Світязь

Фотоальбом

Публікації

Луцьк. Керівники – Валерій Громцев, Василь Зінкевич.

ВІА “Світязь” – один з найпопулярніших українських ансамблів 70-х – 80-х років. Заснований на початку 70-х у Волинській філармонії (м. Луцьк). В 1974 році до складу колективу вливаються музиканти з ВІА “Товтри” Хмельницької філармонії п/к Валерія Громцева. Але справжній успіх прийшов тоді, коли до “Світязя” у 1976 році приєднався Василь Зінкевич. Він став художнім керівником ансамблю, а Громцев перейшов на посаду музичного керівника. У 1978 році ансамбль записав три пісні на збірний диск-гігант українських ВІА (сольних альбомів на вінілі і навіть міньйонів записати так і не вдалося). У другій половині 70-х “Світязь” був одним з найпопулярніших ВІА в Україні, не поступаючись легендарній “Смерічці”.

У 1979 році Громцев залишив колектив і перебрався до Кримської філармонії (там він зібрав свій недовговічний проект “Море”, працював з “Червоною рутою”, “Чайками” і закінчив на флотському ансамблі “Графська пристань”). Ну а у “Світязя” почалася лихоманка з музичними керівниками, які мінялися чи не щороку – Станіслав Чуєнко, Михайло Мусієнко, Олександр Сєров, Олег Дерев’янко і нарешті Ігор Перчук. При ньому у “Світязі” зібрався потужний джаз-роковий склад, і ансамбль записав свій перший концептуальний магнітоальбом “Українське весілля”. Проте популярність, як і раніше, трималася головним чином на постаті Василя Зінкевича, який на концертах виконував половину всіх пісень (окреме відділення).

В 1989 році Перчук перебирається в “Студію Лева”, музичним керівником стає клавішник Дмитро Гершензон; він в ансамблі з 1983 року. Через рік від “Світязя” відбрунькувався ретро-філіал у вигляді гурту “Світ” на чолі з Олександром та Ольгою Гаркавими. А на перші ролі у “Світязі” виходить гітарист, співак і композитор Анатолій Говорадло. Його жартівливі пісні “Мамо, матусю”, “Мільйонер”, “Миколине весілля” повертають “Світязь” на вершини популярності. Добрі стосунки зі студією звукозапису Волинського радіо, а згодом студією “Олекса”, та мобільний склад (окрім Зінкевича, Гершензона і Говорадла в гурті був тільки барабанщик Роман Ланкіос) сприяють тому, що “Світязь” стає одним з найпродуктивніших виконавців в українській поп-музиці початку 90-х. З 1993 року Василь Зінкевич почав виступати окремо, а Говорадло та Гершензон утворили дует “Світязь”, який проіснував до 2015 р.

Сторінка дуету “Світязь” знаходиться тут

Список учасників ВІА “Світязь” дивіться тут

Повний список пісень ВІА “Світязь”, доступних в мережі, дивіться тут

 

Івана-Купала (В. Громцев – М. Бучко)

Кохай мене (В. Ярцев – В. Кудрявцев)

Радіймо сонцю (К. Стеценко – Д. Чередниченко)

Розквітай, моя Волинь (С. Чуєнко)

Тебе шукаю (В. Домшинський – ?)

Чарівна обручка (В. Громцев – Л. Курявенко)

Якщо любиш, кохай (Л. Дутковський – М. Ткач)

One Response to Світязь

  1. Ігор Олійник коментує:

    На цьому фото музичного ерівника “Світязя” можна впізнати за шикарнною чорною бородою, який сидить за клавішами. Як обдарованйи музикант музикант, він вніс свою лепту у розвиток і становлення української естради. Особисто мені найбільш симпатична його композиція “Три дороги” у виконанні Інесси Братущик і Ореста Хоми, крилата пісня, що поєднала дві долі. Про своє музичне і не тільки життя, а також про життєву і музичну “кухню” Ігоря можна послухати ось тут https://www.youtube.com/watch?v=50c5Ljjba0g

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *