на державному рівні. Звання заслуженого працівника культури має соліст хору Михайло Герасименко, звання заслужених артисток України присвоєно Наталії Мізєвій та Наталії Сулаєвій.

Ой гиля, гиля, гусоньки (у. н. п.)

Ой, у лузі червона калина (у. н. п.)

Цвіте терен (у. н. п.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *