Гуцульський ансамбль пісні і танцю

Івано-Франківський національний академічний Гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» — професійний вокально-хореографічний колектив. З 18 липня 2011 цілісний майновий комплекс ансамблю переданий до сфери управління Міністерства культури України.

Державний Гуцульський ансамбль пісні і танцю створений у 1939 році відомим українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем. У травні 1940 року ансамбль показав свою першу програму в Станіславі (нині – Івано-Франківськ).

Творчий склад колективу — 50 чоловік, зокрема мішаний хор, танцювальна група, оркестр народного типу, співаки. В 1956—1970 роках на новий якісний рівень ансамбль вивів Михайло Гринишин. З початку 1980-х років художнім керівником ансамблю є народний артист України, професор Петро Князевич.

Ансамбль збирає, художньо обробляє та пропагує гуцульську народну творчість, створює нові пісні, танці і театралізовані вокально-хореографічні картини з життя Гуцульщини. В репертуарі Ансамблю є також твори української і зарубіжної класики. Гуцульський ансамбль пісні і танцю за період свого існування провів понад 10 тисяч концертів у різних країнах світу: Англії, Німеччині, Польщі, Угорщині, Італії, Канаді та ін.

Карпатська мандрівка (А. Кос-Анатольський)

Треба йти до осені (О. Білаш – С. Пушик)

5 Responses to Гуцульський ансамбль пісні і танцю

 1. Марія Олійник коментує:

  22 квітня, в неділю, о 18.00 запрошуємо на концерт національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» (художній керівник-народний артист України Петро Князевич), який відбудеться в Донецькій обласній філармонії.
  Будь-ласка перешліть програму виступу в Донецьку. Зокрема люди питають чи буде в програмі танець АРКАН. Марія Олійник mvol@i.ua

 2. Орися коментує:

  Мені треба сконтактуватися з директором ансамблю або кимсь, хто може подати слова до одної з їхніх пісень. Не можу знайти.

  дякую

 3. Євгенія коментує:

  Браво-браво-браво!!!!! Дуже дякуємо за чудовий настрій та бурю емоцій, які ваш ансамбль викликав у Сваляві 10.04.2016. Супер, давно не бачила у нас такого видовища. Голоси, рухи, музика, костюми – все було чудово. Ваші посмішки заряджали зал і ваш позитив повертався вам автоматично. Дай Боже вам наснаги і здоров’я, щоб ви й надалі могли приносити задоволення глядачам!

 4. Виктория коментує:

  Здравствуйте. Как с Вами связаться? Хотим предложить Вам сотрудничество.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *