Не журись!

Львівський естрадний театр “Не журись!” був утворений у червні 1988 року. Найбільшої популярності він здобув протягом 1988-1991 років, створивши цілу низку музично-театралізованих вистав, у яких гостро й дошкульно висміював тогочасну комуністичну владу, а також представляв глядачам заборонені тоді пісні українських січових стрільців, вояків УПА і т.д. До речі, національний гімн “Ще не вмерла Україна” (в ті часи ще заборонений) прозвучав зі сцени уперше 5-ого жовтня 1989-ого року в концертній залі Львівської філармонії саме у виставі театру “Не журись!” “Повіяв вітер степовий”.

Основні вистави театру – це “Від вуха до вуха” (1988), “Вертеп”, “І мертвим, і живим, і ненарожденним”, “Картотека пана Базя”, “Повіяв вітер степовий” (1989), “Пісні з-за ґрат” (1990), “Золота лихоманка” (1992). Музичні фоноґрами цих вистав були награні у “Студії Лева” (м. Львів) і видані на тасьмах в Україні та Канаді (фірма “Кобза”). На основі пісень театру було також створено декілька музичних телевізійних фільмів -“Не журись!” (Київ-1989), “Ось така історія” (Львів-1989), та багато розважальних телепрограм.

Театр “Не журись!” побував з гастролями у багатьох країнах світу – Канаді, США, Австралії, Бразилії, Аргентині, Парагваї, Англії, Бельгії, Німеччині, Польщі, Литві, Росії.

До першого складу театру (вистава “Від вуха до вуха”) входили такі виконавці (за алфавітом): Юрій Винничук, Василь Жданкін, Віктор Морозов, Стефко Оробець, Андрій Панчишин, Юрій Саєнко, Остап Федоришин, Тарас Чубай. В інших виставах брали участь десятки різних виконавців, таких як Богдан Стельмах, Олег Лихач, Богдан Рибка, Орест Хома, Тризубий Стас (Станіслав Щербатих), Олесь Драч, Тетяна Каспрук, Богдан Генгало, Леся Бонковська, Леся Соболевська, Зенко Филипчук, Ігор Крут, Роман Микитюк та багато інших. Останніми роками чи не найбільшою популярністю серед глядачів користується гумористична пара – “пані Стася” (О. Федоришин) і “пан Дзюньо” (Б. Рибка).

Режисерами окремих вистав театру були Софія Кохмат, Володимир Кучинський, Сергій Проскурня, Василь Образ.
Художники театру – Володимир Кауфман, Юрій Кох.
Директор – Остап Федоришин.
Мистецький керівник – Віктор Морозов.

Зажурились галичанки (Р. Купчинський)

Історія (В. Камінський – Б. Стельмах)

Стрілецькі могили (В. Морозов – Б. Стельмах)

One Response to Не журись!

  1. Наталія коментує:

    Дуже потрібні гумористичні мініатюри пана Дзюня і пані Стасі, де можна їх знайти, підкажіть, будь ласка.
    Пишіть на пошту. Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *